Jeruzalém IZRAEL

Eurovizi chtějí nakonec pořádat čtyři města


IzraelTlak zahraniční veřejnosti nakonec donutil izraelské politiky ke kompromisu. Na pořadatelské město příštího ročníku Eurovize bude s největší pravděpodobností vypsán tendr. Zájem mají celkem čtyři města.

Podle izraelských médií ustoupili politici od svých původních plánů a na pořadatelské město příští Eurovision Song Contest vypíší tendr. Přímá nominace Jeruzaléma se podle aktuálních zpráv neuskuteční.

O uspořádání oficiálního konkurzu by měli příští týden jednat zástupci EBU a televize IPBC. Svůj zájem pořádat soutěž zatím oficiálně projevila čtyři města.

Jde o kontroverzní metropoli Izraele Jeruzalém, hostitele oblíbené promo akce Israel Calling Tel Aviv, který měl v květnu nabídku na pořádání show odmítnout, největší přístav v zemi Haifu a padesátitisícový Ejlat.

Jednotlivá města a jejich potenciální arény si představíme až po zveřejnění oficiální kandidatury.

7 komentářů ke článku “Eurovizi chtějí nakonec pořádat čtyři města

  1. Pegeta

    Eurovize 2005 byla taky na fotbalovém stadiónu, takže to jde a střecha není zas tak důležitá. Fandím Tel Avivu.

  2. Majo

    V Haife je myslím futbalová aréna bez strechy. Ak by ju dočasne zastrešili a 2 tretiny trávnatej plochy by bolo pre ľudí na státie, tak kapacita by narástla aj na 35000, navyše mesto má dobrú infraštruktúru, preto som za Haifu.

  3. Anonymní

    Tel Aviv a nebo Haifa (v Haifě je 30 000 stadion, chci veelkou arénu) :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>