ČT ČESKÁ REPUBLIKA

Česká televize prozradila další detaily k letošní volbě


Česká republikaČeská televize zveřejnila na své facebookové stránce další video, ve které šéf české delegace odpovídá na dotazy fanoušků. Dozvěděli jsme se sestavu finální poroty a také to, co hrálo největší roli při výběru soutěžní písně.

Mezi pět nejlepších písní, které byly předloženy odborné porotě, se nedostala žádná česká. Zahraniční skladby byly podle šéfa delegace Jana Borse lepší a domácí tvorbu přebily. Tato odpověď definitivně vylučuje z výběru mnohé favority fanoušků, kteří do České televize zaslali své autorské počiny.

Žánr písně nehrál při volbě poroty žádnou roli. Základem výběru byla kvalita singlu bez ohledu na jeho styl. Ačkoliv jde o nejpodstatnější faktor, není jediným. Mnohé země posuzují vedle kvality právě i četnost jednotlivých žánrů v minulých letech, popřípadě aktuální konkurenci, a snaží se situaci využít ve svůj prospěch.

Jan Bors potvrdil, že do České televize dorazilo nejvíce balad a pomalejších skladeb, což je styl, se kterým se na Eurovizi v posledních letech setkáváme často. Snaha o odlišení se žánrově či jazykově nebyla brána v potaz. Český eurosong bude opět v angličtině.

Členy finální poroty byli dirigent a skladatel převážně klasické tvorby Martin Kumžák (50), skladatel, producent a zpěvák seskupení 4TET Jiří Škorpík (44), zakladatel skupiny Lucie a autor filmové hudby Michal Dvořák (51), skladatel a zpěvák Pražského výběru Michal Pavlíček (60) a hudebník, dirigent, skladatel a člen seskupení BSP Ota Balage (55).

Oficiální Facebook České televize naleznete zde.

9 komentářů ke článku “Česká televize prozradila další detaily k letošní volbě

 1. angry fan

  Jsem velmi zklamaný a velmi naštvaný s letoští přípravou českého reprezentanta na ESC. ČT nezvládla ohlášení reprezentanta v daném termínu a dostát tím svým slibům a jméno Martina Bárta jsme se dozvěděli od jiného zdroje než od ČT.
  V letošním ročníku podle mě ČT selhává.

 2. bastille

  co se týká Finska, tak balada se mi moc líbí, protože je doprovázená klavírem, což ji odlišuje

 3. bastille

  proč nebyl v porotě někdo mladý, „staří páprdové“ jenom vybírali, přitom máme mnoho mladejch a talenntovanejch a hlavně vědí, co mladí poslouchaj

 4. Rick

  Spraviť kolo ako bolo v Rumunsku napr.Asi si len vypočuli demá skladieb a hneď ich poslali do kytek a potom ybrali od autorov jednu a ponukli ju proste niekomu. Je to choré. Mali by hlavne brať ohľad aj na to ako to vyznie naživo, čo zaujme divákov a ako určite v semifinále s 20 krajinami kde bude 18 balád tak si niekto spmenie na Česko, ktoré nemá susedov na hlasovacie bloky a porota bude v orgazmoch s tolkych balad ze niekto nemoze vediet ktorym smerom to vypáli.

 5. Standa

  Porota se mi zdá být leží lepší než loni, podle jejího složení od české poroty získá zřejmě hodně bodů třeba takové Finsko.

 6. Anonym

  Nechápu… prostě by měli nechat hlásit se interprety se SVOU vlastní písničkou a nechat diváky vybrat. Klidně s porotou, jen pokud možno aktuálnější.

 7. maxx

  Ma se vybrat interpret se svym songem. Mikolas a jeho song treba. Ne eurosracky od odpadliku z evropskych narodnich kol. O baladach nemluve. Porota, tihle panove jsou elity, ale doba je uz jinde.

 8. Anonym

  Ten systém je na hovno. K čemu porota, když zpěvák nemá k písni vztah? Jak řekla Gábina, to rovnou člověk může zpívat o sýru a pivě. Jsem asi jedinej, kdo si toho všiml, ale všichni aktuální vítězové měli k písni nějaký hlubší vztah a to je něco, co náš reprezentant nejspíš nikdy nepozná.

 9. Cipela

  Nechci tady nikoho urazit, ale…

  Průměrný věk porotce je 52 let…jako vážně?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>