ČT ČESKÁ REPUBLIKA

Česká televize plánuje pravidelnou účast i přes nižší sledovanost


Česká republikaČeští fanoušci se mohou začít radovat. Eurovize by se na našich obrazovkách měla objevovat i v následujících letech, a to bez ohledu na sledovanost. V rozhovoru pro Týdeník Televize to prozradil kreativní producent české delegace Jan Potměšil.

V loňském roce se český zástupce poprvé v historii probojoval do velkého finále nejsledovanější nesportovní akce světa. Na zájmu českých diváků to ovšem nebylo příliš znát. Loňské grand finále sledovalo pouze 332.000 Čechů, a proto by se mohlo zdát, že to Česká televize s Eurovizí vzdá. Klopit hlavu ale nemusíme. Sledovanost není tím stěžejním faktorem, kterým se chce náš veřejnoprávní vysílatel řídit.

„V Česku jsme meziročně zaznamenal asi třetinový nárůst sledovanosti, ale stále je kam růst,“ zmínil v rozhovoru pro Týdeník Televize Jan Potměšil.

Eurovision Song Contest se v zahraničí pyšní extrémně vysokou sledovaností především díky vybudované tradici. Toho si je podle Potměšila vědoma i Česká televize. Tradici této hudební soutěže lze budovat i u nás, avšak nepůjde to z roku na rok. Tak jako tak je cítit, že se situace u nás postupně lepší.

„Zvažujeme zapojení do Eurovize každý rok. Její sledovanost není jediným faktorem. Pravdou je, že od první účasti prošla soutěž i přístup českého realizačního týmu významným vývojem a obecně uvažujeme v dlouhodobém horizontu,“ prozradil Jan Potměšil.

11 komentářů ke článku “Česká televize plánuje pravidelnou účast i přes nižší sledovanost

 1. Esgalnor

  Jj, někoho známýho s OK písničkou, nebo teda neznámýho se skvělou, aby to zaujalo lidi tady. Jinak na to prostě nadávat budou pořád.

  Takže třeba ukecat tu Lenny by bylo úplně nejlepší, je mladá, perspektivní, takže by nemusela být zahořklá vůči Eurovizi, do toho má skvělý hlas a dobře zpívá, dát jí nějakou svižnou originální písničku (třeba něco jako Hell.o) a bum, je to. Lenny se stává jménem jak tady, tak i v zahraničí (Hello je masivní hit v Itálii).

  A nebo to je vlastně jedno kdo pojede, jen ať pokračují v účasti a neposílají jenom generické balady, které mohou pomýšlet max. na 25. místo ve finále.

 2. Myscho

  Z pohľadu jazykovej zrozumiteľnosti je to výborná správa! A nakoniec možno to motivuje aj SK aby sa čím skôr vrátilo a prekonáme počet účastníkov z ročníkov 2008 & 2011. Akurát finančne je to veľký špás. Ale tak asi sa potrebuje p. GR tlačiť niekomu niekam keď je teraz veľa významný funkcionár vrámci EBU! Súťaž už prešla od I. účasti CZ viacerými zmenami a dúfam, že čoskoro príde ešte 1 súťažný večer niečo ako Adra Chansen v švédskom Melodiefestivalen, kde by nepostupujúci z obidvoch SF bojovali o posledných 4-5 postupových miest čím by s finalovej 26 eventuelne 25 ako v prípade Dusseldorfu 2011 vznikla rovná 30-tka!

 3. Djkob

  Aby do toho dali někoho slavnějšího, tak tam někdo slavnější prvně musí chtít jet. Což jako sorry, ale Lenny a Mikolas Josef zrovna nejsou. Co já vím, tak nikomu se tam zrovna moc nehce, musí se na to pozvolna, nejdříve takoví ti méně známí a časem snad někdo, koho u nás všichni znají.

 4. Lucasso

  Letos zjistěj, že tahle cesta nikam nevede, tak to určitě zkusej příští rok jinak. Lajk za to, že se nevzdáváte!

 5. staci tam strcit nekoho dobreho, koho lidi v cesku znaj .. pokud bude dobrej song + dobre umisteni, sledovanost by mohla dobře vyletět :D

 6. Esgalnor

  Jo, udělali kus práce (začali se propagovat na FB, Instagramu, jsou vidět…), byla by blbost to zahazovat jen kvůli pravděpodobnému nepostupu letos.

 7. Djkob

  To zní dobře. Akurát mám takový pocit, že hudebně budeme stále pokračovat. Balady, sice nejspíš kvalitní, ale co málokoho osloví, ale ani to není špatné :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>