Omar Naber SLOVINSKO

Exkluzivní rozhovor s Omarem Naberem


SlovinskoDalší rozhovor z naší série bude se slovinským reprezentantem Omarem Naberem. Ten se na Eurovizi vrací po dvanácti letech a shodou okolností znovu do Kyjeva. Je snad metropole Ukrajiny jeho osudovým městem? A jak se na svou druhou účast připravuje? Vše důležité zjistíte z našeho rozhovoru!

01. Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Slovinska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže znovu zúčastnit?

Děkuji vám. Odjet znovu na Eurovizi je pro mě čest. Musím říct, že Eurovize pro mě znamená mnoho a v mém životě hraje velmi důležitou roli, jelikož mi dává možnost poznat Evropu a zároveň možnost vystoupit v mnoha zemích. Cítil jsem, že mám právě teď ten pravý song, abych to mohl zkusit znovu.

02. Můžete se našim čtenářům blíže představit? Řekněte nám něco více o své kariéře a životě a také o svých plánech do budoucna!

Jmenuji se Omar Naber. Jsem zpěvák, skladatel a hudebník ze Slovinska. V hudebním průmyslu se doma pohybuji už šestnáct let. Hudba je mým životem. Vydal jsem zatím tři alba a na letošní rok plánuji čtvrté. Většinu svých koncertů jsem odehrál ve Slovinsku, ale vystupoval jsem i v mnoha jiných zemích. No a… Mám už zkušenost s Eurovizí!

03. Řekněte nám něco více o vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve svém volném čase!

No, hudba rozhodně není pouze mou prací, je to zároveň moje vášeň, koníček, můj život. Ale také rád cestuji, poznávám lidi a miluji fotbal. A to jak aktivně, tak pasivně u televize!

04. Prozraďte nám na sebe něco tajného, co jste ještě nikdy žádným médiím neřekl. Něco, o čem se čeští čtenáři dozvědí jako první!

Hmm… Upřímně si nemyslím, že něco takového ještě je. Jsem otevřený jako kniha! :D No, možná se moc neví, že opravdu nemám rád pavouky, především takové ty velké a chlupaté!

05. Jak se připravujete na Kyjev? Plánujete nějaká překvapení ve své prezentaci?

Jsem velmi spokojený s pódiovou prezentací, kterou jsme měli ve slovinském kole EMA. Vždycky je prostor pro nějaká vylepšení, možná tedy něco v prezentaci a show upravíme, ale nebude to nic extrémního.

06. Jak vidíte své šanci na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Mým cílem je dobré vystoupení a doufám, že se mi podaří spojit s dostatkem diváků, aby měli důvod pro moji píseň hlasovat. Eurovize umí být velmi nepředvídatelná, tudíž nebudu odjíždět s nějakým očekáváním. Skvělé je jen být součástí tak obrovské akce. Všechno ostatní bude bonus navíc.

07. Slyšel jste už písně svých soupeřů? Komu fandíte?

Ne, zatím jsem žádnou jinou píseň neslyšel. Myslím, že budu čekat dokud nebudou zveřejněny všechny a až se bude Eurovize blížit, tak si je poslechnu.

08. Byl jste už někdy v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty v těchto zemích?

Bohužel ne, ještě jsem nikdy nebyl ani v jedné zemi. Ale rád bych někdy do obou zavítal a kdybych u vás mohl vystoupit, tak by to bylo skvělé.

09. Otázka od čtenářů (Peter): Myslíte si, že je Kyjev Vaším osudovým městem? Kdyby se tam zase někdy Eurovize konala, zkusil byste odjet do Kyjeva i potřetí?

No, Petře, myslím si, že je to spíše náhoda než osud. Před letošní účastí jsem se už o návrat pokoušel i v předešlých letech. Ale ano, mohla by to být zábava odjet zase někdy na Eurovizi v momentě, kdyby se znovu konala v Kyjevě. Možná by to bylo svého druhu poprvé, co by se někomu něco takového podařilo! :D

10. Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

No, všem posílám ty největší pozdravy. Děkuji za váš zájem a podporu. Doufám, že si všichni Eurovizi 2017 užijete, a pokud budete v Kyjevě, nestyďte se a klidně mě pozdravte.

Děkujeme Omaru Naberovi za poskytnutí rozhovoru.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>