Leona Šenková ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Leonou Šenkovou


Photo Copyright (c) Lucie Kout

Česká republikaLetos Vám nabízíme sérii rozhovorů s interprety a skladateli, kteří se České televizi přihlásili s touhou reprezentovat naši zemi na nadcházejícím ročníku Eurovize. Na soutěži chce zazpívat Leona Šenková. Jakou přihlásila skladbu a proč o účast v tomto projektu stojí? Přečtěte si náš rozhovor.

01. Ahoj Leono, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohla by ses nám na začátek představit?

Ahoj. Jmenuji se Leona Šenková, je mi 23 let a pocházím z Přelouče u Pardubic. Od dětství se věnuji hudbě. Jako malá jsem navštěvovala Základní uměleckou školu, kam jsem chodila na sólový zpěv a na hodiny akordeonu. Aktivně jsem se věnovala pěveckým soutěžím na základní škole, ve 13 letech jsem zpívala v rockové kapele, kde jsem natočila první CD „Prokletí“. Nakonec jsem v soutěži Superstar skončila na osmém místě a od této doby, tedy od roku 2009, se naplno věnuji zpěvu. Mám doma devatenáctiměsíčního syna a mimo to ráda uklízím, vařím a udržuji teplo rodinného krbu. :-)

02. Jaký je tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Jsem ráda, že to je i u nás v Čechách, jelikož takovéto pořady se u nás neobjevují. „I když jsme to malý stát, stojí za to bojovat.“ :-)

03. Letos Česká televize otevřela přihlašování písní do interního výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň a žánr se bude jednat?

Ano, přihlásila jsem se letos. V podstatě hudbou žiji a chci se v ní zdokonalovávat. Také jsem ještě mladá :D a tak chci ještě něco odzkoušet než jednou bude pozdě. Je to zajímavá výzva a k tomu veliká čest představit si to, že bych mohla prezentovat naši zemi. Minulý rok Gabriela nastavila laťku a já bych ráda v tom pokračovala. Píseň jsem zaslala svoji a to novinku „Balada o červených slzách“, je to rocková věc, ale poslouchatelná. Text český, ale, když by si mě Česká televize vybrala, nebránila bych se jiné písni s anglickým textem. Vše je o domluvě.

04. Jak bys reagovala, pokud bys byla oslovena Českou televizí, abys zastupovala Českou republiku na Eurovizi 2017 v Kyjevě?

Byla bych v šoku a určitě by mě to zaskočilo, že do mé osobnosti a hlasu vložili důvěru. Nabídku bych přijala. Ačkoli by mě trošku trápilo, jak to udělám se synem, ale mám kolem sebe dobrý tým lidí, kteří by mě v tom podpořili. Je to šance a ta se neodmítá.

05. Čím bys chtěla evropské diváky soutěže oslovit?

Tak určitě svojí osobností, každý jsme osobnost. Zpěvem, který mám na ženu silný a hutný, a přirozeností. Dokážu být na pódiu drsná a divoká, ale i hravá a roztomilá. ;-)

06. Plánuješ případně cestu do Kyjeva na Eurovizi 2017 jako divák?

Nejspíš asi ne, ale držela bych pěsti z domova.

07. Jak bys zhodnotila naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Celkem jsem byla překvapená. Obě varianty od srdce zazpívané a chytlavé písně. Pomalejší a procítěné. Oba reprezentanti měli rozhodně na víc. Slušná vystoupení.

08. Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 a 2016, jak bys celkově srovnala přístup k soutěži ze strany České republiky? Vidíš nějaký posun?

Bohužel jsem účasti ve starších letech nesledovala. Takže nedokážu říci posun. Každopádně za rok 2015 a 2016 se není za co stydět.

09. Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát na Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Toto je velice těžká otázka. Naše stálice by do toho asi nešly, si myslím. Ono nejde jen o hlas. Roli hraje více věcí, i dobrá píseň, vlastně i dobrá píseň třeba k dnešní době, která osloví obrovskou škálu lidí. Neznamená, že dobrý interpret s dobrým hlasem musí vyhrát, je to hlavně o štěstí, co se chytne nejvíce. Opravdu nedokážu říct. Nedokážu říct, že bych to mohla být třeba i já. :D Konkurence je veliká, není to okresní soutěž.

10. Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Dobrá píseň, neojedinělý zjev, projev, vystoupení… A dát do toho vše, co má člověk v srdci. Je to opravdu těžké oslovit spousty lidí a všem se zalíbit, je to i nereálné, ale vydat ze sebe vše, co si daný okamžik vyžaduje. A hlavně přirozenost člověka, ta je důležitá… Umět své emoce předat divákům…

11. Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Velice zajímavé otázky. :) Já do toho vůbec tedy nevidím, ale zvládnout se dá vše, třeba i za pomoci jiných lidí. Vítězství českého interpreta by u nás v Čechách tuto soutěž velice nazdvihlo. Bylo by to o to lehčí.

12. Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

Vlastně od jara 2016 jsem až do tohoto měsíce jela v kuse. Nyní jsem ráda za menší odpočinek, který věnuji rodině, protože ta mě krom zpěvu též dobíjí. Vyhrála jsem v září soutěž Miss prima křivky, kde jsem bojovala za plnoštíhlé ženy, nafotila fotky do módních webů, projela letní akce, dobře jsem si zazpívala :-) a nyní se připravuji na vánoční akce. Po novém roce budu dotáčet od „Balady o červených slzách“ nebo od písně „Jano“, na kterou jsem točila letos klip, další singly. Před Vánocemi chci navštívit také ranní Teleráno na Markíze, takže je stále na čem pracovat a jsem na to i pyšná díky své tvrdohlavé cílevědomosti.

13. Jaké máš záliby a co ráda děláš ve volném čase?

Ráda si užívám chvíle se svým synem. Je to mé první dítě, a tak si užívám to nakupování dárků, oblečení, předělávání jeho pokojíku, lítání s ním po venku… Dokáže už obejmout, políbit a hlavně už ví, kdo je jeho máma. :-) Jinak mám ráda posezení s přáteli, musím být stale s někym v komunikaci, nemám rada samotu a nudu. ;-)

14. Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Všechny Vás moc zdravím a věřím, že se mezi vámi najde někdo, kdo by mě podpořil, kdybych byla popřípadě vybrána. Určitě bych nezklamala naši zemi ani Vás. Mějte se krásně, mějte se rádi, MNOHO ZDRAVÍ všem a snad se brzy uslyšíme. ;-)

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Leona Šenková / Balada o červených slzách


Tato píseň byla prezentována před zářím letošního roku, proto se bude diskutovat o případných jiných možnostech – pozn. autora

Honza Sak

14 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Leonou Šenkovou

 1. Radek

  Podle mne ma hlas krasny, ale rock moc v ESC neuspěje. Písnička co poslala je otřesná, vůbec by nezaujala. Podle mne by tam měl jít někdo mladý, který zpívá anglicky a pop, věnuji se zahraniční hudbě.

 2. Kate

  Karols: žádná závist. Pamatuji si, že loni to někdo posílal na fb této stránky k nějakému komentáři, přímo odkaz na její osobní profil. Měla tam několik negativních komentářů k ESC i ke Gábině a potom to tuším smazala nebo nebo zablokovala pro nepřátelé. Když jsem to pak zpětně hledala už jsem to nenašla. Jako já pro ni nic nemám, hlas má super, ale jak jsem to tenkrát četla dost mě to její vyjadřování překvapilo. Tak i proto mě dost překvapilo, že o ESC má najednou zájem.

 3. karols

  Kate: to tedy nikde na jejim fb jsem se nedočetl…nemela tam o tom vubec nic…že by závist? já teda koukám a nic tam nevidím…

 4. Kate

  Tahle „slečna“ loni na svém fb strašně kritizovala Gábinu G. i celou ESC a teď se tam sama hlásí? Zajímavé…

 5. Joe Black

  Hlavě, že to ESC má zájem… Může případně jet i v příštích letech… Kdyby to teď nevyšlo…

 6. karols

  v pohodě, myslím že by byla fajn kdyby tu šanci dostala a napsali ji pisen ;)

 7. Lucasso

  To nebylo myšleno zle, však se sama netají tím, že má plné křivky.

 8. karols

  LUCASO: Asi tezko, Leona je o dost víc stíhlejší a více sexy, takže se uklidni :)

 9. Cipela

  Hlas má úžasnej..o tom žádná. Ovšem takovéto skladby se na ESC absolutně nehodí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>