Marta Jandová a Václav Noid Bárta ČESKÁ REPUBLIKA

Čeští reprezentanti zpětně hodnotí svou zkušenost s Eurovizí


Česká republikaČeská televize dnes oficiálně potvrdila účast na nadcházejícím ročníku Eurovize v Lisabonu. V této souvislosti vyzpovídala předchozí reprezentanty naší země, aby zpětně zhodnotili svou účast na soutěži. Přinášíme nejzajímavější odpovědi.

Marta Jandová, která naši zemi zastupovala v roce 2015, oceňuje především organizační složku projektu. Celá akce je vteřinu po vteřině dokonale připravená, s čímž se zatím nikdy ani přes své mnohaleté zkušenosti z Německa nesetkala. Pomoci v kariéře může podle ní začínajícím i zkušeným umělcům. Marta zároveň přiznává, že má díky Eurovizi mnohem více fanoušků z různých koutů světa.

Václav Noid Bárta, který tvořil druhou polovinu reprezentačního dua v roce 2015 tvrdí, že mu soutěž umožnila cítit se jako světová hvězda. Poznávali jej lidé z celé Evropy, a kdyby mohl, tak by se na Eurovision Song Contest ihned vrátil znovu.

Podle Gabriely Gunčíkové, díky které jsme se v roce 2016 poprvé podívali do finále celé akce, má Česká republika rozhodně co nabídnout. Eurovizi vnímá jako mezinárodní hru, což je podle ní mnohem zdravější, než se účastnit mezinárodních konfliktů.

Pro naši letošní zástupkyni Martinu Bárta se jednalo o nejkrásnější období jejího života. Eurovize pro ní byla obrovská zkušenost a možnost potkat mnoho nových hudebních přátel. Nový český reprezentant by měl podle zpěvačky mít chytlavou píseň a zajímavou barvu hlasu. Stejně jako Marta Jandová dodává, že by bylo vhodné, aby Česko svůj postoj k soutěži změnilo. V Německu je totiž brána velmi vážně.

Celé rozhovory si můžete přehrát a přečíst na webu České televize zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>