Festival da Cançao 2018 PORTUGALSKO

Další změny v sestavě portugalských finalistů


PortugalskoTakové kauzy v Portugalsku nepamatujeme. Hostitelská země letošního ročníku Eurovize podruhé mění sestavu finalistů národního kola. Vítěz druhého semifinále Diogo Piçarra se rozhodl ze soutěže odhlásit po obvinění z plagiátorství. Nahradí ho Susana Travassos.

Poprvé se měnili finalisté portugalského kola Festival da Cançao po prvním semifinále, během kterého byly chybně sečteny výsledky. Beatriz Pessoa byla z finálové sestavy dodatečně vyřazena a nahrazena zpěvákem Ruiem Davidem (více informací zde).

Po druhém semifinálovém večeru dochází k další změně. Vítěz hlasování diváků a porotců a hlavní favorit na celkové vítězství Diogo Piçarra se ze soutěže odhlásil na vlastní žádost poté, co jej média obvinila z plagiátorství. Jeho skladba „Canção do fim“ měla podle novinářů až příliš mnoho shodných prvků s křesťanskou skladbou „Abre os Meus Olhos“ z osmdesátých let.

Televize RTP o diskvalifikaci neuvažovala, nicméně zpěvák tak učinil sám. Ve svém prohlášení zmiňuje, že nestojí o podobný mediální tlak, jelikož jeho kariéra není na účasti v projektu závislá. Ačkoliv by svou zemi reprezentoval rád, z kauzy kolem jeho osoby se stala štvanice, která nemá s hudbou nic společného.

Zpěváka nahradí v pořadí osmá soutěžící druhého semifinále Susana Travassos s písní „A mensageira“.

Jednotlivá vystoupení si můžete přehrát zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu portugalské Eurovize zde.

3 komentářů ke článku “Další změny v sestavě portugalských finalistů

  1. Standa

    Je to škoda, Diogo měl nejlepší písničku ze všech. Tak snad to v Portugalsku vyhraje Cláudia.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>