Kabát ČESKÁ REPUBLIKA

České slavíky opět získala skupina Kabát a Karel Gott


Česká republikaV Hudebním divadle Karlín se dnes večer předávaly tradiční hudební ceny popularity Český slavík Mattoni 2017. Během slavnostního galavečera byli znovu oceněni interpreti, kteří Česko reprezentovali na soutěži Eurovision Song Contest.

V kategorii skupin již podvanácté zvítězili naši historicky první reprezentanti. Kapela Kabát nadále potvrzuje dominantní postavení na české rockové scéně. Na druhém místě skončil kontroverzní projekt Ortel, který v anketě tradičně vítězí spíše než hudbou jako specifická forma protestu protiislámsky smýšlející skupiny obyvatel země. Bronz hlasující přisoudili kapele ChinaskiGipsy.cz, kteří naši zemi zastupovali na Eurovizi 2009, získali 46. místo.

Desítky let probíhá bez větších zvratů vyhlášení kategorie zpěváků. V ní si svého dvaačtyřicátého Slavíka vysloužil Karel Gott, který se úspěšně vypořádal s rakovinou mízních uzlin. Rakouský reprezentant z ročníku 1968 na předávání cen na rozdíl od loňska dorazil. Druhý skončil Michal David a třetí místo patří Tomáši Ortelovi, známému z kapely Ortel a dřívějšího účinkování v neonacistických skupinách. Náš zástupce z Eurovize ve Vídni Václav Noid Bárta je na 24. pozici.

Kategorii zpěvaček podvacáté ovládla Lucie Bílá. Na medailových pozicích dále skončily Ewa Farna a Lucie Vondráčková. Z českých reprezentantek skončila nejvýše historicky první česká finalistka Eurovize Gabriela Gunčíková, a to na třináctém místě. O příčku níže nalezneme naši zástupkyni z ročníku 2015 Martu Jandovou, která byla loni pátá. Soutěžící z Eurovision Song Contest 2008 Tereza Kerndlová je na 23. pozici. Letošní účastnice Martina Bárta obdržela méně než 100 bodů a do celkového žebříčku zařazena nebyla.

V anketě Slavíci bez hranic se podporují interpreti ze Slovenska. Tuto kategorii opět vyhrála formace No Name. Na druhém místě skončila kapela Elán, která bojovala za Slovensko v kvalifikačním kole Eurovision Song Contest 1993. Reprezentantka z roku 2010 Kristina je sedmá a Tublatanka z ročníku 1994 získala desátou příčku. Ostatní slovenští zástupci se mezi třicítku nejúspěšnějších neprobojovali.

Hned tři ocenění si z Hudebního divadla Karlín odnesla skupina Mirai. Šlo o kategorie Objev roku, Nejoblíbenější píseň posluchačů Radia Impuls a Nejstreamovanější skladba. Absolutním slavíkem se stala Lucie Bílá, mimořádné ocenění si poté odnesla Marta Kubišová.

Kompletní výsledky ankety Český slavík Mattoni naleznete zde.

2 komentářů ke článku “České slavíky opět získala skupina Kabát a Karel Gott

  1. Tess9a

    Mirai bych na Eurovizi viděla hodně ráda. Kvalitní songy, zatím ale nemají žádný v angličtině…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>