Jessica Mauboy AUSTRÁLIE

Exkluzivní rozhovor s Jessicou Mauboy


AustrálieDnes zamíříme až do daleké Austrálie, odkud pochází zpěvačka Jessica Mauboy. Ta nám prozradila, proč se do soutěže vrátila po svém vystoupení v roli hosta před čtyřmi lety, odhalila mnoho zajímavostí ze svého soukromého života a pochopitelně nám také sdělila, co si myslí o svém konkurentovi z České republiky!

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentantku Austrálie! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodla této soutěže zúčastnit?

Měla jsem tam nedokončenou práci! V roce 2014 jsem byla pozvaná do Dánska na semifinále, kde jsem vystupovala jako interval act. Od té doby mám pocit, že jsem se do této soutěže na sto procent zamilovala! Eurovize se v zemi Oz (hovorové označení pro Austrálii – pozn. překl.) vysílá od roku 1983 a já ji sleduji už od doby, kdy jsem byla malá holka. Bylo to takové moje okno do světa úžasných písní a skvělých interpretů. Moje role hosta v roce 2014 způsobila, že jsem se stala hladovou, abych se tam vrátila jako oficiální soutěžící! A když sníte s otevřeným srdcem, splní se to. A tak jsem tady!

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Začala jsem zpívat jako velmi malá, moje máma říkala, že jsem zpívala ještě předtím, než jsem začala chodit! Ve třinácti letech jsem vyhrála velkou talentovou soutěž a v patnácti jsem už vydala svou první desku. Mé nové autorské album, které vyjde po Eurovizi, je společně s mými filmovými a televizními soundtracky už deváté v pořadí. Kromě psaní písní miluji živé vystupování, měla jsem i to privilegium, že jsem mohla být na společném australském turné s Beyoncé. Po Eurovizi a vydání desky opravdu moc chci sebrat svou kapelu a vyrazit koncertovat do Evropy! Hudba je můj nejlepší přítel!

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Ano! Napsala jsem „#WeGotLove“ jako oslavu toho, co k Eurovizi cítím. 43 různých zemí, které jsou i přes hranice spojeny láskou k hudbě.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co ráda děláte ve volném čase!

Ano, miluji rybaření se svým tátou a přítelem. Mou velkou vášní je také fotografování, mrkněte na můj Instagram. Ráda vařím a naučila jsem se skvělá kulinářská tajemství od aboridžinské rodiny mé maminky a svého indonéského otce. Miluji čerstvé bylinky a koření. Jsem domácí typ, takže tiché večery s mým přítelem při sledování filmů jsou pro mě ráj!

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekla? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Ano, jako zpěvačka mám ráda zvuky, ale vyloženě nesnáším zvuk pískání balónku, z toho mám husí kůži. Vyrůstala jsem jako jedna z pěti sester, takže vím vše o vzájemném sdílení oblečení. Vyrostla jsem v Darwinu, napravo úplně nahoře v Austrálii, je tam horko, horko, horko, a to miluji, je to tam tak tropické! Rájem je pro mě chvíle, kdy se mohu proběhnout bosá po pláži, a Darwin má ty nejlepší pláže. A jako dívka z Darwinu miluji své přátele a také krokodýly, musíte se je ale naučit respektovat. Pocházím z domorodého kmene lidí, kteří žili u oceánu, a proto se mnou voda vždycky mluví. Nemohu být u oceánu, aniž bych do něho neskočila! A nejlepší zpěvačkou pro mě je Mariah, nejlepší album je „Music Box“!

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Věřím, že Eurovize je o srdci a opravdovosti, chci lidi během svého vystoupení překvapit upřímností, žádnými triky, ale vyprávěním skutečného příběhu!

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Vše, na čem mi záleží, je, aby na mě byla Austrálie pyšná. Dami, Guy a Isaiah jsou moji skvělí přátelé a chci pokračovat v australské tradici, která do soutěže přináší věci, které jsou od srdce upřímné.

Už jste slyšela písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Miluji Mikolase! Rozhodně může vyhrát! Bavili jsme se spolu v Izraeli, kromě toho, že je to hezký super kvalitní model, je také milý, inteligentní a sladký. A také senzační tanečník, má dokonalé video a ta píseň! Je to velmi, velmi, velmi silný soutěžící. A má mezinárodní smlouvu se SONY, takže jsme vlastně příbuzní!

Už jste někdy byla v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Ne, ale mám spoustu českých přátel. Slyšela jsem, že vaše jídlo a celá země je úžasná. Prosím, pozvěte mě tam!

Co byste na závěr ráda vzkázala svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Chtěla bych říci, že děkuji za podporu Austrálie. Hudba překonává hranice a opravdu chci, abyste si „We Got Love“ užili.

Děkujeme Jessice Mauboy za poskytnutí rozhovoru.

2 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Jessicou Mauboy

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>