HaKokhav HaBa IZRAEL

Dnes: Finále izraelského kola


IzraelIzraelským reprezentantem se stane vítěz čtvrté řady soutěže HaKokhav HaBa, která je ve světě známá pod názvem Rising Star. Jedná se o talentovou show, která stojí na principu u nás populárních soutěží, avšak se specifickými pravidly. Stejný postup byl zvolen i při volbě loňského a předloňského zástupce. Dnes je na programu finále s celkovým počtem čtyř soutěžících.

HaKokhav HaBa je původní izraelský formát, který se poprvé na obrazovkách objevil v roce 2013. Od té doby jej pod názvem Rising Star odvysílalo již téměř dvacet zemí, včetně USA. Soutěž se stala populární především díky interaktivitě, která u formátů typu X Factor, SuperStar nebo Hlas chybí.

Show sloužila jako izraelské národní kolo i v předchozích dvou letech. Vítězi pořadu se stali Nadav Guedj a Hovi Star, kteří oba prošli do finále Eurovize. V porotě show mimo jiných zasedne izraelský zástupce z Eurovize 2010 Harel Skaat,

Druhá řada se od prvního dílu vysílala živě, jelikož stála na principu interaktivního hlasování přes internet, chytré telefony a televizi. V loňské a letošní sezóně běželo devět kvalifikačních kol ze záznamu a přímého přenosu se dočkáme pouze u velkého finále. V první fázi soutěžící nejdříve zpívali před porotci, kteří je mohli za pomoci diváků v sále poslat dále. Každému interpretovi bylo možné udělit buď kladný, nebo záporný hlas. Kvalifikace následovala v případě, že daný soutěžící překonal 70% podporu hlasujících.

Z této fáze postoupilo dvacet soutěžících, avšak do čtvrtfinále se jich nakonec dostalo na základě výběru poroty pouze osm nejlepších. Během čtvrtfinále rozhodovali o jejich osudu diváci v sále a odborní porotci. Vybráno bylo šest kvalifikantů, které tvořili vítězové čtyř duelů a dva vítězové dodatečných soubojů mezi poraženými. Stejným způsobem byla ze semifinálové šestice zvolena čtveřice finalistů.

Velké finále se uskuteční dnes a bude se skládat ze dvou kol. V prvním uvidíme dva duely, jejichž vítězové získají přímou nominaci do superfinále. O třetím kvalifikantovi rozhodnou odborní porotci. V superfinále se proti sobě postaví tři nejúspěšnější interpreti, ze kterých vítěze zvolí televizní diváci přes oficiální aplikaci show.

Dnešním večerem nás provedou Assi Azar a Rotem Sela. Informace o výběru soutěžního singlu pro Kyjev zatím sděleny nebyly.

Finalisté izraelského kola:

* Beatbox Element
* Diana Golbi
* Imri Ziv
* Julietta

Show startuje ve 20:00 středoevropského času a živě ji budete moci sledovat zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

2 komentářů ke článku “Dnes: Finále izraelského kola

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>