Nathan Trent RAKOUSKO

Exkluzivní rozhovor s Nathanem Trentem


RakouskoAni letos nebude chybět naše tradiční série rozhovorů s účastníky soutěže Eurovision Song Contest. Nejprve vycestujeme k našim jižním sousedům, kteří do Kyjeva posílají zpěváka Nathana Trenta. Co o sobě pozradil?

01. Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Rakouska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Ahoj všichni! Děkuji vám mockrát, jsem opravdu poctěn a nadšen z toho, že budu součástí této úžasné cesty. Eurovision Song Contest vidím jako událost, která každý rok spojuje Evropu a umožňuje nám v jeden moment oslavovat hudbu a sdílet své rozdílné kulturní zkušenosti. Miluji ji, protože dává lidem naději a rozdává pozitivní náladu. Nemohu už snad být šťastnější z toho, že jsem letos všeho součástí! Zeptali se mě, jestli se chci zúčastnit interního výběru, a pochopitelně jsem řekl ano! Po měsících psaní a nahrávání ORF učinila rozhodnutí, že jejich písní bude „Running On Air“, na což jsem neskutečně pyšný!

02. Můžete se našim čtenářům blíže představit? Řekněte nám něco více o své kariéře a životě a také o svých plánech do budoucna!

Jmenuji se Nathan Trent, je mi 24 let a jsem zpěvák a skladatel z Rakouska. Byl jsem vychováván bilinguálně, mluvím italsky a německy a vždy jsem miloval divadlo. Zrovna jsem dokončil svá studia v oboru hudebního divadla a za poslední roky jsem napsal spoustu písní. Do budoucna rozhodně plánuji vydání alba a jednoho dne chci vyrazit na turné!

03. Můžete nám říci něco o Vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve svém volném čase?

Miluji cestování, objevování cizích zemí a učení se jejich kultuře. Hodně také maluji a kdykoliv mám čas, tak hraji tenis. Také rád trávím čas se svou rodinou a přáteli. Někdy zase jen tak rád relaxuji na gauči a sleduji televizi. Kdykoliv dostanu inspiraci, tak si nahrávám melodie nebo texty na svůj telefon, abych daný okamžik zachytil a následně jej využil pro napsání písně.

04. Prozraďte nám něco tajného ze svého života, něco, co jste ještě nikdy žádným médiím neřekl, aby se to čeští čtenáři dozvěděli jako první!

To je vychytralá otázka. ;) No dobře. Řekl bych, že takovou mou největší tajnou věcí je klaustrofobie. Nevydržím dlouho ve velmi malých prostorách. Jen když o tom přemýšlím, tak mě z toho mrazí.

05. Jak se připravujete na Kyjev? Chystáte nějaká překvapení ve své prezentaci?

Se svým týmem opravdu hodně zkoušíme. A také se často věnuji józe. A kdybych vám řekl nějaká překvapení, tak už by to žádná překvapení nebyla, že? ;)

06. Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Aktuálně cítím velkou podporu a mám kolem sebe spoustu lidí, kteří mi říkají, že mají rádi to, co dělám. To mi dodává sílu pracovat ještě tvrději, abych v Kyjevě ukázal to nejlepší vystoupení!

07. Slyšel jste písně svých konkurentů? Kterým zatím fandíte?

Dávám přednost tomu, že je oslovuji jako mí kolegové! Všichni jsme v tom společně a každý se snaží udělat co je v jeho silách, aby co nejlépe reprezentoval svou zemi! :) Několik písní jsem slyšel a jsou velmi zajímavé!

08. Byl jste už někdy v České republice nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty v těchto zemích?

Bohužel jsem zatím tu šanci k vám zajet neměl, ale moc rád bych u vás odehrál koncerty a Česko se Slovenskem prozkoumal! Doufám, že budu mít možnost vás co nejdříve navštívit! :)

09. Otázka od čtenářů (HonzaCZE): Zúčastnil jste se německého výběru, ale během něho jste se od ORF dozvěděl, že jste byl do Kyjeva interně zvolen za Rakousko. Jak jste se v tento moment cítil a jaká byla první reakce od německé televize? Myslím si, že je pro Vás lepší reprezentovat svou zemi se svou vlastní písní, zatímco Levina z Německa bude zpívat skladbu, kterou jí vybrali diváci.

Obě televize, rakouská i německá, mě maximálně podporovaly a nemohly snad už být ke mně přívětivější. Když mi řekli, že to já budu reprezentovat Rakousko, tak jsem ani nemohl uvěřit tomu, co jsem slyšel! Skákal jsem radostí do vzduchu a nemohl jsem se přestat usmívat. Jsem neskutečně poctěn a hrdý na to, že budu reprezentovat svou zemi se svou písní! Sen se stal skutečností.

 10. Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Vážení čtenáři, moc děkuji za to, že jste si našli čas a přečetli si tento rozhovor! Jsem šťastný a vděčný za každého, kdo mě podporuje. Přeji vám jen to nejlepší! Váš, Nathan.

Děkujeme Nathanovi Trentovi za poskytnutí rozhovoru.

2 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Nathanem Trentem

  1. HonzaCZE

    Tohle je prostě můj člověk. Jsem z něho neskutečně nadšený, jeho písničky i covery, všechno je prostě úžasné. Strašně moc mu přeji, aby v Kyjevě došel do finále a ani tam neskončil v poli poražených.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>