Martina Bárta ČESKÁ REPUBLIKA

Českou zástupkyní může být Martina Bárta


Česká republikaMartina Bárta, jméno, které zatím málokomu v Česku něco řekne, je aktuálně nejpravděpodobnější kandidátkou na reprezentaci naší země v Kyjevě. Jde o jazzovou zpěvačku žijící v Berlíně.

Zpěvačku Martinu Bárta mainstreamové publikum příliš nezná. Tato v Berlíně žijící interpretka se soustředí na jazzovou scénu. Často vystupuje s žánrovými big bandy a v Česku zaujala svým vystoupením v projektu Sinatrology.

O možné reprezentaci Martiny Bárty se diskutuje na internetu. Jako interpretka byla mezi vhodnými kandidáty na nazpívání české reprezentační písně. V této souvislosti se hovoří především o dalším angažování zahraničních skladatelů, kteří stáli za naším loňským počinem „I Stand“.

Zpěvačka je zároveň podle seznamu přátel na své sociální síti v úzkém kontaktu s vedoucím týmem české delegace. Jednání s ní probíhala, avšak jestli skutečně došlo k jejímu definitivnímu zvolení v roli reprezentantky, se dozvíme v následujících týdnech.

Martina Bárta / It Had Better Be Tonight

65 komentářů ke článku “Českou zástupkyní může být Martina Bárta

 1. Kiwi

  Je mi smutno, když čtu ty příspěvky. Je vidět, že u nás se najde málo lidí, kteří mají hudební vkus a sluch. Martina je vyjímečná zpěvačka a k tomu má úžasný projev, zkrátka charizma. Zkuste si jí poslechnout několikrát, snad to někomu dojde. A jestli je neznámá ? Tak jednou rozhodně známá bude. Měli bychom jí držet palce a ne ji kritizovat.

 2. David

  U Káji Šípa ve Všechnopárty jednou tvrdila, že zpěvák by měl být univerzální a schopen zazpívat všechno :D furt si nedokážu představit, že by ale zazpívala něco než jazz nebo něco pomalého.

 3. Lord Cervus

  Aha,tak pravděpodobnost její reprezentace dosáhla 100%…
  Tak snad bude dobrá alespoň píseň, když už nic… :)

 4. Cipela

  Slováčková tam je na dovolené. Byla na přehlídce a ve studiu HP. Nedělejte tady žádné drama. Bors ani nikdo od ČT ji nesleduje..ba dokonce ani na FB spolu nekamarádí. :D

 5. Matěj

  David: No nevím, u Slováčkové je důkaz to, že je v Londýně a vlasy (ombré) a u Bárty je důkaz, že má v přátelích členy týmu.. Třeba Bárta bude jen vokalistka, kdo vi :D

 6. Matěj

  Podívejte se na Instagram Anny slováčkové.. Je v Londýně.. A pak porovnejte vlasy jeji a té na te fotce od ČT. Podle mě je to ona a ne ta Bárta. A teď přemýšlím co je lepší / horší

 7. Sandra

  Tenhle výběr by mi vůbec nevadil – zpěvačka má dobrý hlas a hlavně umí zpívat naživo. Zajímalo by mě, kdy to teda nakonec odhalí – až dokončí nahrávání? Doufám jen, že to nebude až natočí i klip :)

 8. bastille

  Proč další zpěvačku? Bude balada? Zase zapadneme, bohužel to letos asi finále nebude( To už by snad diváci v národním kole vybrali líp

 9. Patrik

  Ale prý Martina Bártu je údajně v Berlíně a mám tam vystoupeni tak nevím co je na tom pravda

 10. Rayxim

  Myslím že ČT nemá ani odvahu riskovat, proto ty balady. Minulý rok to sice bylo dobré ,ale jen proto že ESC udělal jiný systém hlasování proto jsme se dostali do finale. Ale stále hlasují také diváci… V Evropě stejně většina lidí poslouchá pop(samozřejmě ne všichni). Sice Polina Gagarina se svou baladou málem vyhrála v roce 2015. Ale byla to silná a zajímavá balada než třeba píseň od Jamaly která se nedala ani poslouchat. Ale s tak vysokou úrovní se nemúžeme absolutně rovnat.
  Doufám že do „čtveřice“ všeho dobrého, se ČT přikloní k lepšímu. Ale myslím že absolutně nikdy ČR nebude eurovizi konat, nejen proto že o nás nikdo neví, ale i pro výběr který se snaží jen zvýraznit nezajímavé lidi.

  Samozřejmě nechci být stále negativní. Ale nevím co pozitivního čekat, ano múže se stát že song opravdu překvapí ale nebudu tady dávat velké naděje.

 11. Kubelec

  jj, možná až moc chceme někoho, koho známe v čr a jsme až moc přesvědčeni, že to bude pro Evropu k dobru (že ho známe tady). Záleží na songu a realizaci.

 12. Tomáš

  Každopádně mně osobně nevadí že to je někdo úplně neznamý. Důležité je, aby interpret měl charisma a uměl vystupovat naživo, což třeba ten váš milovaný Mikolas moc neumí, aspoň z toho co jsem viděl :)
  Pro zahraniční diváky a poroty bude každý náš interpret neznámý – nezáleží na tom. Jediné v čem to ublíží je, že to nepřitáhne moc našich nových diváků.

 13. Tomáš

  Minulý rok jsem také odhalil, ještě před představením Gabriely a psal jsem to i na FB Escportalu, že to bude Gabriela – a také to bylo díky tomu, že jsem stalkoval Borsovo Facebook a našel tam, že má v přátelích skladately loňské písně, stejně tak jako Gabriela. Všechno to nemohla být náhoda a divil bych se, kdyby to letos náhoda byla.

 14. Verča

  Bude to opravdu Martina Bárta. :( Na svém soukromém profilu na facebooku psala, že je v Londýně a bude pilně pracovat v nahrávacím studiu.

 15. Honza

  Kubelec: tak pozor, loni to opravdu byla tato trojice. Vybrali I Stand a k němu Dashu. Jenže ta otěhotněla. Tak rychle sehnali Gábinu. :) Myslím že nejsme hysterky, ale komentujeme nastalé situace. Můžou to být sice domněnky, ale v tomto případě řešíme prakticky fakta.

 16. Kubelec

  Když si to vezmu zpětně, tak se tu sešly skoro samé hysterky. :D Tady se spekuluje jen na základě názorů, které zde někdo vytvořil, děláme předčasné závěry. Loni se též spekulovalo, že Dasha, LL nebo Tom A. a houno, houno slavný soude. Myslím, že shit tam nepošlou (pokud jde čt o to, aby se v ESC nadále angažovala). A jedna fotka nic neznamená! Venca mi přísahal! :D

 17. Standa

  Balada je kompromis, osloví největší spektrum posluchačů, pokud tam dáte taneční ve stylu Cascady a Italobrothers, tak metalisti a hip hopeři tu budou vřískat, stejně tak by to dopadlo, pokud by se vybral metal nebo hip hop. Pokud ta balada bude výrazná a zaujme, tak tam šance bude.

 18. maxx

  CT si nehraje, nema na to, ten tym neni ESC polibenej, neumi delat voditka. Loni jim praskla predem Guncikova, letos to klidne muze bejt tahle pani. Uz jen to jak se pridavaj na FB znamena, ze je jim to jedno. Jedina sance je, ze ta pani je jen vokalistka. Proste tam zas frkli baladu a zpevacku, kdyz to vyslo loni, proc ne letos. A to to vypadalo, ze uz mame dobrej tym.

 19. Hyxy

  A je to tady zase- nic o tom nevite ale vsichni si kopnou. Mikolas to proste nebude a tak si Aspon zanadavam na spekulace (btw kdo ho slysel zpivat nazivo?) CT si s nama hraje nuti nas spekulovat ale jsou tady vsichni tak negativni z jedne fotky s pulkou cela…

 20. David

  Lord Cervus: No tak zatím tomu odpovídají všechny indicie, Na FB se stala přáteli hodně lidí z realizačního týmu, včetně produkčního nebo skladatele, který je společným přítelem členů rezalizačního týmu :)

 21. David

  Je pravda, že bychom měli počkat na píseň a pak vynášet nějaké ty „soudy“ :) Neznáme ji, ale je to pro mě překapení…takové ty pocity jako by mě někdo řekl, že nás bude reprezentovat Mařka Nováková z obce Košařiska, okres Frýdek-Místek nebo-li řečeno, nevím co čekat :D

 22. Esgalnor

  Já nevím, tak jsem si prošel videa, kde Martina zpívá. Špatná zpěvačka to rozhodně není! Třeba Skyfall je od ní dost slušné. Jsou sice i silnější hlasy, ale Martina neuráží.
  Podle mě by byl strašně zajímavý nějaký kvalitní hybrid jazzu a popu (jen ne styl Electro Velvet), který by vyčníval a sedl by jí. Nevěřím ale, že by do tohohle risku šli. Snad to nebude balada, prosím, jen ne balada.

 23. Standa

  Vůbec jí neznám, ale věřím, že neznámé jméno může překvapit.

 24. Honza

  Je důležité uvědomit si jednu věc. Čt očividně nechce originální počiny, jako je Mikolas nebo Lenny. Oni mají potřebu vybrat nějaký song ze zahraničí a najít univerzální českou zpěvačku, která je schopna obstojně zazpívat celou tu jejich top5. Mikolas nebo Lenny, ti by zpívali jen to své, co poslali. A to se očividně čt nelíbí. Nechápu to, ale je to tak.

 25. Radek

  Jestli ČT pošle takovej shit, tak se s finálem můžeme rozloučit … já to fakt nechápu, máme tolik skvělých zpěváků, kteří by mohli v Eurovizi dobře uspět např.: Lenny, Mikolas, Elis, Verča Stýblová, .. ale NÉ, oni tam musí poslat opět baladu od nějaké neznámé zpěvačky, která zpívá jazz, a je totálně nudná, nezajímává a není to vůbec originální … vidím, že Česko zase v Eurovizi klesá na úroveň z roku 2008 .___.

 26. David

  Ono se bohužel asi nedovíme jakým způsobem se interpret vybíral, řečeno může být ledascos. Ono je to celkem takové tajemné, spíš bych to viděl na osobní sympatie – čistě můj názor. Já nevím možná to je jen kvůli typu písně…ale stejně by mi přišli perspektivni jiní zpěváci jako Mikolas, Elis, Lenny to jsou současné rostoucí hvězdy…ale my jsme malí pánové :D

 27. Cipela

  Do budoucna je to však pro solidní interprety solidní facka. Proč pracovat měsíce na skladbě..stejně si tam Bors pošle koho chce :-/ Za rok asi takovej zájem o ESC nebude.

 28. David

  Tak třeba překvapí a je ve skrytu duše tvrdá metalistka…ještě budeme čubrnět :D

 29. Lord Cervus

  Takový rage z jedné fotky, ochh :))) Každopádně pokud to je tahle dotyčná, tak nejspíš si nedělat iluze o finále. Nechme se překvapit.

 30. Michaela

  Připadá mi, jako by se už ČT nemohla poučit z ostatních let. Posílat balady? Proč neposlat něco tanečního, když tento rok je balad plná Eurovize? Minulý rok letěl trend zpěvačka s baladou. Co jsme poslali my? Zpěvačku s baladou. Předminulý rok co letělo? Duety. Co jsme my poslali? Duet. Proč někdy nemůžeme vyčnívat z davu? A proč posílat někoho, kdo ani v Česku není známý… Jestli je to opravdu Bárta, tak budu opravdu zklamaná. Očekávala jsem Mikolase, že by konečně mohl předvést něco jiného, než jsme předvedli minulé roky. Ale ne, my se musíme držet nudných balad. Protože od jazzové zpěvačky se očekává balada..

 31. Kubelec

  a není to na fcb na té fotce, co zveřejnili – na modré židli ten Milan Peroutka?

 32. jan

  Treba to je jen vokalistka pro nejakeho jineho zpevaka/zpevacku. Ja nechci by nespravedlivy, a myslim, ze hlas ma dobry a silny. Na youtube muzete najit jak zpivala Skyfall, coz neni jednoduchy song…

 33. Rick

  Ja nehovorím, ze Dasha je zlá spevacka, tiez by som videl radsej ju nez tuto Martinku neznamu ale hovorim ze ani Dasha nema nejaku extra karieru a tiez bola skor vsade ako komparz a vybrali ju. Cize neviem ci maju potrebu pretlacat nove hviezdy alebo je to pre nich menej nakladne alebo len proste chceli zostat so svedskym timom a kedze sa prihlasovali so svojimi skladbami tak dali prednost spevacke ktora im nenarusi spolupracu

 34. David

  No o Nývltové jsem to někde četl taky, asi prašť jako uhoď :D, ale jako neříkám, že by zpívat neuměla…ale tohle je fakt úlet

 35. Anonymní

  Jan Bors ma na starosti takove ty galavecery CT, kde ona vystupovala. Podle me je protlacena. Jiny duvod vyberu nezname a nijak extra dobre zpevacky neni. Pochybuju ze by Mikolasuv song byl takovej shit, ze by ji dali prednost pred ni.

 36. Rick

  Minulý rok chceli poslať Dashu, čiže si myslím, že po velkych menach nejdu, Gabriela sa im tam minuly rok proste priplietla po tom co Dasha otehotnela.

 37. Cipela

  David: Mám úplně stejnou otázku. V TOP5 byla údajně i Nývltová. Opravdu tyto „zpěvačky“ mají tak super skladby…sotva! Lenny a Mikolase je škoda. Tolik zápalu a času pro nic.

 38. David

  Spíš by mě doopravdy zajímalo, kde na ni přišli, tahal někdo za nitky? Duet? Nemyslím, ale kdyby ano, kdo by mohl být tím druhým?

 39. Matěj

  Oni si asi myslí, že po prvním finále si můžeme dovolit cokoliv.. Já se snad zvalím… 1) ESC neni v Česku tak známé a oblíbené takže by bylo vhod tam poslat někoho známého 2) opravdu je nesmysl tam poslat někoho neznámého. Nevím o co jim jde. Letos 100% žádné finále.. Jsem pěkně zklamaný

 40. David

  :D Nebo to je jen zastírací manévr ČT a vše bude uplně jinak…, ne zase tak naivní nejsem, ale jak říkám třeba budeme překvapení, spíš se ale přikláním k tomu průseru :D

 41. Anonym

  Ten skladatel jí sleduje i na instagramu, je to jasný. :) Prostě až moc náhod. A vůbec se nedivim ČT, že se rozhodla představit reprezentantku až s písní, tohle remcání bylo nevyhnutelný.

 42. Cipela

  Tohle bude velkej průser…ona tvorba samotného autora stojí taky za ho*no…Sbohem finále!

 43. Swanovski

  Napíšu jen to, co jsem psal jinde…
  Pokud Českou republiku bude reprezentovat zpěvačka, kterou nejen já, ale pouhých 32 lidí na světě zná (soudím podle odběratelů na YouTube), asi jsme na Eurovizi naposled. Když nějaká jiná země představí svého reprezentanta, zajímá mě i jiný „šlágr“, což absolutně chybí… pokud ji ČT vážně vybrala, bude to průser. Spousta interpretů poslala svůj song, jen tahle ne a proto jste ji vybrali? Nebo jak si to máme vyložit? Taktika song a potom interpret není už opravdu na místě. Nehledě na to, že je to jazzová zpěvačka… jazz 0 bodů, jazzová zpěvačka zpívající pop nebo jiný žánr opět 0 bodů….

 44. David

  Já to taky nechápu a nejde mi do hlavy proč zrovna ona, v životě jsem o ní neslyšel a vypadá to, že neumí zazpívat nic jinýho než utahaný balady, a pěvecký provej (nejsem sice zpěvák) mě ničím nenadchnul, v hlasu není nic navíc.

 45. Kubelec

  Sorry jako, nechci ji shazovat dopředu, ale s tímhle materiálem se do Evropy vykročit nedá :D řikám furt.

 46. Rick

  Jdu blejt velebnosti, v prvom semifinále je už Albánsko, Gruzínsko, Belgicko bude mať baladu určite a teraz ešte toto. Nikto o nej nepočul, nikto ju nepozná po mene, hlas nemá bohvie aký ako nechcem ju zhadzovať popredu možno prekvapí ale toto je skôr krok vedľa a spoliehanie sa na poroty, že znova zachránia situáciu keď bude zero points to Czech Republic lebo balád je veľa a nikto ich už ani nerozlišuje.

 47. David

  No jestli to tak nakonec je, tak jsem zklamaný :) nedokážu si představit, že by byla schopna se svým, popravdě řečeno, obyčenjným hlasem, zazpívat něco wooow. Bude to opět pomalý, utahaný….balada? Můžu se, a rád se budu, mýlit.

 48. maxx

  Ano, to potrebujem, dalsi zpevacku s baladou. Misto domaciho originalniho Mikolase.

 49. Cipela

  David…autor skladby má na fb i fotku ze stejného studia v Anglii…moc náhod

 50. David

  Pravdepodobne to bude ona. Staci si dat pet plus pet dohromady. Mezi jejimi prateli na FB jsou vsichni z realizacniho tymu vcetne producenta/skladatele jmenem Greig Watts, ktery prezentuje na svem FB profilu ze na necem pracuje…No coz snad aspon pisnicka bude dobra

 51. Anonym

  Jako poprvý mi připadalo, že si někdo spletl Martu Jandovou s Martinou a vynechal čárku, a tudíž se diskutovalo o druhej reprezentaci dua, no. Nevim. Vše záleží na songu, ale volit interpreta, kterýho nikdo nezná mi fakt chytrý nepřijde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>