Annabelle ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Annabelle


Česká republikaNa řadu přichází další rozhovor s interpretem, který se pokouší uspět v českém národním výběru pro mezinárodní soutěž Eurovision Song Contest. Dnes na naše dotazy odpovídala zpěvačka Annabelle, která je známá tím, že jako jedna z mála u nás zpívá ve francouzštině.

Ahoj Annabelle, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohla by ses nám na začátek představit?

Zdravím, jméno jste už prozradili, jmenuju se Annabelle a jsem zpěvačka, textařka a skladatelka.

Jaký je Tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Myslím si, že je skvělé, že tato soutěž umožňuje umělcům z České republiky ukázat se i za hranicemi, což je jinak vcelku obtížné.

Letos Česká televize opět otevřela přihlašování písní do výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň se bude jednat?

Já jsem se sama nehlásila. Byla jsem přímo oslovena jedním člověkem z produkce soutěže, tak jsem si řekla, proč ne, mám ráda výzvy. Má píseň je unikátní tím, že je ve francouzštině a její styl je nadčasový. Takový fusion styl bych řekla.

Jak bys reagovala, pokud bys byla vybrána, abys zastupovala Českou republiku na Eurovizi 2018 v Lisabonu?

Byla by to pro mě určitě obrovská pocta a zároveň i motivace zlepšovat se v tom, co dělám, a posouvat to dál.

Čím bys chtěla evropské diváky soutěže oslovit?

Moje písně jsou většina ve francouzském jazyce, proto si myslím, že by to mohlo být zajímavé pro diváky nejen z České republiky, ale i pro širší veřejnost právě z Evropy.

Jak bys zhodnotila naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Musela jsem si je pustit kvůli tomuto rozhovoru, předtím mě to nijak nepotkalo. Musím říct, že kvalita písní se určitě zvyšuje a to mě těší.

Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 až 2017, jak bys celkově srovnala přístup k soutěži ze strany České republiky a ČT? Vidíš nějaký posun?

Opět jsem musela pátrat, protože jsem vystoupení neviděla, ale musím říct, že oproti roku 2007 vidím obrovský posun a jsem ráda, že se vydáváme dobrým směrem.

Slyšela jsi poslední vítěznou píseň od Salvadora Sobrala? Jak bys tuto píseň ohodnotila?

Neslyšela. :D Pustila jsem si to a není to můj šálek čaje.

Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Myslím, že jsem četla, že je přihlášená, a je to Eliška Mrázová.

Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Ukázat všem, že naši muzikanti mají na to dělat hudbu na světové úrovni.

Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Myslím, že to je reálné.

Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, CD nebo jiná překvapení?

Vlastně obojí. Čeká mě dodělat moji první desku a k té bude následovat turné a videoklipy k písním. Určitě se mají moji fanoušci na co těšit. Do konce roku bude uveden videoklip k mé písni „Septembre“, se kterou soutěžím právě v Eurovizi.

Jaké máš záliby a co ráda děláš ve volném čase?

Ve volném čase mě baví cestovat, poznávat nové věci, lidi a trávit čas s moji krásnou dcerou a přítelem. A v neposlední řadě samozřejmě dělat hudbu, protože pro mě je to životní vášeň.

Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Chtěla bych jim říct, ať hlavně dělají to, co je baví, a mají své sny, protože i zcela nemožné se jednoho dne může stát skutečností. Kdo nesní, nežije. A také ať nezapomenout sledovat mě a mé novinky. :D

Annabelle / Gabi

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Jan Sak

12 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Annabelle

 1. Pingback: Spekulace o českých kandidátech | ESCPORTAL

 2. Karolína: Podobně by se dalo říci, že francouzština nejde dohromady ani s Rakouskem, a přesto byla ZOË v roce 2016 úspěšná. Tak proč by to nemohlo vyjít ani u nás? :)

 3. Karolína

  Byla by dobrá. Ale francouzština a Česká republika nejdou moc dohromady.

 4. HonzaCZE

  Anonymní: Pavla Calltu oslovujeme už druhým rokem a stále bez výsledku. Budeme se snažit dále. ;)

 5. Anonymní

  Btw Annabelle mi dost připomíná Indilu <3 Akorat doufam že na ESC poslala trochu svižnější pisnicku, v tempu třeba jako Dernierè Danse, protoze taková pomala by moc nezaujala a jeste by si divaci rekli: Aa, francouzstina, tak poslu hlas Francii…( kdyby nahodou ČR postoupila do finale) Ale jinak se to dá

 6. Anonymní

  Dneska jsem se díval na Mixxxer na očku a byl tam Pavel Callta, mluvil o nejake pisnicce v AJ, kterou poslal do ČT na Eurovizi, takže ji ještě nemůže zveřejnit.. Bude rozhovor i s ním?

 7. HonzaCZE

  Lucasso: Jakub se přihlásil sám. Loni to prý nestihl a o soutěž hodně stojí. Annabelle zřejmě do té doby, než ji ČT oslovila, ani nevěděla, že něco takového existuje…

 8. Lukino15

  Náhodou songy vo francúzštine majú šmrnc,stačí sa pozrieť na Zoe :)

 9. Lucasso

  Přihlásil se jim tam někdo sám nebo všechny oslovovali? Nechápu sice, proč by se za nás mělo zpívat francouzsky, ale jako reprezentantka by mi nevadila. Je to totiž osobnost.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>