Elis ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Elis Mraz


Česká republikaDnes pokračujeme s naší sérii rozhovorů s interprety, kteří přihlásili své písně do nadcházejícího ročníku Eurovision Song Contest. Svůj zájem projevila i zpěvačka Eliška Mrázová, kterou známe jako Elis Mraz. Proč se chce soutěže zúčastnit a s čím by ráda evropské diváky zaujala?

01. Ahoj Elis, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Jaký je tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Přestože se v Česku u lidí Eurovize tolik neřeší, já o ni vím díky skupině ABBA, kterou jsem od malička měla moc ráda, zpívala jejich skladby a četla o nich knížky, kde Eurovize pro ABBU byla celkem velkou startovní příležitostí. To samé u mé velké oblíbenkyně Celine Dion, která se na Eurovizi dostala vlastně náhodou, myslím že dokonce odstoupil český reprezentant… Říkávala jsem si, jaké by to asi bylo, dostat se do soutěže, kde zazářili tihle mí oblíbenci… Myslím, že to je velká příležitost pro tuzemské dobré zpěváky, aby se ukázali, a to je i v dnešní době víc než dost.

02. Letos Česká televize otevřela přihlašování písní do interního výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň a žánr se bude jednat?

Upřímně jsem o tom vůbec nevěděla, do té doby, než jsem byla zvolena jako host na koncertě Alexandra Rybaka. Při té příležitosti mi napsal Josef Štaif, který mě s touto možností obeznámil. Jelikož jsem se dozvěděla, že mě minulý rok zařadili do pětice zpěváků, které na Eurovizi zvažovali, řekla jsem si, proč tam ze srandy něco neposlat. Mám jednu skladbu, na které jsem spolupracovala s úžasným britským producentem Andrewem Murrayem a v zahraničí už zaznamenala malé úspěchy. Za zkoušku člověk nic nedá. :)

03. Jak bys reagovala, pokud bys byla oslovena Českou televizí, abys zastupovala Českou republiku na Eurovizi 2017 v Kyjevě?

Pokud bych mohla zpívat svou skladbu, byla bych nadšená a s radostí to přijala. Pokud by mě ale nutili do cizí, asi bych se smutkem odmítla. Taková příležitost je jen jedna a někdy je lepší si na ni počkat.

04. Čím bys chtěla evropské diváky soutěže oslovit?

Svou hudbou, svým hlasem… Ono ke konci více možností není. :D

05. Plánuješ případně cestu do Kyjeva na Eurovizi 2017 jako divák?

Ne, neplánuji. :)

06. Jak bys zhodnotila naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy? 

Ani jedna skladba mě osobně bohužel moc neoslovila, ale výběr reprezentantů byl daleko lepší než kdysi. Například Kabát nebo Tereza Kerndlová tam podle mě neměli co dělat.

07. Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 a 2016, jak bys celkově srovnala přístup k soutěži ze strany České republiky? Vidíš nějaký posun?

S Gabčou Gunčíkovou jsem určitě viděla obrovský posun… Vsadili na kvalitní zpěvačku a to Česko dostalo aspoň do finále.

08. Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Určitě jich má hodně… Bohužel naše populární spektrum anebo spíš český rybníček do svých vod moc nových talentů nepouští, minimálně aby o nich věděla veřejnost. A nemyslím si, že písničkáři jsou nejlepší volba pro Eurovizi. :)

09. Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Dobrá písnička a charisma předpokládám.

10. Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

No, kdyby to nějaký interpret vyhrál, zřejmě by neměla na výběr… Ale myslím si, že ano.

11. Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

Čekají mě momentálně cesty do zahraničí za zpíváním. Práce na nových skladbách tady i venku. V lednu vydávám svůj první singl v češtině a pak několik koncertů a věcí, o kterých teď ještě nemůžu moc mluvit. :)

12. Jaké máš záliby a co ráda děláš ve volném čase?

Hudbu. :) No fakt, veškeré mé koníčky jsou založené na skládání hudby, zpívání, tančení a hraní na hudební nástroje… Má práce je mým hobby, to je to nejlepší!

13. Máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Možná jen, že s úsměvem je hned hezčí den, že každá zkušenost nás posouvá dál a že život je moc krátký na to, abychom se trápili malichernostmi. :)

Oficiální web: http://elismraz.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/ElisMraz

Elis Mraz / I’m Gonna Love You

Skladbu, kterou zpěvačka Elis Mraz zaslala do České televize, si můžete poslechnout zde. Píseň „I’m Gonna Love You“ byla vysílateli zaslána v upravené tříminutové verzi.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Josef Štaif

9 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Elis Mraz

 1. Petr

  Elis je uzasna zpevacka, troufam tvrdit, ze z nasich mladych jednoznacne nejlepsi , slysel jsem ji nazivo a tajil se mi dech. Pisen je melodicka, na rozdil od soucasne ceske produkce .. Petr

 2. Perunka

  No, až tak moc ste toho ešte neodskúšali. Ale je pravda, že ESC na pôvodný zámer rezignovala a stala sa z nej len anglická nablýskaná show, ktorá sa nenápadne mení na cirkus. Česť výnimkám.

 3. Joe Black

  Perunka: S výjimkou Hope Never Dies české věci a ani melodika v Evropě příliš úspěch neměli tak se není čemu divit.

 4. Perunka

  Elis Mraz je strašidelné meno a na Eliškine hlasovē exhibície si nezvyknem nikdy, preafektovaný spev…
  Na tej piesni je aj niečo české? Ani jazyk, ani melodika.

 5. Filip

  Tak písnička je super, ale jen kdyby to nezpívala ona. Má sice dobrý hlas, ale tady to fakt trhá uši. A hlavně co si budem povídat :D změna by tam byla už jenom v tom, že se musí zkrátit na 3 minuty :D. Ale s něčím podobným jako Shubidu by u mě určitě u mě zabodovala :)

 6. NutiTuti

  Elis je určitě super zpěvačka,ale její postoj k Eurovizi se mi nějak moc nezamlouvá. :) ,,Jen tam poslat něco ze srandy…“ :D :D Přišlo mi,že se chce jen zviditelnit. Ale vyloženě jen můj názor.

 7. Myscho

  ,, Proč tam jen tak zo srandy neco neposlat…“ Len tak zo srandy tam už išli Gypsy.cz, takže zo srandy tam už len tak nič radšej neposielajte!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>