Jan Bendig ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Janem Bendigem


Česká republikaNa řadě je další rozhovor se zájemcem o post českého reprezentanta na Eurovision Song Contest v Lisabonu. Do národního výběru se přihlásil zpěvák Jan Bendig, který se na hudební scéně pohybuje i přes svůj nízký věk už slušnou řádku let.

Ahoj Honzo, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohl by ses nám na začátek představit?

Zdravím všechny čtenáře vašeho webu. Jmenuji se Jan Bendig, je mi třiadvacet a už několik let se úspěšně živím zpěvem.

Jaký je Tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Soutěž je pro mě osobně velice prestižní. Stačí se jen podívat do minulosti, kolik hvězd objevila. Určitě je dobře, že takový projekt existuje.

Letos Česká televize opět otevřela přihlašování písní do výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň se bude jednat?

Uvažoval jsem, že se do Eurovize přihlásím až příští rok, ale pak jsem si řekl, že za pokus nic nedám a zkusil jsem to už letos. Přihlásil jsem dva songy, tak uvidíme, zda uspějou. Jedna je romská píseň a druhá čistě popová.

Jak bys reagoval, pokud bys byl vybrán, abys zastupoval Českou republiku na Eurovizi 2018 v Lisabonu?

Tak určitě bych to v první řadě pořádně oslavil a pak bych svůj čas a energii maximálně věnoval přípravám do Lisabonu.

Čím bys chtěl evropské diváky soutěže oslovit?

Určitě jak kvalitním pěveckým podáním písně, tak i světově vypadající show. Mám spoustu nápadů na pódiovou show, a kdyby byla šance, tak bych ji rád realizoval.

Jak bys zhodnotil naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Za mě jedině kladně.

Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 až 2017, jak bys celkově srovnal přístup k soutěži ze strany České republiky a ČT? Vidíš nějaký posun?

Tak určitě se snaží, i když by bylo fajn, aby byla i národní kola, jak tomu bylo v minulosti. Diváci by si i našli větší cestu k finalistům. Ale chápu, že je to osekané kvůli finančním rozpočtům.

Slyšel jsi poslední vítěznou píseň od Salvadora Sobrala? Jak bys tuto píseň ohodnotil?

Moc se mi líbí.

Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát na Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Já. :)

Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Když se člověk podívá na vítěze, tak to byl vždy typově i žánrově každý rok někdo jiný. Proto by ani letos nikdo neměl svým vystoupením a výběrem písně kopírovat minulé vítěze a měl by představit divákům opět něco nového.

Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Určitě. Ale zase je tu otázka, zda by na to měla finanční rozpočet.

Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

Musím to zaťukat, ale hojně koncertuji, jak u nás, tak i hodně v zahraničí. Moje písničky mají miliónová zhlédnutí na internetu, takže jsem spokojen a v tomhle směru bych chtěl pokračovat i příští rok. Nové CD určitě příští rok bude a bude opět multižánrové. Jsem rád, že se mi daří popularizovat i romskou hudbu. A právě s tou bych chtěl na Eurovizi diváky překvapit a bojovat o jejich hlasy.

Jaké máš záliby a co rád děláš ve volném čase?

Miluju cestování i zpěv. A to se mi díky práci, kterou dělám, plní.

Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Mějte krásné Vánoční svátky a poporujte českou hudbu a české interprety.

Jan Bendig / Me tut užarav

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Jan Sak

6 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Janem Bendigem

  1. Anonymní

    Kiklop: Tak ses projevil, můžeš vypadnout… o soutěži očividně nic nevíš, tak odkud máš právo cokoliv psát..?!

  2. Anonymní

    Keby vybrali jeho bolo by to zaujímavé, keďže i v roku 2009 bol rom na eurovizii( ak sa nemylim) a vieme ako to skončilo …čo sa týka Jociho, neviem či je to dobrý nápad ísť s romskou piesňou, ale.človek nikdy nevie, a súhlasím chce to zmenu, dúfam že nevyberu speváčku …

  3. Lucasso

    Zpívá dobře a kdyby byl mladší verzí Jociho Pápaie, tak proč ne :D Byl by vidět, bylo by o něm slyšet, hlas má skvělej. Dasha je oproti tomu nemastná neslaná zpěvačka a její neustálý protěžování je jednou z největších záhad vesmíru. Interpret nemá mít jen skvělej hlas, ale musí bejt i osobnost, aby strhl davy, něčím zajímavej, tzv. X faktor musí mít :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>