HaKokhav HaBa IZRAEL

Dnes se zahajuje hledání izraelského reprezentanta


IzraelIzraelským reprezentantem se stane vítěz páté řady soutěže HaKokhav HaBa, která je ve světě známá pod názvem Rising Star. Jedná se o talentovou show, která stojí na principu u nás populárních soutěží, avšak se specifickými pravidly. Stejný postup byl zvolen i při volbě posledních tří zástupců země. Pořad startuje dnes prvním castingovým dílem.

HaKokhav HaBa je původní izraelský formát, který se poprvé na obrazovkách objevil v roce 2013. Od té doby jej pod názvem Rising Star odvysílalo již téměř dvacet zemí, včetně USA. Soutěž se stala populární především díky interaktivitě, která u formátů typu X Factor, SuperStar nebo Hlas chybí.

Show sloužila jako izraelské národní kolo i v předchozích třech letech. Vítězi pořadu se stali Nadav Guedj, Hovi Star a Imri Ziv, přičemž všichni tři prošli do finále Eurovize.

Druhá řada se od prvního dílu vysílala živě, jelikož stála na principu interaktivního hlasování přes internet, chytré telefony a televizi. Od třetí sezóny ovšem castingová kola běží ze záznamu a přímého přenosu se dočkáme pouze u velkého finále. V první fázi soutěžící nejdříve zpívají před porotci, kteří je mohou za pomoci diváků v sále poslat dále. Každému interpretovi je možné udělit buď kladný, nebo záporný hlas. Kvalifikace následuje v případě, že daný soutěžící překoná 70% podporu hlasujících. Nově ve hře budou i divoké karty.

Loni se do semifinálových kol takto dostalo čtrnáct nejlepších, ve finále se poté vítěz volil ze čtyř kandidátů. Systém letošního výběru zatím není znám. V porotě mimo jiných zasedne izraelský zástupce z Eurovize 2010 Harel Skaat,

O castingových kolech Vás budeme informovat v rubrice Expres. V hlavních článcích se k Izraeli vrátíme během rozhodujících večerů.

Show startuje s výjimkou dneška každé úterý vždy od 20:00 středoevropského času a živě ji budete moci sledovat zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>