DoReDos MOLDAVSKO

Exkluzivní rozhovor s DoReDos


MoldavskoNa Apríla pro vás máme rozhovor se skupinou DoReDos, která na Eurovizi odjíždí s tou vůbec nejveselejší písní. Co nám o sobě tato trojice z Moldavska prozradila, jak bude vypadat její pódiová show a jak si užívá spolupráci s Filippem Kirkorovem? Vše se dozvíte v našem interview!

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanty Moldavska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodli této soutěže zúčastnit?

Eurovize je jedna z nejprestižnějších hudebních událostí na světě a být součástí této soutěže je našim dlouhodobým snem. Interpreti, kteří se na Eurovizi dostanou, se už navždy stávají součástí historie. Vystupovat na tak velkém festivalu písní z nás dělá sebevědomější, mnohostrannější, ale zároveň i rozpoznatelnější umělce. Každá země tam přiváží svou historii a kulturu, která by měla spojovat všechny lidi a bořit všechny stereotypy a hranice. Eurovize znamená štěstí a jsme vděční osudu, že se po našem třetím pokusu můžeme této skvělé události zúčastnit.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

DoReDos tvoří Marina Djundyet, Eugeniu Andrianov a Sergiu Mîța. Jsme moldavské folk-popové trio, které bylo založeno v roce 2011. Pocházíme z malého moldavského města Rîbnița, které se nachází na levém břehu Dněstru. Zúčastnili jsme se už různých hudebních soutěží v Rumunsku, Ukrajině, Bělorusku nebo Rusku. Největším úspěchem pro nás byla účast na soutěži New Wave 2017 v Soči, kde jsme vyhráli a setkali se se skvělým člověkem a zároveň skutečnou legendou – Filippem Kirkorovem. Po účasti v Soči nám Filipp Kirkorov nabídl svou pomoc, abychom se mohli zúčastnit Eurovision Song Contest 2018 a společně se švédským muzikantem Johnem Ballardem pro nás napsal píseň „My Lucky Day“. Oba mají s Eurovizí spoustu zkušeností, jejich poslední spolupráce byla v roce 2016 se Sergejem Lazarevem z Ruska, která, jak si určitě pamatujete, dobyla srdce mnoha evropských televizních diváků. My jsme se pokoušeli reprezentovat Moldavsko na Eurovizi už v letech 2015 a 2016, ale vyhrát se nám v národním kole podařilo až letos během našeho třetího pokusu, za což jsme velmi vděční. Nyní samozřejmě vyrazíme na naše promo turné a navštívíme kolem deseti zemí.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Píseň napsal Filipp Kirkorov, který díky svým zkušenostem z Eurovize ví, jak pozornost publika zaujmout. Je to neobvyklá skladba a její motivy vyvolávají v srdcích posluchačů silnou odezvu. Téma lásky je v ní kombinováno s moldavskými rytmy, a to je přesně to, co charakterizuje život skupiny DoReDos.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rádi děláte ve volném čase!

Všichni máme jedno společné hobby, a tím je sport. Máme rádi pohyb a fyzické aktivity. Obvykle ani nejsme unavení, protože to, co děláme, máme rádi. Každý z nás také rád tráví volný čas se svou rodinou, ačkoliv nyní se se svými blízkými stýkáme opravdu výjimečně.

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekli? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Ano, máme jeden zajímavý životní příběh. Máme takové znamení, ve skutečnosti není moc dobré, jelikož souvisí s Eugenovým zdravím. Vždy, když se před soutěží nachladí, tak zvítězíme. To se už přesně stalo na New Wave 2017 a také před národním kolem Eurovize. Doufáme ale, že se toto znamení v budoucnu změní, a že se nám podaří zvítězit i v momentě, kdy budou všichni zdraví.

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Před Eurovizí jsme už společně s naším skladatelem Filippem Kirkorovem vystoupili v několika zemích, šlo o Lotyšsko, Litvu a Estonsko. Samozřejmě nacvičujeme naši show, kterou uvidíte na pódiu v Lisabonu. Neprozradíme vám všechna naše tajemství, ale můžeme vám říct, že naše vystoupení bude odlišné od toho, které jste viděli v národním kole. Podle našeho mínění show, kterou v Portugalsku předvedeme, ještě nikdy nebyla na scéně Eurovize k vidění. Režisérem našeho vystoupení je legendární Focas Evangelinos, který už má s touto soutěží také mnoho zkušeností.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Podporuje nás mnoho lidí z Moldavska ale i odjinud. Viděli jsme to na našem promo turné v pobaltských zemích. Umíte si představit, jak deset tisíc lidí na těchto koncertech společně skandovalo MOL-DO-VA? Bylo to úžasné, každého jsme cítili ve svém srdci a někdy dokonce i nějaká ta slza ukápla. Jinak je zatím těžké hovořit o jakýchkoliv šancích, protože všechno závisí na podobě pódiového vystoupení v Lisabonu.

Už jste slyšeli písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Tento rok je plný velmi zajímavých písní. Máme spoustu favoritů, je jich kolem 43. :) Píseň vaší země „Lie To Me“ jsme slyšeli, je opravdu cool! Líbí se nám a doufáme, že se dočká skvělého výsledku, protože Mikolas si to opravdu zaslouží.

Už jste někdy byli v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Bohužel jsme ještě v těchto zemích nebyli, ale možná, že vás někdy v budoucnu navštívíme. Velmi nás potěší, když budeme pozváni!

Co byste na závěr rádi vzkázali svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Drazí čtenáři, děkujeme za vaši podporu. Připojte se k nám na této dlouho očekávané události. Je důležité, abychom vybrali toho nejlepšího. Hlasovat byste měli svým srdcem a pokud u vás zasáhneme jeho alespoň malou část, budeme velmi šťastní, když za to od vás dostaneme co nejvíce bodů. Dívejte se na Eurovizi 2018 a hlasujte pro Moldavsko během druhého semifinále 10. května.

Děkujeme skupině DoReDos za poskytnutí rozhovoru.

3 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s DoReDos

 1. Dan

  Jsou to hrozný dyliňáci, ale ve finále je chci.
  btw Těm dvěma zpěvákům je 24/25 let???:D

 2. Anonymní

  Tak ako som mal celkom rád túto pieseň v narodnom kole okolo konca februara, teraz mi hrozne lezie na nervy, pravdepodobne postúpia lebo Rumunsko, Rusko, Lotyšsko., Ukrajina a Maďarsko su tiez v tom semi, no u mňa su okolo 15 miesta, 2 semi je veľmi diverzne a aj ľahšie či geopoliticke :D …som zvedavý na show možno to bude niečo s tymi farbami, ktoré sú aj na ich fotke v tomto článku :D

 3. Standa

  Tak ti jsou zlatí, do finále postoupí díky porotám. Ve finále pro ně budu určitě hlasovat, klasická devadesátka v rytmu Summer Eura a Passion Fruit, pěkná písnička z doby mé generace.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>