Cesár Sampson RAKOUSKO

Exkluzivní rozhovor s Cesárem Sampsonem


RakouskoAni dnes nepřijdete o další rozhovor. Tentokrát na naše dotazy odpovídal rakouský reprezentant Cesár Sampson, který nám prozradil více o přípravách na Lisabon, o svém velmi vřelém vztahu ke Slovenkám a také o tom, co podle něho letos rozhodne o celkovém vítězi.

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Rakouska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Eurovizi považuji za jedinečnou příležitost, jak se prezentovat před obrovským publikem. Je to poslední velkolepá audiovizuální událost a proto si ji velmi cením. Nicméně dříve jsem o Eurovizi vůbec neuvažoval. Dvakrát jsem ale pracoval v produkčním týmu bulharské reprezentace, díky čemuž jsem zjistil, že je to pro mě jako umělce vhodná cesta.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Ahoj, čeští a slovenští čtenáři ESCportalu! Můj kariérní postup byl od perkusisty přes zpěváka, sociálního pracovníka, hudebního producenta a osobního trenéra zpátky po zpěváka. Nebýt každé této zkušenosti, tak bych tu dnes nestál. Z toho vyplývá, že jenom vy sami víte, jaké zkušenosti potřebujete k naplnění svého osudu. Představte si ho jako osudí, ze kterého nemusíte být úplně šťastní, proto si z něho vyberte to, co cítíte, že by mělo být vytaženo. Když už si to ale vyberete, jděte naplno do toho!

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Píseň se jmenuje „Nobody But You“. Napsal jsem ji na začátku roku 2017 se svým kolegou Sebastianem Armanem. Měli jsme dost času na její zdokonalení, nicméně nebýt tří dalších členů z našeho týmu v Symphonix International, kteří přispěli svými zkušenostmi a nápady, píseň by v podobě, jak ji známe nyní, neexistovala.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve volném čase!

Mám to štěstí, že se všem svým hlavním zálibám mohu věnovat profesionálně. Vedle aktivit souvisejících s hudbou se zabývám společenskými projekty ve dvou neziskových organizacích. Pracuji také jako umělecký režisér v malém ale velmi historickém divadle, kde se snažím zvýšit povědomí o všech mladých talentech, které v našem klidném hlavním městě máme. Jako osobní trenér se poté nadále snažím co nejlépe starat o své stěžejní klienty, kteří jsou se mnou už sedm let. No a kromě toho všeho miluji posilovnu a Netflix. :D

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekl? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Není to úplně tajemství, ale dlouho jsem myslel na to, že jednoho dne skončím se ženou z České republiky nebo Slovenska. Ačkoliv aktuálně si myslím, že také mohu navždy zůstat single. :( :D

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Jelikož mi patří podíl v nahrávací společnosti, se kterou mám jako umělec smlouvu, tak se angažuji ve skládání každého puzzle dílku svého letošního vystoupení. :) Takže se mi opravdu nedaří nikdy vypnout. Pokud jde o prezentaci naší skladby v Lisabonu, myslím si, že prakticky všechno bude překvapení.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Cítím naprosto senzační podporu své země, z čehož jsem velmi šťastný. Rakušani sami sebe ne vždy hned podporují. Ne proto, že by byli málo odvážní, ale kvůli tomu, že se trochu bojí investovat city do něčeho, co může selhat. Takže se cítím celkem fajn. Odezva z Evropy je také velmi dobrá, ačkoliv jsem si všiml, že jsou Rakušani v Evropě stejně jako u eurovizní komunity spjati se statusem outsidera. To ale zase není až tak špatné. Pro kreativní postup totiž není nic horšího, než si myslet, že jste už nějak svého cíle dosáhli. Letos máme k dispozici všechny ingredience potřebné pro prohlášení, které nebude možné na pódiu Eurovize ignorovat.

Už jste slyšel písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Letos máme spoustu dobře produkovaných skladeb, přičemž jednou z nich je i ta česká! Nicméně si tentokrát myslím, že více než v předchozích letech dojde k definitivnímu rozhodnutí až na jevišti. Letos nemáme jasného favorita a letošní stage je navíc postavena tak, aby namísto chybějících LED, které mohou odvyprávět příběh za vás, rozhodovalo především charizmatické vystoupení.

Už jste někdy byl v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Ano, má ex přítelkyně totiž byla Slovenka, takže jsem díky tomu viděl alespoň kousek Slovenska!

Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Jsem vděčný za váš zájem o mou píseň a udělám maximum proto, abyste během mého vystoupení v Lisabonu prožili krásné chvíle! :)

Děkujeme Cesáru Sampsonovi za poskytnutí rozhovoru.

Jeden komentář ke článku “Exkluzivní rozhovor s Cesárem Sampsonem

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>