Michael Schulte NĚMECKO

Exkluzivní rozhovor s Michaelem Schulte


NěmeckoV poslední únorový den přinášíme první interview letošního ročníku Eurovize. Jako první na naše dotazy odpovídal zpěvák Michael Schulte, který ani ne před týdnem vyhrál německé národní kolo. Přečtěte si o jeho osobnímu vztahu ke své písni a také o tom, komu ze svých konkurentů zatím nejvíce fandí!

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Německa! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Děkuji! Je to pro mě splnění mého snu. Vždycky jsem byl velký fanoušek Eurovision Song Contest, soutěž jsem s celou svou rodinou sledoval každý rok. Pokaždé to pro mě byl jeden z vrcholů roku. Nedávno jsem usoudil, že má muzika zní mezinárodně, a s tím přišla myšlenka: Hej, počkej, jsem eurovizní fanoušek a má hudba má v zemích jako Švédsko, Norsko, Spojené království nebo USA přes 1,5 miliónu streamů za měsíc, není to skvělé právě pro Eurovizi? A jelikož jsem měl vždycky velký sen, že jednoho dne budu na Eurovizi vystupovat, najednou mě nějak napadlo: Ano, teď je ten správný čas! Tak jsem se přihlásil do televize NDR a za měsíc mi telefonovali, že jsem se dostal mezi dvacet nejlepších. Vtipné na tom je, že v momentě, kdy jsem se chtěl přihlásit, tak NDR už o mě uvažovala a dokonce mě zařadila mezi 200 finalistů. Takže ještě než jsem přihlášku skutečně poslal, tak mě NDR sama kontaktovala. To je dobré znamení, myslím. Dalším znamením bylo, že jsem byl zrovna v Portugalsku v momentě, kdy Portugalsko Eurovizi vyhrálo. A teď přesně o rok později pojedu do Portugalska znovu. To je skvělé!

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Ano, samozřejmě! Jsem Michael, velmi otevřený kluk ze samého severu Německa s jednou velkou vášní, kterou je muzika. V sedmi letech jsem začal se zpíváním a hraním na kytaru. Ale nikdy jsem nechodil na žádné hodiny! V roce 2006 jsem začal na YouTube přidávat svá pěvecká videa, získal jsem celkem slušnou základnu fanoušků, na což jsem byl samozřejmě neskutečně pyšný, a díky tomu jsem si uvědomil: Hej, počkej, opravdu existují lidé, kteří mají rádi mou hudbu! A tak jsem došel k závěru, že to chci dělat profesionálně. V roce 2012 jsem se dostal do finále Hlasu Německa, kde jsem skončil třetí. Od té doby jsem uskutečnil stovky koncertů, vyrazil jsem na turné a vydal celkem sedm alb. A nyní se chystám do Lisabonu zpívat za Německo. To je pro mě samozřejmě dosavadní vrchol mé kariéry! Na konci roku mám v plánu natočit novou desku a vyrazit na turné!

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

No… Není pro mě snadné hovořit o poselství mé písně, jelikož je to pro mě velmi osobní. Předtím jsem o tom veřejně nikdy nemluvil, ale po všech těch letech cítím, že je v pořádku, když se se svým příběhem podělím. Jedná se o klavírní baladu a zpívám v ní o ztrátě svého otce před třinácti lety. Název zní „You Let Me Walk Alone“. Napsal jsem ji společně s Nissem Ingwersenem, Katharinou Müller a Thomasem Stengaardem, který je zároveň jedním z autorů dánské vítězné písně z roku 2013. Ta skladba je pro mě velmi mimořádná a doufám, že publikum v Lisabonu bude nějak schopné cítit to, co já.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve volném čase?

Mou zálibou je samozřejmě moje práce. Miluji zpívat a hrát na kytaru i ve svém volném čase. Také rád sportuji, mám rád fotbal a běhání. A také se rád dívám na seriály jako Hra o trůny nebo Perníkový táta a setkávám se s přáteli.

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekl? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Každé ráno jím koláče. Každý den. Na snídani mě neláká chleba se salámem nebo sýrem. Chci jenom koláč. :)

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Aktuálně jsem velmi zaneprázdněn naší propagací po Německu. Navštěvuji televizní show, rádia a poskytuji rozhovory. Ale je to úžasné! Samozřejmě se také připravuji na své velké vystoupení 12. května. Něco speciálního už máme v hlavě, ale pochopitelně vám to ještě neřeknu. S jistotou ale mohu říct, že se určitě nechystáme udělat stejné vystoupení jako během berlínského národního kola.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Podpora v Německu je úchvatná a ohromující. Každý mi přeje jen to nejlepší a každý den dostávám stovky zpráv. A to mi samozřejmě dělá obrovskou radost! Také dostávám spoustu zpráv z dalších zemí a všechny jsou tak pozitivní. Takže mám pocit, že můj song má v Lisabonu dobré šance. Doufám, že se dostanu do top 10!

Už jste slyšel písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Aktuálně znám všechny. Od ledna sleduji všechna národní kola a opravdu znám všechny písně, které do dneška byly vydány. A vtipné na tom je, že ze všech mám aktuálně nejraději „Lie To Me“. Je to velmi moderní, cool a rošťácké. A interpret je skvělý! Už se těším, až ho potkám v Lisabonu! Na druhé místo bych nyní dal asi Francii.

Už jste někdy byl v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Bohužel jsem u vás nikdy nebyl. Ale doufám, že se to po Eurovizi změní. Bylo by úžasné u vás koncertovat!

Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Velmi se těším na Lisabon a mé vystoupení na tak úžasném pódiu před tolika diváky. To bude bez pochyby nejbláznivější a zároveň nejkrásnější moment mého života. A také doufám, že v Lisabonu poznám spoustu eurovizních fanoušků z Česka i Slovenska! Nemohu se dočkat, až to dobrodružství konečně začne!

Děkujeme Michaelovi za poskytnutí rozhovoru!

7 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Michaelem Schulte

  1. Anonymní

    nič nieje na tom divné :D len konštatujem – lebo je asi prsvý, ktorý sleduje/sledoval každý národný výber preto ma to zaujalo ! :D

  2. Matěj

    Co je na tom divného? Vždyť říkal, že je fanoušek od dětství…

  3. Anonymní

    Čierny kôň súťaže :D …celkom divne že sleduje každé národné kolo :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>