Who See feat. Nina Žižić EUROVIZE

Bývalí reprezentanti Eurovize a jejich hlasy pro Mikolase Josefa


Eurovision Song ContestTaké letos tvořilo mezinárodní poroty hned několik bývalých účastníků Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat na to, jak kdo hlasoval pro Mikolase Josefa a kdo byl u jednotlivých interpretů favoritem.

Z loňských účastníků byl v porotě pouze Nathan Trent z Rakouska. Ten v prvním semifinále ocenil Mikolase Josefa druhým místem, jeho největším favoritem byl Izrael. Ve finále už zpěvák ocenil našeho reprezentanta čtvrtou příčkou, zatímco nejvyšší počet bodů zaslal do Německa.

Z Eurovision Song Contest 2016 byli porotci dva. Také Belgičanka Laura Tesoro si Mikolase oblíbila. V semifinále mu přisoudila bronz, nejvýše u ní skončilo Rakousko. To její žebříček ovládlo i ve finále, zatímco český zástupce se propadl na pátou pozici.

Polsko v prvním semifinále nehlasovalo a tudíž ani Michał Szpak. A možná, že je to dobře. Jemu jsme totiž do noty nepadli, ve finále jsme u něho skončili až na třiadvacátém místě. Favoritem zpěváka bylo Rakousko.

Do porot zasedli hned tři interpreti z ročníku 2015. Lotyška Aminata nám také moc nepřála, ve svém žebříčku nás ve finále zařadila na pozici sedmnáct. Zpěvačka nejvíce fandila Švédsku.

Amber z Malty k nám byla mnohem štědřejší. Mikolas byl jejím sedmým favoritem finále. První u ní skončil Kypr.

Ani Srbsko v našem semifinále nehlasovalo a proto se můžeme podívat pouze na výsledky velkého finále. Bojana Stamenov mezi fanoušky české písně očividně nepatří. Ocenila ji až jednadvacátou příčkou. Nejvíce se jí naopak líbil Izrael.

Za Eurovizi 2014 hlasovala pouze Cristina Scarlat z Moldavska. Ani u ní se nám nedařilo, zpěvačka nám zaslala až třiadvacítku. Jejímu vkusu nejvíce padlo do noty Estonsko.

Do poroty usedla také vítězka Eurovision Song Contest 2013 Emmelie de Forest. U ní jsme se těsně nedostali mezi desítku nejlepších, skončili jsme jedenáctí. Nejlepší podle ní bylo Německo.

Ani Černá Hora v našem semifinále nehlasovala a proto se opět zaměříme pouze na finále. Nina Žižić českým zpěvákem příliš nadšená nebyla. Zařadila ho do středu své tabulky, a to konkrétně na čtrnácté místo. Interpretka nejvíce fandila sousednímu Srbsku.

Nyní se přesouváme až do roku 2010. Tom Dice nás podpořil v semifinále i ve finále. V kvalifikačním kole nám přisoudil třetí pozici, první u něho skončilo Rakousko. To vyhrálo jeho tabulku oblíbenosti i ve finále, zatímco my jsme skončili sedmí.

Účastnice Eurovision Song Contest 2010 a především vítězka soutěže z roku 1993 Niamh Kavanagh z Irska k nám byla štědrá pouze lehce. V semifinále nám darovala desáté místo. Jejím favoritem během tohoto večera bylo Estonsko. Ve finále jsme se u ní už mezi nejlepší nedostali, byli jsme šestnáctí. Naopak Německo skončilo první.

Guri Schanke reprezentovala Norsko v roce 2007, kdy naše země na soutěži debutovala. A ve finále nám rozhodně nepřála, Mikolas se v jejím žebříčku propadl až na jednadvacítku. Z hlasování této zpěvačky se naopak nejvíce radovalo Švédsko.

A ještě jednou se vracíme k ročníku 1993. Tehdy totiž Portugalsko reprezentovala Anabela, která taktéž zasedla do poroty. V semifinále našemu zpěvákovi zaslala sedmou příčku, zatímco nejvyšší bodový příděl darovala Litvě. Ve finále jsme se už do její top desítky těsně nedostali, byli jsme jedenáctí. Nejvýše u ní skončila Albánie.

A nakonec tu máme Mary Roos, která zastupovala Němce v letech 1972 a 1984. Ta během sobotního finále dosadila Mikolase na čtrnáctou pozici. Favoritem zpěvačky bylo Švédsko.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>