Elina Nechayeva ESTONSKO

Exkluzivní rozhovor s Elinou Nechayevou


EstonskoDnes slaví náš web jedenácté narozeniny a při této příležitosti vám nabízíme další rozhovor, tentokrát s velkou favoritkou letošního ročníku Elinou Nechayevou z Estonska. Jak moc se bude její vystoupení lišit od podoby v národním kole, jak moc náročná jí přijde její píseň a za jakým účelem zavítala do Prahy? Odpovědi na všechny otázky naleznete v našem interview!

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentantku Estonska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodla této soutěže zúčastnit?

Myslím si, že je to skvělá soutěž, která spojuje dohromady spoustu zemí a kultur. Není podstatné jaké jste národnosti nebo víry, protože hudba nás spojuje všechny. Přihlásit jsem se rozhodla po své moderátorské zkušenosti, myslela jsem, že bych mohla přinést něco odlišného, něco vážnějšího, nicméně jsem přesně nevěděla jak. A nakonec to takhle dopadlo!

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Vystudovala jsem klasický zpěv a všechno, co dělám na pódiu, dělám s vášní. Mým hlavním cílem je lidem přinést svým zpěvem radost a spokojenost. Doufám, že má hudba evokuje pozitivní emoce, a že třeba může někomu i pomoct. Mám před sebou spoustu zajímavých projektů! Čeká mě sólový koncert, bude to vlastně můj první velký sólový koncert v Tallinnu, kde vystoupím s písní „La Forza“ společně se skutečným orchestrem, což bude úžasná událost! Tento koncert bude vyprávět o lásce, vášni, ale i zlosti, prostě o všech silných emocích, se kterými se možná denně ani nesetkáváme. Plánuji také s Estonským národním orchestrem cestu do Gruzie, kde vystoupím v rámci výměnného kulturního projektu při příležitosti estonského stoletého jubilea. A samozřejmě mě čeká jako obvykle i mnoho dalších koncertů a vystoupení.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

„La Forza“ je o skutečné lásce, která nám osvětluje naši cestu, dává nám křídla, bere nás až do nebes a dává nám skutečnou sílu, pomocí které můžeme dokonce přenášet hory. Je o lásce všeobecně, o lásce k dětem, rodičům nebo přírodě. To všechno jsou druhy lásky.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co ráda děláte ve volném čase!

Miluji sport a pokouším se začít každé ráno cvičením! Miluji jógu, běhání, potápění, lyžování a když mám volný čas, tak také ráda čtu. Opravdu zbožňuji japonské anime, především ta od Hayao Miyazakiho. Když jsem unavená nebo nemám zrovna nejlepší náladu, tak se dívám na jeho práci, která mě nabije energií a dobrým pocitem.

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekla? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Nevím, jestli je to tajemství, ale zatím jsem to žádnému médiu neřekla. Ve srovnání se skladbami, které běžně zpívám jako operní zpěvačka, je „La Forza“ pěvecky ještě poměrně snadná píseň!

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Dělám to, co obvykle. Vystupuji, zpívám a cvičím. Také se ujišťuji, že nezapomínám na odpočinek a trochu dobíjím baterie, protože mám tendence pracovat až příliš tvrdě. Potřebuji proto být v rovnováze mezi prací a odpočinkem. Vypadá to a doufám, že pódiová prezentace bude stejná, jakou jsme měli v Eesti Laul. Myslím si, že byla perfektní, proto doufám, že bude perfektní i pro Lisabon.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Opravdu doufám, že si diváci i poroty oblíbí mou píseň a to, co předvedu na jevišti, abych se mohla dostat do finále a ukázat všem to vůbec nejlepší vystoupení. Už jsem obdržela opravdu neskutečné množství lásky z celé Evropy a světa, stejně jako z domova, takže se cítím podporovaná naprosto úžasně.

Už jste slyšela písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Zatím jsem slyšela každou píseň jen jednou. Mými favority jsou zpěváci s nádhernými hlasy z Gruzie a vikinská hymna z Dánska. Ohledně české písně, je opravdu zábavná!

Už jste někdy byla v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Na Slovensku jsem ještě nebyla, ale do Prahy jsem jela na naši školní absolventskou párty. Praha je nádherné starodávné město! Ohledně budoucích cest, čekám na pozvání!

Co byste na závěr ráda vzkázala svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Můj vzkaz je, abychom v dnešní společnosti více hovořili o skutečné lásce a skutečných pocitech. Potřebujeme být teď a tady, ne v našich smart phonech, ale opravdu tady, spojení jeden s druhým, abychom si mohli dávat více lásky. Láska je ta největší síla. A o tom všem je „La Forza“. Doufám, že se vám má píseň líbí.

Děkujeme Elině Nechayevě za poskytnutí rozhovoru.

3 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Elinou Nechayevou

  1. Anonymní

    Zaujímavé ako sa z favoritky stáva outsider :D aspoň taký mám dojem …rozhodne nemá isté finále ako som si myslel na začiatku, bude to boj ! :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>