Jakub Ondra ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Jakubem Ondrou


Česká republikaPřinášíme další rozhovor s interpretem, který přihlásil svou píseň do národního výběru České republiky. Tentokrát jde o jméno, které bude pro všechny fanoušky novinkou, jelikož ještě nikde nebylo v souvislosti se soutěží představeno. Zde je rozhovor s talentovaným Jakubem Ondrou.

Ahoj Jakube, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohl by ses nám na začátek představit?

Jmenuju se Jakub Ondra, je mi 23 let a už od sedmnácti jezdím s kytarou po Evropě a hraju na ulici. Nejspíš znáte moji písničku „On The Menu“, kterou jsem vydal v Německu, a v Česku se udržela několik měsíců v top 10 nejhranějších písniček v rádiích. Tuto píseň jsem napsal, když jsem byl zavřený na policejní stanici ve Vídni, kvůli tomu, že jsem hrál na nepovoleném místě.

Jaký je Tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Nikdy jsem Eurovizi nesledoval, ale vím, že je to největší hudební contest na světě. Mám k ní respekt.

Letos Česká televize opět otevřela přihlašování písní do výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň se bude jednat?

Chtěl bych Česko dobře reprezentovat a láká mě to, že by mojí písničku slyšeli lidé po celé Evropě. Písnička se jmenuje „Reasons To Love You“, myslím si, že je hodně chytlavá a fungovala by dobře.

Jak bys reagoval, pokud bys byl vybrán, abys zastupoval Českou republiku na Eurovizi 2018 v Lisabonu?

Měl bych obrovskou radost a začal bych se připravovat, jak nejlíp by to šlo, abych mohl předvést nejlepší vystoupení ve svém životě. Nešlo by už o mne, ale o Česko, které bych chtěl reprezentovat, co nejlépe a třeba i poprvé pro nás získat výhru.

Čím bys chtěl evropské diváky soutěže oslovit?

Jak jsem řekl, „Reasons To Love You“ je hodně chytlavá písnička, určitě nejvíc chytlavá, jakou jsem kdy napsal. Určitě by se k ní dala vymyslet dobrá show a pak už by to bylo jen o dřině, aby všechno klaplo dohromady.

Jak bys zhodnotil naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Myslím si, že obě předvedly skvělé výkony, Gabča je pro mne opravdu paní zpěvačka a respektuju jí za odvahu a práci, kterou dělá v USA. Jediné, co mi tam chybělo, byl nějaký ten punc něčeho opravdu zajímavého. To je to nejdůležitější.

Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 až 2017, jak bys celkově srovnal přístup k soutěži ze strany České republiky a ČT? Vidíš nějaký posun?

Cením ČT za to, že dává možnost všem, aby se přihlásili. To je podle mne správně. Podle mě to zvýší povědomí a hlavně zájem u diváků.

Slyšel jsi poslední vítěznou píseň od Salvadora Sobrala? Jak bys tuto píseň ohodnotil?

Slyšel. V jednoduchosti je síla.

Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát na Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Nehlásil bych se, kdybych si nemyslel, že můžu vyhrát. Skvělý reprezentant by byla třeba Lenny.

Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Přirozenost, pozitivita a punc něčeho originálního, co diváci ještě neviděli.

Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Určitě ano a zvedlo by to u nás povědomí o této soutěži. V Německu kouká na Eurovizi každý, v Česku jí zatím moc lidí nezná.

Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

Jedu teď svoje turné po ČR a pojedu v únoru tour s Mandrage jako předkapela.

Jaké máš záliby a co rád děláš ve volném čase?

Hodně čtu a rád cestuju po Evropě s kytarou, kde pak různě hraju venku na ulici.

Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Zdravím vás všechny a mám radost, že tuto soutěž podporujete.

Jakub Ondra / On The Menu

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Jan Sak

11 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Jakubem Ondrou

 1. Pingback: Spekulace o českých kandidátech | ESCPORTAL

 2. Anonymní

  A možno by nebolo zlé aj niečo v češtine, resp mix češtiny/ angličtiny, poprípade možno zabrdnut do iných jazykov taliančina, francúzština :D nejakú zmenu by to fakt chcelo :D

 3. Matěj

  Lucasso: Souhlas.. Myslím si že kdyby vybrali nejakou moderni tanecni pisnicku a mela by uspech tak by zase posilali kazdy rok tento žánr (což by mně vubec nevadilo, pokud by to nebyl odpad)

 4. Lucasso

  Jestli to bude zase balada se zpěvačkou, tak už to vážně chce v ČT zgruntu obměnit tým.

 5. Anonymní

  Ano, Dasha není špatná, to netvrdim, ale kurnik, kdy si uvedomi že Baladou vždycky cesta nevede? Letos by to už opravdu chtělo jiný žánr, a kdyz ne tak aspoň nějakou silnou, originalni baladu se skvělými efekty..

 6. HonzaCZE

  Tak zatím neznáme ani způsob výběru našeho reprezentanta.. ;) Dasha je skvělá, ale na eurovizi fakt neee.. Tu tam stále tlačí Potměšil určitě..

 7. Jeho poslední song Cast the Line je taky hodně povedený a jestli bude soutěžní song ještě lepší, pak by byl rozhodně skvělou volbou.

 8. Matěj

  Další můj adept, super! Letos bude z čeho vybírat, kvalitní jména.. Teď jen aby si tam ČT “nedosadila“ Dashu, jakožto “do třetice všeho dobrého“ :/

 9. HonzaCZE

  Jakuba jsem znal jen pasivně, dokud jsem mu nenapsal o rozhovor, pokud přihlásil píseň. Ví, co chce, a má zdravé sebevědomí. Jeho písně jsou naprosto skvělé a už teď se na Reasons To Love You fakt těším.. Jeho účast by mi ani trochu nevadila!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>