AWS MAĎARSKO

Exkluzivní rozhovor s AWS


MaďarskoPřinášíme vám další rozhovor a dnes trochu přitvrdíme. Vyzpovídali jsme maďarskou skupinu AWS, která nám prozradila, jak se jako metalová kapela bude cítit na Eurovizi, na jakém českém festivalu by ráda vystoupila a jaké neobyčejné schopnosti mají její členové.

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanty Maďarska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodli této soutěže zúčastnit?

Děkujeme vám moc! Chtěli jsme představit naši píseň a naši hudbu co největšímu počtu lidí. Metalu se v mainstreamových médiích, a to především v Maďarsku, nevěnuje dostatek pozornosti, proto jsme se chtěli ukázat širšímu publiku, které se zatím s tímto druhem hudby nesetkalo.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Všichni jsme chodili do stejné školy a skupinu jsme založili před dvanácti lety. Kapelu jsme vybudovali postupně od základů, přešli jsme od hraní pro několik málo lidí po vystupování na vyprodaných show v největších klubech v Budapešti. Aktuálně pracujeme na našem novém albu, které chceme vydat na podzim, nicméně všechny původní plány jsme museli tento rok kvůli Eurovision Song Contest změnit. Teď jsme na turné a poté budeme pokračovat s koncerty na maďarských festivalech a v klubech po celé zemi.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Je o vyrovnání se se smrtí a ztrátou. Považujeme za nešťastné, jak je smrt v západní kultuře brána jako smutná a devastující záležitost, a jak se co nejvíce snažíme vyhnout tomu, abychom o ní mluvili. Bylo by mnohem snazší vyrovnat se se ztrátou někoho milovaného, pokud bychom tomuto tématu věnovali více pozornosti. Ať se nám to líbí, nebo ne, smrt je součástí života a pokud se nebudeme tomuto tématu vyhýbat co to jen jde, mohli bychom více žít přítomností a strávit více času se svými milovanými před tím, než přijde náš čas.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rádi děláte ve volném čase!

Aktuálně moc volného času opravdu nemáme, ale obvykle rádi zachraňujeme opice a rybaříme. :D

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekli? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Nemáme moc tajemství, náš život je otevřená kniha. Všechno postujeme na náš Instagram. Ale máme jedno tajemství, které vám můžeme prozradit. Jsme kouzelníci a Soma umí létat.

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Pracujeme na pódiovém vizuálu bez LED stěn. Také jsme změnili back vokály a během refrénu budeme zpívat všichni dohromady. Všechno ostatní je pro tuto chvíli tajemstvím.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

To je těžké říct, přeci jen jsme metalová kapela, která se účastní Eurovize. Metaloví fanoušci jsou skvělí a podporují nás moc, naopak fanoušci Eurovize byli z našeho vítězství v maďarském národním kole trochu překvapení. Ale i od nich už dostáváme čím dál víc pozitivnější feedback, píšou, že se jim naše hudba líbí a že ji velmi rádi poslouchají.

Už jste slyšeli písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Do teď jsme měli nejraději české pivo, ale nyní je naším favoritem česká hudba.

Už jste někdy byli v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Ano, byli jsme už v obou zemích. Na Slovensku jsme vystupovali nesčetněkrát, například v Komárnu a brzy se chystáme na naši show v Dunajské Stredě. Byli bychom velmi rádi, kdybychom u vás mohli vystoupit na festivalu Brutal Assault!

Co byste na závěr rádi vzkázali svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Nic nevzkážeme, ale zeptáme se: Jaké české metalové skupiny byste nám doporučili k poslechu?

Děkujeme skupině AWS za poskytnutí rozhovoru.

4 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s AWS

  1. Anonymní

    Nevadí, že to nikto nebude rozumieť, pokial si preložia text divací respektíve Maďari urobia skvelu stage show určite postupia, je to omnoho lepšie ako Miro Šmajda :D :D a sú v lahšiom semi :D

  2. Opice

    To jsou sympaťáci! Škoda, že diváci nebudou vědět, o čem je ten text – téma vyrovnání se se smrtí mi taky přijde důležitý a opomíjený, jdu si to přeložit a budu fandit :-).
    Jo a ještě zachraňují opice, ať už to znamená cokoli <3.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>