MIkolas Josef ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Mikolasem Josefem


Česká republikaPřinášíme vám další rozhovor s interpretem, který se hlásí České televizi se zájmem o reprezentaci naší země na Eurovision Song Contest 2017. Tentokrát jde o jeden z největších objevů české hudební scény, zpěváka Mikolase Josefa, který je důkazem toho, že i u nás se dá dělat moderní pop na úrovni. Proč se do soutěže hlásí a čím chce zaujmout Evropu?

1. Ahoj Mikolasi, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Jaký je tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Na Eurovizi se mi líbí, že svojí velikostí dává prostor pro talenty se nejen ukázat celému světu, ale také si vyzkoušet, jaké to je hrát v arénách pro desítky tisíc lidí a další stovky miliónů sledujících. Baví mě i myšlenka soutěžících zemí namísto jednotlivců. To na rozdíl od ostatních talentových soutěží umí lidi spojit a to je pro mě velmi sympatická myšlenka.

2. Letos Česká televize otevřela přihlašování písní do interního výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň a žánr se bude jednat?

Je to pro mě výzva a reprezentovat republiku by byla radost. Mám za sebou dost ambiciózní team a nikdo bychom do Kyjeva nejeli s myšlenkou na druhé místo. Poslední měsíc se už nevěnujeme ničemu jinému, než tvoření písně. Dlouho jsme vybírali a jen samotné skládání písně probíhalo se čtyřmi lidmi ve studiu. Nyní se bude nahrávat a finalizovat ve Vídni. Rozhodli jsme se pro pomalejší, emocemi nabitou baladu s tanečními pasážemi. Aktuální pop. Jméno písně si zatím nechám pro sebe.

3. Jak bys reagoval, pokud bys byl osloven Českou televizí, abys zastupoval Českou republiku na Eurovizi 2017 v Kyjevě?

Znamenalo by to pro mě kompletní přehodnocení plánů do budoucna. Namísto práce na desce a koncertování, bych se do začátku soutěže věnoval pouze přípravám. Samozřejmě by mě to těšilo.

4. Čím bys chtěl evropské diváky soutěže oslovit?

Jedna věc je předat divákům silnou emoci a píseň jako takovou, ta druhá je mít tu nejsilnější show. A to mi v případě českých reprezentantů zatím dost chybí. Chtěl bych vystoupení prokládat tanečně-akrobatickou show s moderními vizuálními prvky a efekty. Dlouhou dobu jsem se věnoval gymnastice a breakdance a v případě reprezentování by byl pro mě čas se tomu opět věnovat naplno a ukázat, že i zpěvák může být silným v tanečním projevu. Mám i pár dalších nápadů, ale chci si i něco nechat pro sebe. To všechno ale vyžaduje hodně času a práce a proto bych se zbavil jakýchkoliv iluzí, že bych v případě výběru měl čas se věnovat i něčemu jinému.

5. Plánuješ případně cestu do Kyjeva na Eurovizi 2017 jako divák?

Rozhodně bych chtěl Eurovizi vidět na vlastní oči. Ideálně z pódia.

6. Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Zodpovědnost. Nic jiného.

7. Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Myslím si, že bez problému! Eurovize je obrovská akce a přitáhne spousty lidí. I Praha jako silná turistická destinace by skvěle fungovala a věřím, že by to byl opravdu velký ročník.

8. Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

Moje plány do budoucna záleží, zdali budu vybrán jako reprezentant. V momentě výběru je jediný plán a to, aby Česká Republika poprvé v historii vyhrála Eurovizi. Mám to štěstí mít skvělý team a nebojím se toho.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Mikolas Josef / Believe (Hey Hey)


Aktuální singl Mikolase Josefa, který není do českého výběru přihlášen.

Josef Štaif

15 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Mikolasem Josefem

 1. Pingback: Mikolas Josef a jeho loňská účast v národním výběru | ESCPORTAL

 2. Pingback: Spekulace o českých kandidátech | ESCPORTAL

 3. Matěj

  Jeejda, to je jak naschvál.. :/ Mikolas jel do Vídně, do studia a když dojeli tak tam byli Polizei, protoze to vykradli :D Doufám, že to stihnou do 31.11 :O

 4. Dan

  Musim rict, ze o Mikolasovi slysim dneska poprvi…a jsem jednoznacne pro jeho reprezentaci na ESC! Tenhle 21letej kluk ma charizma svetovy star!

 5. Joe Black

  Ano prosím, Mikolas by byl super. Musíme doufat že to bude stát za to.

 6. Esgalnor

  Tak sice Believe mě úplně nepřesvědčilo, i tak jsem ale si poslechl jeho zbylé písničky a… WOW. Ani ve snu by mě nenapadlo, že Free je od Čecha. A Hands Bloody je taky super. Má talent, česká kombinace Eminema a… Mikolase Josefa :D Ne, jestli přijde s něčím, co se kvalitou podobá Free, prosím, ať je to on!

 7. Honza

  No, zní to luxusně. „Believe“ mám v hlavě po každém puštění celý zbytek dne. Moderní, šikovný, pohledný, zapamatovatelný, nejen co se tvorby týče.

 8. Swanovski

  Jednoznačně nejlepší volba! Ztotožňuju se snad s každou jeho myšlenkou. Sice balad bylo a bude mnoho, ale je to jeden z největších taháků. Líbí se mi, že k tomu přistupuje zodpovědně a troufám si říct, že snad nejzodpovědněji ze všech předešlých českých interpretů, tak nynějších kandidátů.
  .. breakdance a akrobatický prvky? Super nápad. Show budě dokonalá ;)
  .. myslím si, že s ním přijde i mnoho nových českých diváků – hlavně divaček :)

 9. Lucasso

  Pro mě taky, moderní hudba a hlavně ty ambice na tom makat na max. MY CHCEME MIKOLASE!

 10. Patrik

  Prostě nás musí reprezentovat je to borec, za mě nejlepší volba která by tam mohla jet zpěv , videoklipy , texty 10/10

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>