Loïc Nottet EUROVIZE

Ceny MTV EMA opět putují k interpretům z Eurovize


Eurovision Song ContestV neděli se v Londýně udílely ceny MTV EMA, které letos ovládl Shawn Mendes. Vyhlašovali se také vítězové regionálních cen, kterým tradičně vévodí účastníci Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat na ty neúspěšnější.

Do ceny o Nejlepší evropský počin na ceremoniálu MTV Europe Music Awards nominují jednotlivé mutace hudebního kanálu MTV pět interpretů za svou zemi či region. Z reprezentantů Eurovize se této pocty letos dostalo mnoha soutěžícím (psali jsme zde). Úspěšní ale byli pouze někteří.

O vítězích lokálních kategorií rozhodují samotní diváci MTV a ti z účastníků Eurovision Song Contest fandili hned několika tvářím. Nejlepším belgickým počinem se stal reprezentant země z ročníku 2015 Loïc Nottet, kterého i britská hudební kritika považuje za jeden z největších evropských objevů současnosti.

Dařilo se také loňskému reprezentantovi Francie Amirovi. Ten zvítězil v kategorii Nejlepší francouzský počin, což je triumf, který se mu podařil i v minulém roce.

Hned čtyři jména z Eurovize a národních kol bojovala o titul Nejlepší maďarský počin. Vyhrát se podařilo zpěvačce Magdi Rúzse, kterou si pamatujeme z Eurovision Song Contest 2007.

Cenu za Nejlepší australský počin si odnesla zpěvačka Jessica Mauboy, která se stala jedním z interval actů Eurovize 2014. Nejlepším italským počinem je Ermal Meta, který se letos zúčastnil národního kola své země.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>