ESC Chart 2018 HITPARÁDA

ESC Chart 2018 (5.)


Také letos jsme pro Vás připravili naší klasickou eurovizní hitparádu, která nás po několik týdnů seznamovala s Vašimi favority soutěže Eurovision Song Contest 2018. Páté kolo ESC Chart uzavírá na konci května naše letošní klání.

Dočkali jsme se celkem pěti dílů, během kterých jsme sledovali výsledky hodnocení po uplynutí jednoho měsíce. Dnes se nám odkryjí Vaše konečné výsledky.

Medailové pozice se nám ani po samotné Eurovizi nezměnily. Vaši největší podporu získal český zástupce Mikolas Josef s písní „Lie To Me“. Druzí skončili Equinox z Bulharska a bronz putuje do Dánska pro Rasmussena.

Skokanem měsíce je Německo díky famóznímu postupu o devět míst. Naopak největší pokles, a to o sedm pozic, zaznamenala Makedonie a Austrálie. Nejméně jste letos fandili zástupkyni Ruska.

Oproti prvnímu hodnocení si nejvíce polepšila Christabelle z Malty. Konkrétně jde o posun ze 45 % na 54 %, což je rozdíl devíti procent. Další výraznější zlepšení zaznamenalo Řecko (7 %). Naopak nejvýrazněji klesala Laura Rizzotto z Lotyšska, a to z původních 68 % na 57 %, což činí odchylku devíti procent. Z dalších zemí jsou větší propady k vidění u Arménie (8 %), Belgie (6 %) a Norska (6 %).

Letošní hitparáda přinesla stejný systém hodnocení jako loni. Žebříček jste mohli ovlivnit odevzdáním svého hlasu v anketě, která se nacházela u každého článku s letošním reprezentantem. Hlasovat jste mohli jednou týdně a každé skladbě udělit 0-10 hvězd, přičemž čím vyšší číslo, tím více se Vám daná píseň líbila. Vyšli jsme tak vstříc těm, kteří nebyli spokojeni s tím, že nejnižší možná udělená známka byla 1/10. Procentuálně nemohl daný singl skončit pod 10%, čímž nebyla využita kompletní škála hodnocení.

Hodnocení probíhalo klasickým procentuálním průměrováním Vašich hlasů. Deset hvězd se rovnalo hodnotě 100 bodů za každý hlas. Pokud tedy například dvanáct čtenářů ohodnotilo danou píseň deseti hvězdami, připočetl si interpret celkem 1200 bodů. Za devět hvězd se počítala hodnota 90 bodů atd. až k jedné hvězdě, která měla hodnotu 10 bodů. Za udělení 0/10 hvězd se žádné body nepřičetly, avšak počet těchto hlasujících byl zahrnut do následného průměrování. Součet všech bodů byl vydělen počtem hlasujících, čímž jsme se dostali k průměrnému procentu oblíbenosti.

Po každém uplynulém měsíci jsme zastavili hlasování a zprůměrovali jej. Takto jsme to udělali celkem pětkrát a v ESC Chart jsme Vám nabídli výslednou hodnotu za daný měsíc. Definitivní hodnota dané písně byla stanovena na základě zpětného průměrování výsledků za všechny měsíce hlasování, kterou naleznete v tabulce ve článku daného reprezentanta.

Tabulka hitparády nabízí seřazení interpretů a jejich písní od nejoblíbenější po tu nejméně populární. Ve sloupcích naleznete umístění, označení posunu v žebříčku, pozici z minulého měsíce a procentuální hodnotu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>