ČT ČESKÁ REPUBLIKA

Česká republika potvrzuje účast v Lisabonu


Česká republikaČeská republika se posedmé zúčastní nejsledovanější hudební soutěže světa Eurovision Song Contest. Potvrdila to dnes Česká televize. Zájemci se mohou hlásit už nyní. Způsob výběru reprezentanta a písně bude představen později.

Do českého výběru pro Eurovizi v Lisabonu se mohou přihlásit jak domácí, tak i zahraniční skladatelé a interpreti. Minimálně jeden z vokalistů ovšem musí být Čech. Písně je možné zasílat do 17. listopadu na e-mail esc2018music@ceskatelevize.cz.

Způsob výběru reprezentanta a písně bude ohlášen později. V současné době se dolaďují poslední detaily. Podle České televize už účast přislíbili Dasha, Thom Artway, Mikolas Josef, Markéta Konvičková, Pavel Callta, Elis Mráz, Yanna, Mariana Prachařová, Annabelle, Doctor Victor nebo Eddie Stoilow.

„Interpret či kapela, která nakonec ve výběru zvítězí, dostane maximální péči, v rámci které se chceme nejvíce soustředit na podobu pódiového vystoupení, kterou chceme celou připravit v Čechách a přivést do Portugalska. Stejně tak počítáme opět s promo kampaní, která zahrne minimálně šest zahraničních států, kde píseň zazní v klubech a halách. Těší nás rostoucí zájem ze strany českých muzikantů a skladatelů, což ukazuje na pozitivní přijímání této nejvýznamnější hudební soutěže na světě,“ prohlásil kreativní producent Jan Potměšil.

Další informace přineseme v následujících dnech.

14 komentářů ke článku “Česká republika potvrzuje účast v Lisabonu

 1. Karolna

  Ok. Teď už se jen ‚pořádně‘ zamyslet nad výběrem písně a reprezentanta. A zkusit… opravdu něco jiného, než otřepané balady.

 2. Zornaddie

  Když nepočítám Dashu (omlouvám se :D), tak jsou to skoro všichni mladí lidé, takže doufám, že dostanou nějakou veselou písničku.

  Asi tam nechci skupinu Doctor Victor. Ne že bych měl něco proti jejich stylu, ale Evropa nebude hlasovat pro něco podobného. Naopak doufám v Markétu Konvičkovou, Pavla Calltu nebo Thoma Artwaye. Prachařová by taky nemusela být marná, jen by se musela najít písnička přesně na její hlas. Stejně tak Yanna.

  A vidět tam třeba Dashu nebo Mikolase Josefa by bylo také zajímavé.

  Chci jen dodat, že v Česku žije mnoho úžasných zpěváků, kteří ale nemají žádnou fanbase, nebo jsou lehce přehlédnutelní.

 3. Anonymní

  Mám pocit, že vyberú Dashu :D :D každy rok ju oslovovali medzi prvými …

 4. Mikolas, Elis a Markéta by celkem spadali do mé představy o účasti s potenciálem. Pavel a Thom by také nemuseli být marní, aspoň by byla po těch zpěvačkách změna. :)

  Pokud „Annabelle“ znamená tuhle dívčinu – https://www.youtube.com/watch?v=oIG1L6eBO3w – tak bych možná také nebyl zcela proti. Ale je to pro mě celkem krok do neznáma (což ale byla Martina vlastně taky).

  Dashu spíše ne, u ní si neumím představit nějaký pěkný moderní song. Mám obavy, že by tam byla spíše tendence vyrazit s těžkopádnou baladou a zastaralým stagingem. Stačilo, jak dopadla loni Malta…

  O zbytku toho moc nevím, tam si ještě budu muset doplnit vzdělání. :D Každopádně pokud by se už dále s výběrem nehýbalo a všechna jména by v něm zůstala, tak musím konstatovat, že je z čeho vybírat, a že by se tu mohl objevit potenciální další český finalista. :)

 5. George

  Mám z toho radost, jsem nadšený a vděčný, že do toho ČT zase jde :)

 6. Pandeme111

  Jsem nesmírně šťastný za další účast. Nedokážu si představit, že bych nemohl hlasovat a myslím, že už podle prvních jmen má Česká Republika spadeno na vydařený ročník. Ohledně šancí na finále bych na Eurovizi nejraději viděl Lenny nebo Markétu Konvičkovou.

 7. Myscho

  Teším sa a držím palce! Dorovnáte počet účasti so Slovenskom. Z článku navyše cítiť, že by mohlo prísť aj k národnemu finále(aspoň 1 kolové), ale za to so silnou zostavou! Taktiež je vidieť, že sa robí všetko pret, aby CZ reprezentant na budúci rok znovu spieval vo finále. Kto sú Annabelle, Doctor Viktor, či Eddie Stoilow?

 8. Lucasso

  Super, jsem pro Mikolase, ale třeba se objeví někdo ještě zajímavější. Zpěvačku tentokrát ne.

 9. Cipela

  Pokud jde o tuto sestavu..jednoznačně Markéta Konvičková. Hlasově je perfektní..už jen parádní song. V každém případě stále tajně doufám v Ewu, Bena nebo Lenny.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>