pame faul ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s pame faulem


Česká republikaČeskou republiku by na Eurovizi v Kyjevě rád reprezentoval zpěvák pame faul, se kterým jsme pro vás připravili dnešní interview. Jde o další výrazný objev naší hudební scény, který chce na soutěž odjet proto, aby zvítězil. Co ho na projektu láká a čím hodlá Evropu oslovit?

01. Ahoj pame, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohl by ses nám na začátek představit?

Ahoj, mé jméno je pame faul. Jsem zpěvák a umělec, který vydal v dubnu svůj debutový singl s názvem „MIRACLES“. Věřím v zázraky, kterými jsme ve skutečnosti my samotní. Bude to znít asi pateticky, ale mým snem je změnit skrze hudbu alespoň jednoho člověka a tím celý svět.

02. Jaký je Tvůj postoj k Eurovizi obecně?

Pozitivní. Jedná se o největší hudební show na světě, která dává možnost i pro jiné státy neznámým interpretům prezentovat své umění. Otevírá jim nové možnosti a trhy jiných zemí. O jaké jiné soutěži se něco takového dá říci? Když vyhrála skvělá švédská zpěvačka Loreen, uvědomil jsem si, že soutěž má naprosto jiný rozměr a je schopna vyprodukovat celosvětový hit.

03. Letos Česká televize otevřela přihlašování písní do interního výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň se bude jednat?

Myslím si, že člověk musí mít vysoké cíle, aby cítil neustálou motivaci dokázat něco víc. Na songu spolupracuji, jako na „MIRACLES“, s americkým producentem Davidem Butlerem a Davem McNairem, se kterými jsme si hudebně naprosto sedli. Song bude zcela hotový v průběhu měsíce prosince (do České televize byla zaslána demo verze – pozn. red.). Jedná se o dreamy elektro-pop song v mid-tempu. Eurovize posledních let dokazuje, že k vítězství je třeba dát do songu silný příběh. Já věřím, že můj song ho má.

04. Jak bys reagoval, pokud bys byl osloven Českou televizí, abys zastupoval Českou republiku na Eurovizi 2017 v Kyjevě?

Připravil bych song a celou vizuální stránku performance takovým způsobem, že bych mohl Českou republiku hrdě reprezentovat a ukázat, že i v malé zemi jsme schopni vyprodukovat věc, která má světové ambice. Nikdy nedělám věci na půl a kdybych nevěřil ve vítězství, nikdy bych se nehlásil. A samozřejmě bych byl šťastný jako nikdy!

05. Čím bys chtěl evropské diváky soutěže oslovit?

V současné době nejsem příliš známým českým hudebníkem, ale opravdu věřím, že mám co nabídnout. Evropské diváky bych rád oslovil autentičností a sílou příběhu songu spojenou s vytvořením silného vizuálního momentu. Mám jasnou představu, jak by vše mělo vypadat a znít, ale to si nechám pro sebe.

06. Plánuješ případně cestu do Kyjeva na Eurovizi 2017 jako divák?

V nejlepším případě bych byl rád tím, kdo bude stát na pódiu a vyprávět ostatním ve třech minutách příběh života.

07. Jak bys zhodnotil naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Gabriela Gunčíková podle mě jako první z českých reprezentantů pochopila, že pro úspěch je třeba přinést dobře vyprodukovaný, silný song. Live přenos jsem sledoval a při závěrečném bodování jsem napjatě seděl a čekal na vyhodnocení. V případě Marty Jandové a Václava Noida Bárty si myslím, že se nejednalo o příliš dobré rozhodnutí a to z jednoho důvodu. Každý z nich vystupuje jako sólo umělec, což si myslím, že ubíralo určitou míru autenticity.

08. Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 až 2016, jak bys celkově srovnal přístup k soutěži ze strany České republiky a ČT? Vidíš nějaký posun?

Určitý posun je vidět a to ve výběru songů, kterými cílí na vhodnou skupinu lidí. Jsem rád, že se Česká televize rozhodla o navrácení Eurovize i českým divákům, protože i my máme co nabídnout!

09. Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát na Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Myslím si, že vhodných interpretů se za poslední dobu na českém trhu objevilo několik. Ať už vyhraje kdokoliv z nás interpretů, kteří přihlásili své songy, věřím, že dojde ke správnému rozhodnutí. Za mě určitě Lenny se skvělou barvou hlasu, Mikolas Josef s aktuálním soundem a pokud bych v sebe nevěřil, nemohl bych se přihlásit. Prvním člověk, který ve vás musí uvěřit, jste vy sám.

10. Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Upřímnost a charisma.

11. Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Česká republika by jistě byla schopna další ročník Eurovize zorganizovat. Turistické zázemí Prahy je jedno z největších v Evropě, tudíž si myslím, že by se jistě jednalo o skvělý ročník.

12. Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, nové CD nebo jiná překvapení?

V současné době se snažím vytvořit co nejvíce materiálu pro své debutové EP a další projekty, které mám v plánu uskutečnit. Tak uvidíme! Nevzdám se.

13. Jaké máš záliby a co rád děláš ve volném čase?

Ve volném čase poznávám a vytvářím rád nové věci. Nemám rád stereotyp.

14. Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Byl bych nesmírně rád, kdyby si pustili „MIRACLES“ a tím uvěřili, že #wearemiracles.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

pame faul / MIRACLES


Aktuální singl pame faula, který není do českého výběru přihlášen.

Josef Štaif

5 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s pame faulem

 1. Swanovski

  Trochu mi to připomíná Belgii 2015.. když měl úspěch Loïc, proč ne tehle styl? ;)

 2. Lucasso

  Wow, velmi zajímavej člověk a hudba. Je vidět, že je u nás z čeho vybírat.

 3. Matěj

  Zajímavé, ale to Miracles mě moc nepřesvědčilo. Zatím pořád za mě Mikolas ☺

 4. Anonymní

  V boji o ESC začíná přituhovat. Toto je další skvělý edept na pozici reprezentanta. Držím palce!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>