Knez ČERNÁ HORA

Exkluzivní rozhovor s Knezem


Černá HoraNa Velikonoční pondělí jsme si pro Vás připravili dárek v podobě rozhovoru s černohorským reprezentantem Knezem. Proč oslovil pro svoji píseň Željka Joksimoviće a jak se mu líbí česká soutěžní skladba? Přečtěte si, co vše nám zpěvák prozradil.

01. Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Černé Hory! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Mockrát vám děkuji! Znamená to pro mě mnoho, už jen proto, že to je můj sen, který se stal skutečností. Kdo by odmítl takovou jedinečnou příležitost, aby mohl propagovat svoji hudbu a setkat se s lidmi, kteří ji rádi poslouchají?

02. Můžete se nám blíže představit? Řekněte nám něco více o Vaší kariéře a životě a také o plánech do budoucna!

Pokusím se to ve zkratce shrnout. Na hudební scéně jsem již přes dvacet let. Můj otec Mili Knežević byl nejslavnějším hudebníkem v Černé Hoře a díky němu jsem začal milovat hudbu po svém. Nejdříve jsem byl členem černohorské kapely, jejíž součástí byli ti nejlepší muzikanti tehdejší doby. Moje sólová kariéra odstartovala v roce 1992 a od té doby jsem vydal deset alb, mnoho videoklipů, měl jsem koncerty, turné a vystupoval jsem na všech regionálních a národních hudebních festivalech. Zpívám pop. Mé první album „Kao magija“ bylo popové, zatímco má poslední deska „The magic of Balkans“ se zaměřila na etno jazz, který představuje kulturní dědictví balkánského regionu a jeho zemí. Přál jsem si reprezentovat sebe na Eurovizi s písní, která představí mé kořeny, protože bychom měli být pyšní na to, kdo jsme. Moji skladbu „Adio“ vnímám jako perfektní výsledek toho, co jsem chtěl zpívat. Co se týče aktivit po Eurovizi, tak plánuji vydat další desku, která se ponese ve středomořských rytmech a popu s příměsí rocku. Jednu z písní z mého dalšího alba „Znam da nisi ona“ si můžete posechnout zde. Rád bych podnikl evropské turné, koncertoval a také zazpíval pro vaše lidi v České republice. Praha je nádherné město.

03. Můžete nám říci něco více o Vaší písni „Adio“? Jak vznikala, jaký nese příběh a také něco o jejích autorech? Víme, že také skládáte, ale pro „Adio“ byl osloven Željko Joksimović. Proč jste se rozhodl kontaktovat jeho a jak dlouho spolu vůbec pracujete?

Máte pravdu. Náš region má mnoho dobrých skladatelů, ale měl jsem pocit, že Željko je ten nejlepší člověk pro to, co jsem hledal. Věděl jsem jaký chci styl a on moc dobře zná mé pocity. Jedná se o velmi emotivní píseň s velmi hlubokým významem. „Adio“ je skladba o nekonečné lásce, o lásce, která bude pokračovat bez ohledu na čas a místo. Pokud ale tělo není přítomno přímo tady, tak se s tím jako lidé těžko smiřujeme. Text písně hovoří o partnerovi, který v bolestech opouští náš svět, ale jelikož je naše láska věčná, tak se modlíme k přírodě kolem sebe, ke všem horám a řekám, aby neodnášely náš protějšek pryč. Často je to ale tak, že utrpení nemocných lidí je silnější než jakákoliv vůle, láska nebo naděje, a proto vše co na konci slyšíme je adio, nashledanou.

04. Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Dostal jsem spoustu podpory z Černé Hory a od lidí z Evropy. Když jsme vydali píseň a video k „Adio“, tak bylo mnoho komentářů dost pozitivních a podpůrných. Je to skvělá věc, když jste po měsících tvrdé práce takto ocenění. Je velký úspěch, když vaše písně žijí, a když lidé pochopí vaší energii a poselství. Jsem za to velmi vděčný.

05. Jak se připravujete na Vídeň? Plánujete nějaká překvapení ve Vaší prezentaci?

Děláme promo akce. S nacvičováním vystoupení jsme teprve začali a tak stále pracujeme s nápady, jak by měla prezentace a choreografie vypadat.

06. Posloucháte písně svých konkurentů? Které se Vám líbí, popřípadě které písně z historie Eurovize máte rád?

Oni nejsou mými konkurenty, všichni bychom měli být vděční za to, že máme šanci být na této hudební show spolu. Poslechl jsem si všechny písně a musím říct, že spousta z nich je dobrá. Z historie Eurovize bych zmínil třeba „Satellite“ od Leny, „For Real“ od Atheny, „I Feed You My Love“ od Margaret Berger, „Euphoria“ od Loreen a mnoho dalších.

07. Česká republika se vrací na Eurovizi. S našimi reprezentanty budete soutěžit ve druhém semifinále, jak se Vám líbí jejich píseň „Hope Never Dies“?

Miluji tu píseň! A jsem velmi šťastný, že je Česká republika zpátky v soutěži. Nemohu se dočkat, až potkám Martu a Václava ve Vídni.

08. Jste populární zpěvák v mnoha zemích. Byl jste již ale někdy v České republice nebo na Slovensku? Plánujete zde nějaké koncerty pro své fanoušky?

Pokud mě pozvete, abych zazpíval pro vaše lidi, tak si sbalím své věci a odjedu třeba hned! Udělalo by mi to velkou radost.

09. Můžete nám říci něco více o Vašich zálibách a jak rád trávíte svůj volný čas?

Miluji sportování, rád vařím vynikající jídla, poznávám vína z různých zemí, užívám si čas s přáteli a rodinou, setkávám se s novými lidmi, poslouchám kvalitní hudbu a miluji cestování.

10. Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Doufám, že Česká republika bude podporovat moji skladbu „Adio“ během druhého semifinále, kde se společně setkáme. Moc se těším na vzájemnou spolupráci. Děkuji vám za přečtení tohoto rozhovoru a přeji vám skvělé eurovizní týdny. :)

Děkujeme Knezovi za poskytnutí rozhovoru.

Jeden komentář ke článku “Exkluzivní rozhovor s Knezem

  1. Pingback: Eurovision Song Contest 2015 | mandlovamadla

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>