Söngvakeppnin 2017 ISLAND

Dnes: Finále islandského kola


IslandIsland svého reprezentanta opět vybírá přes tradiční národní kolo Söngvakeppnin. Po dvou semifinálových kolech a jedné udělené divoké kartě známe sedm interpretů pro dnešní finálový přenos.

Islandské národní kolo Söngvakeppnin opět tvoří tři soutěžní večery. Každého semifinále se ve dnech 25. února a 4. března zúčastnilo šest interpretů, přičemž pro tři nejlepší se vždy otevřela na základě hlasování diváků a porotců cesta do velkého finále. Během kvalifikačních kol zpívali soutěžící své písně islandsky.

Velkého finále, které je naplánováno na dnešek, se zúčastní šest postupujících kandidátů a jeden interpret, kterému udělila porota divokou kartu. Šťastnou finalistkou se stala Hildur. Soutěžící si mohli zvolit, jestli chtějí svůj potenciální eurosong prezentovat v rodné řeči, nebo angličtině. Na islandštinu nevsadil nikdo a s jistotou tak už víme, že Island bude letos reprezentovat píseň v anglickém jazyce.

Diváci s porotou nejdříve vyberou dva superfinalisty, ze kterých bude následně islandskou veřejností rozhodnuto o celkovém vítězi.

Speciálním hostem dnešního finále bude vítěz Eurovize 2015 Måns Zelmerlöw.

Soutěžící islandského finále:

1. Aron Hannes Emilsson / Tonight
2. Arnar Jónsson a Rakel Pálsdóttir / Again
3. Aron Brink / Hypnotised
4. Hildur Kristin Sefánsdóttir / Bammbaramm
5. Rúnar Eff Rúnarsson / Make Your Way Back Home
6. Svala Björgvinsdóttir / Paper
7. Daði Freyr Pétursson / Is This Love?

Přímý přenos startuje ve 20:45 středoevropského času a živě jej budete moci sledovat zde.

Soutěžní písně a další informace naleznete na oficiálním webu islandské Eurovize.

8 komentářů ke článku “Dnes: Finále islandského kola

  1. Myscho

    Čokoľvek, okrem bammbaram to mi príde také prvoplánové! Island si, však hanbu rozhodne nespraví!

  2. Anonymní

    Budem držať rozhodne Svale a Arnar/Rakel skôr by som bral duo a v islandcine :( :D …obávam sa že vyhrá Dadi ..no dúfam, že Island vyberie rozumne

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>