Eurovision Young Dancers 2017 EUROVIZE MLADÝCH TANEČNÍKŮ

Dnes: Eurovision Young Dancers 2017


Dnes ve 20:00 proběhne v Praze patnáctý ročník soutěže mladých tanečníků Eurovision Young Dancers 2017. Do boje o cenné vítězství vstoupí celkem osm zemí včetně českého reprezentanta Michala Vacha. Přímý přenos bude možný sledovat na ČT Art, zahraničních kanálech a internetu.

Žánrově neomezená soutěž Eurovision Young Dancers je otevřena pro sólové tanečníky ve věku od 16 do 21 let. Pořádá se od roku 1985 přibližně jednou za dva roky. O vítězích rozhoduje odborná porota a to na základě sólového tance finalisty dle vlastního výběru a společného tance všech účastníků. Dva nejlepší se zúčastní improvizovaného superfinále, během kterého bude zvolen vítěz. Televizní diváci do výsledků nezasahují.

Letošní ročník hostí Česká republika, která se podruhé v historii stane domovem některé z eurovizních soutěží. Přenos bude zaštiťovat Česká televize, režisérem přenosu bude Michal Čech.

Porotu tvoří Daria Klimentová (Česká republika), Itzik Galili (Izrael) a Ambra Succi (Švédsko). Průvodcem večera bude z Kongresového centra Praha Libor Bouček a Angeé Klára Svobodová.

Soutěže se letos účastní osm zemí včetně České republiky. Tu bude zastupovat sedmnáctiletý Michal Vach s autorským vystoupením Monologue. Do soutěže se vrací Portugalsko.

Účastníci Eurovision Young Dancers 2017:

* Česká republika / Michal Vach
* Malta / Denise Buttigieg
* Německo / Danila Kapustin
* Norsko / Anna Louise Amundsen
* Polsko / Paulina Bidzińska
* Portugalsko / Raquel Fidalgo
* Slovinsko / Patricija Crnkovič
* Švédsko / Christoffer Collins

20:00 Eurovizní soutěž mladých tanečníků 2017
Evropské finále mezinárodní taneční soutěže s českou účastí v přímém přenosu z Kongresového centra v Praze.

Finále soutěže startuje ve 20:00 středoevropského času a živě jej budete moci sledovat na stanici ČT Art nebo přes oficiální YouTube kanál soutěže.

Další informace naleznete na oficiálních stránkách soutěže.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>