Dami Im AUSTRÁLIE

Exkluzivní rozhovor s Dami Im


AustráliePo celý letošní rok jsme Vám nabízeli rozhovory s účastníky Eurovision Song Contest 2016. Ten poslední psaný je z té nejexotičtější země celé soutěže – Austrálie. Přečtěte si, co zajímavého o sobě prozradila Dami Im.

1. Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentantku Austrálie! Co pro Vás Eurovize znamená?

Jsem unešená a poctěná tím, že mohu Austrálii na Eurovizi ve Stockholmu reprezentovat. Jsem nadšená z toho, že půjdu ve šlépějích Guye Sebastiana a Jessicy Mauboy, kteří Austrálii důstojně reprezentovali na eurovizním pódiu přede mnou. Vždy jsem měla respekt a obdiv k této soutěži a možnost zastupovat svoji zemi je pro mě velká čest. Je to bez debat ta největší zkušenost v mém životě a jsem připravená ukázat své maximum a užít si to! Vždy jsem milovala sledování Eurovize se svými přáteli ze školy. Byla jsem nadšená, když byla Austrálie loni přizvaná k účasti! Pořád jsme chtěli se k této zábavné akci připojit a jsme naprosto nadšení z toho, že se to konečně podařilo.

2. Mohla byste se našim čtenářům blíže představit? Řekněte nám něco více o svém životě, kariéře a plánech do budoucna!

Svou hudební cestu jsem začala v dětství hrou na klavír. Poté jsem začala zpívat ve své ložnici, to mi bylo třináct. Největší zlom v roli zpěvačky přišel v roce 2013, kdy jsem vyhrála show X Factor Austrálie. Dalším důležitým bodem mého života bylo australské turné s Johny Legendem. To bylo neskutečné. V dubnu jsem vydala album plné písní od The Carpenters. Chtěla jsem jim tím vzdát hold. Vždy jsem milovala hudbu, protože je nadčasová a krásná. Je to pro mě něco speciálního. Po Eurovizi zahájím své první národní turné po Austrálii, bude to v červenci a moc se na to těším! Jestli budete v Austrálii, musíte dorazit a říct mi ‚ahoj’!

3. Jaké máte záliby a co ráda děláte ve svém volném čase?

Miluju jíst! :D Moc ráda ve svém volném čase vařím, především korejská jídla. Miluji také pečení, ale to mi moc nejde! Také si užívám volný čas se svým manželem a ráda objevuji krásy pláží v Queenslandu.

4. Řekněte nám více o své písni „Sound Of Silence“! Má nějaké poselství?

„Sound Of Silence“ je o samotě, kterou cítíte, když jste daleko od milované osoby. Je to také o pocitu odpojení, protože teď žijeme ve světě, kdy je snadné se každou minutu během dne s někým spojit, ale souvisle s tím se můžete cítit samotní a izolovaní. Když jsem poprvé „Sound Of Silence“ slyšela, věděla jsem, že je to perfektní song pro mě a pro Eurovision Song Contest. Nemohu se dočkat, až ho zazpívám živě ve Stockholmu! Píseň napsali australští hitmakeři DNA Songs, což jsou David Musumeci a Anthony Egizii, kteří se postarali o hudbu pro největší jména popové hudby jako je Ricky Martin, Jessica Mauboy, Nathaniel, Delta Goodrem a The Veronicas.

5. Jak bude vypadat Vaše živé vystoupení?

Chci, aby mé vystoupení bylo pro diváky zajímavé a působivé. Zároveň se ale chci postarat i o to, abych se spojila s publikem jakousi osobní cestou. Pracuji s týmem úžasných lidí, kteří mi pomáhají s pódiovou prezentací, choreografií a kostýmem.

6. Jaké písně letošní Eurovize se Vám nejvíce líbí?

Letos máme několik neskutečných soutěžících, zmíním několik málo mých favoritů. Španělsko s písní „Say Yay“ od Barei, je to prostě cool píseň, která mě nutí k tanci. Miluji videoklip se všemi těmi tanečníky na ulici. Ruská skladba „You Are The Only One“ od Sergeje Lazareva je skvělý electro track a ten klip je prostě úžasný. Má to oheň, vítr, dým a tanečníky a myslím si, že to bude na stagi úžasné! A izraelský singl „Made Of Stars“ od Hoviho Stara. To je velká epická balada, kterou miluji. Jeho hlas zní úžasně. Nemohu se dočkat, až ho uslyším zpívat naživo.

7. Co byste na závěr ráda vzkázala svým českým a slovenským fanouškům?

Nemohu se dočkat, až potkám všechny fanoušky a další soutěžící naživo! Jste pro mě neskutečnou inspirací. Doufám, že Vám od protinožců přivezu vzrušující a ohromující zážitky!

Děkujeme Dami Im za poskytnutí rozhovoru. Interview bylo vytvořeno na základě zaslaných Q&A.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>