Eurovision Young Dancers EUROVIZE MLADÝCH TANEČNÍKŮ

Česká republika by měla opět hostit Eurovision Young Dancers


Eurovision Young DancersČesko by mělo podle polské televize TVP podruhé v řadě pořádat eurovizní soutěž mladých tanečníků. Patnáctý ročník projektu Eurovision Young Dancers se měl původně konat na Maltě, nicméně letos v lednu místní vysílatel přípravy zrušil.

Eurovision Young Dancers, neboli soutěž mladých tanečníků od 16 do 21 let, se naposledy uskutečnila v Plzni. Stalo se tomu v roce 2015, kdy se Česká republika chopila vůbec poprvé pořadatelství některého z eurovizních projektů. Moderátorem večera byl Libor Bouček.

Letošní ročník měla 9. června pořádat Valletta. Maltský vysílatel TVM ovšem v lednu oznámil, že soutěž není schopen připravit. EBU následně kontaktovala další členské televize a vypadá to, že náhradníka našla opět v České televizi.

Informuje o tom alespoň polská TVP. Česko by tak hostilo Eurovision Young Dancers podruhé v řadě. Vzhledem k pozdrženým přípravám se původně předpokládalo, že se soutěž posune až na rok 2019, kdy se měl konat už šestnáctý ročník. Podle aktuálních informací ale k tomuto kroku nedojde.

Mladí tanečníci by se měli sjet do některého z českých měst ve druhé polovině letošního roku.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>