ESCportal.cz ESCPORTAL

ESCportal.cz končí k dnešnímu dni svoji činnost


ESCportalWebové stránky ESCportal.cz, které se věnovaly hudební soutěži Eurovision Song Contest, končí k datu 30.6.2018 svoji činnost.

Server ESCportal.cz byl autorským projektem, který se k dnešnímu dni stává po jedenácti letech a třech měsících minulostí. Jde o osobní rozhodnutí autora, které bylo učiněno po dlouhém zvažování. Stejně tak bylo rozhodnuto, že stránky nebudou předány do nových rukou, které by na dosavadní činnost navázaly.

Webové stránky k 30. červnu 2018 přestávají být aktualizovány, samotný server s dosavadní historií od data 29. března 2007 bude pro fanoušky k dispozici přibližně do poloviny září. Během letních prázdnin bude obměňován pouze kalendář s daty.

Oficiální fanklub Eurovize OGAE Czech Republic bude přemístěn na vlastní server. Ten by se měl stát novým domovem pro české fanoušky Eurovize, avšak s odlišným konceptem a autory. O nové adrese budete informováni na sociálních sítích.

Děkuji za přízeň, kterou jste mému projektu po dlouhé roky věnovali, a těšte se na nové projekty, které u nás v souvislosti s Eurovision Song Contest vzniknou. Nadále podporujte tuto skvělou soutěž a držte palce české hudbě!

26 komentářů ke článku “ESCportal.cz končí k dnešnímu dni svoji činnost

 1. Jan

  Ok tak snad to tak bude. Kazdopadne je Škoda, že zdejší obsah zanikne. Taky Největší Česká FB skupina patří k tomuto webu. Co se s ni stane?

 2. Jan: Obavy netřeba. Vysvětlím to cos zmiňoval. To 1 % byl obsah z místa dění, který z Česka prostě a jednoduše pokrýt nejde. Jinak byl ESCportal autorské dílo zdejšího admina, který vše zpracovával sám a dobrovolně. Pro zklidnění obav ještě doplním, že nový web bude obsahově (minimálně zpočátku) podobný jako ESCportal, ne-li stejný, myšleno pokrývanými tématy apod. Mimo to jsou v plánu již teď některé nové projekty, takže se rozhodně je na co těšit. :)

 3. Jan

  To Matěj: Vyjadřování obav a posuzování jsou dva zcela rozdílné pojmy… Posuzovat budu vskutku až to uvidím v provozu… ;)

 4. Jan

  Jen se obávám, že pokud tu OGAE sídlilo a obsahově přispívalo jen asi 1%, tak nový web asi za moc stát nebude… Škoda…

 5. Jan: To není ani tak o bránění, ale tak byl to soukromý projekt, který s jeho autorem prostě končí. Tečka. Nejpozději 1.9. bychom rádi zprovoznili nový web. Je aktuálně ve fázi vývoje a tvorby.

 6. Anonymní

  Jan: Myslim si, ze je kazdyho vec, jestli chce, aby v jeho praci nekdo pokracoval, nebo ne.

 7. Opice

  Díky moc za všechnu tu práci, web byl skvělej! Hodně štěstí v dalších aktivitách jinde :-)).

 8. Jan

  Mě jen zajímá co bráni v převzetí tohoto webu lidmi s OGAE? Tohle divadlo s koncem webu je divne. Místo tohoto článku se admin mohl proste rozloučit… Případný pozdější redesign a úprava jména by neměl být problem…

 9. Myscho

  Ďakujem autorovi, že to ťahal tak dlho najmä v obdobiach po vyvrcholení ESC, keď Web nebolo čím naplňovať až do novembra, keď začali vysielatelia postupne zverejňovať mena účastníkov národných výberov… A Aj počas obdobia zaritej neúčasti CZ & SK. Srdečna vďaka. Myslel som si, že stránku tvoríte viacerí. Dovidenia niekedy, niekde inde.

 10. Andy

  To mě mrzí. Web vážně nabízel spoustu infa kolem soutěže a i když jsou i zahraniční weby, přeci jen číst v češtině je pohodlnější a příjemnější.

  Chápu ale, že za ty roky ta práce unaví. Těžko se bude hledat náhrada a někdo, kdo to bude dělat se stejným zápalem a hlavně kvalitou. Ano, psali tady i fanoušci, ale v jejich článcích, nebo těch, které bylo možno občas vidět v rozhovorech apod. je znát, do jisté míry, zaujatost. Ať už pozitivní, či negativní, či subjektivní hodnocení. Přímo autor webu měl však články, které se mi líbily. Tak jsem zvědavý, kdo se toho ujme a v jakém stylu to bude.

  Na závěr – ještě jednou velké díky za pořádný kus práce. Tenhle web bude chybět. NIcméně, ať se daří! :)

 11. Admin udělal obrovský kus práce za těch 11 let a my v ogae czech republic se pokusíme na tuto práci navázat, aby fanoušci z česka a i ze slovenska nebyli odkázáni jen na anglické weby. Vše je již v jednání a pokusíme se nové stránky spustit během léta, abychom na podzim v nové sezóně mohli už fungovat naplno. Poprosim vás o strpeni a zachování přízně. Držte nám palce a brzy naviděnou!

 12. admin

  Díky za podporu i všem fans ze Slovenska, bylo super, že jste si sem našli cestu a rádi jste web navštěvovali ;)

 13. Perunka

  Hm… za tie roky som sa tu už zabývala a teraz toto?
  Dík, bolo to fajn. Prajem veľa šťastia a nech sa darí.

 14. Majo

  Je to ozaj smutná správa, lebo ESCportal bola vždy prvá voľba, ak som sa chcel dozvedieť niečo nové zo sveta ESC. Je to samozrejme škoda, no chápem, že 11r sa venovať niečomu naplno je namáhavé a po čase to aj omrzí a celá tá radosť z tej práce sa zmení na trápenie. No nebolo to zbytočné. Chcem poďakovať adminovi, že venoval svoj čas tomuto projektu, bude mi to tu chýbať , bude mi chýbať aj tá priateľská atmosféra. Ešte raz ďakujeme.

 15. original

  Moj najoblubenejší web končí…kam budem teraz chodiť? Každopádne ďakujeme za 11 rokov aktualizovanych, originálnych a zaujímavých člankov. Boli ste super. Prajem všetko dobré…

 16. admin

  Nové projekty jsou na vás. Určitě ale bude na internetu pokračovat klub OGAE a je na fanoušcích, jak svůj web pojmou. Tento web jsem tvořil z 99 % sám, plus v době ESC reportéři v místě dění a občas nějaké bonusové články od zájemců, které byly podepsané jejich jmény. Ti teď dostávají svůj prostor a není vyloučené, že budou pokračovat stejným způsobem. To je na nich a na vás. To, že bude nový web s novým jménem není podstatné, důležité je, jak bude pojatý. Nicméně já osobně na něm spolupracovat nebudu. Navíc v době sociálních sítí a desítek webů v angličtině a dalších jazycích je možností, kde získávat informace a diskutovat, spoustu. To, že se končí zrovna v době velkého úspěchu ČR, je možná naopak symbolické. Pro české interprety se na soutěži otevírá nová cesta a stejně tak se otevírá cesta novým projektům. Opravdu děkuji za podporu, je fajn vidět, že se lidem web líbil.

 17. luks

  Škoda, chápu, že po 11 letech to už autora omrzí.. No jen načasování kdy konečně Česká Republika zabodovala a je o čem psát je konec :/

 18. tomas

  Proč? Nemilé prázdninové překvapení:-((( A avizovaný projekt bude podobný? Bude nějaká náhrada? Budete mi chybět…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>