Mariam Mamadašvili DĚTSKÁ EUROVIZE

Dětskou Eurovizi v roce 2018 bude hostit Minsk


BěloruskoAčkoliv je letošní ročník Dětské Eurovize teprve před námi, známe už jméno hostitele pro rok 2018. EBU vypsala konkurz pro zájemce a ze všech nabídek ji nejvíce zaujala ta z Běloruska. Soutěž se tak ze Tbilisi přesune do Minsku.

Zatímco na Eurovision Song Contest se pořadatelem soutěže v následujícím roce stává země posledního vítěze, u její dětské verze je tomu jinak. Vítězný stát jako první obdrží nabídku na hostování, nicméně pokud odmítne, dostávají svou možnost další zájemci.

Tentokrát EBU vypsala konkurz na hostitele show s předstihem bez ohledu na letošní výsledky. Ze všech zájemců se porotě jevilo jako nejsilnější Bělorusko. To projekt uspořádá v Minsku.

V zemi se Junior Eurovision Song Contest konala už v roce 2010. EBU si od dřívějšího ohlášení pořadatelského města slibuje lepší přípravu ze strany organizátorů. Těmi jsou v posledních letech především východoevropské země, kde se soutěž těší největší popularitě. Klasická Eurovize je naopak nejoblíbenější ve Skandinávii.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>