Michal Vach ČESKÁ REPUBLIKA

Českým tanečním reprezentantem bude Michal Vach


Eurovision Young DancersČesko se podruhé v řadě stane pořadatelem taneční soutěže Eurovision Young Dancers. Letošní patnáctý ročník se uskuteční 16. prosince v Kongresovém centru Praha. Průvodcem pořadu se opět stane Libor Bouček, reprezentovat nás bude Michal Vach.

Soutěž Eurovision Young Dancers je určena pro tanečníky ve věku od 16 do 21 let. Účastní se jí členské televize EBU a za čtrnáct ročníků se do ní zapojilo už 36 zemí. Mezi nimi nalezneme i kuriozity, jako je například Kanada nebo Kosovo, jehož nezávislost stále není uznána mnoha státy.

Letošní patnáctý ročník se uskuteční v Praze poté, co se Malta jakožto původní pořadatel show organizace akce vzdala (více informací zde). Dějištěm se stane Kongresové centrum Praha (více informací zde). Česká televize se stane hlavním pořadatelem projektu a bude distribuovat přímý přenos do všech zúčastněných zemí. Moderátorem pořadu bude Libor Bouček.

Letošního ročníku soutěže se zúčastní celkem osm zemí, což je nejméně v celé historii. Po šesti letech se do projektu vrací Portugalsko.

Naším reprezentantem se stane talentovaný sedmnáctiletý Michal Vach. Jedná se o studenta konzervatoře Taneční centrum Praha, který má za sebou například i moderování festivalu Mezinárodní týdny tance. České národní kolo se uskutečnilo v rámci festivalu Zlatá Praha na Nové scéně Národního divadla. Vítěze zvolila odborná porota ve složení Angeé Svobodová, Alena Pešková a Martin Šinták.

Česko se Eurovize mladých tanečníků zúčastní posedmé, Slovensko se zapojilo pouze dvakrát. Nejvíce vítězství má na svém kontě Španělsko, kterému se podařilo v letech 1991 až 1997 vyhrát dokonce čtyřikrát v řadě. Čeští zástupci se v roce 2003 stali jedním ze tří vítězů. Zatím poslední ročník projektu vyhrála polská reprezentantka Viktoria Nowak (více informací zde).

Vítěze letošního ročníku zvolí odborná porota.

Další informace naleznete na webu České televize zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>