Robin Bengtsson ŠVÉDSKO

Exkluzivní rozhovor s Robinem Bengtssonem


ŠvédskoDnes tu pro vás máme další rozhovor a tentokrát zamíříme do Švédska. Na naše dotazy odpovídal Robin Bengtsson, který se stal vítězem letos mimořádně náročného národního kola. Zpěvák nám prozradil spoustu informací včetně toho, co zajímavého plánuje v České republice.

01. Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Švédska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Děkuji vám mockrát! Eurovizi jsem sledoval se svou rodinou už jako dítě, takže je pro mě naprosto úžasné, že jsem toho všeho letos součástí! Loni jsem si dění na Melodifestivalenu zamiloval, a proto jsem se rozhodl, že do toho půjdu i tento rok. Na této soutěži si užijete spoustu zábavy.

02. Můžete se našim čtenářům blíže představit? Řekněte nám něco více o své kariéře, životě a také o plánech do budoucna!

Dobře, je mi 27 let a s přestávkami pracuji na své hudbě už okolo devíti let. Bydlím ve Stockholmu se svou snoubenkou a synem. Toto léto se společně s dalšími švédskými interprety chystám na velké turné, které se bude jmenovat Diggiloo, a ke konci letošního roku budu vydávat své EP.

03. Můžete nám říci něco více o Vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve svém volném čase?

Miluji cestování a společné trávení času se svou rodinou a přáteli. Také jsem od tří let dělal závodní motokros. Motorové a adrenalinové sporty byly vždy tím, co jsem naprosto zbožňoval!

04. Můžete nám prozradit něco tajného ze svého života, co jste ještě nikdy žádným médiím neprozradil? Něco, o čem se čeští čtenáři dozvědí jako vůbec první?

Wow, to je vychytralá otázka. Myslím si, že těch tajemství už mnoho nemám, ale něco vám povím. Mohl bych se někdy brzy vydat na výlet do České republiky na motokrosový závod. :)

05. Jak se připravujete na Kyjev? Plánujete nějaké změny nebo překvapení ve Vaší prezentaci?

Trochu zkouším a prostě se snažím být pro ty dva týdny v dobré formě. Nemyslím si, že byste se dočkali nějakých překvapení, a pokud by nějaká byla, tak bych vám je neřekl, protože už by to pak přeci nebylo překvapení, no ne? ;)

06. Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Vůbec netuším, ale pokud mě mezinárodní porota ve finále Melodifestivalenu slušně obodovala, tak to možná něco znamená. Ale nevím. Já jsem prostě šťastný z toho, že jsem na Eurovizi! A jinak švédští diváci jsou vždy velkou oporou. :)

07. Slyšel jste už písně svých soupeřů? Které se Vám líbí? A co říkáte na českou skladbu „My Turn“?

Myslím si, že máme letos v soutěži mnoho dobrých písní, ale všechny jsem ještě neslyšel. Česká píseň je pěkná. :)

08. Byl jste už někdy v České republice nebo na Slovensku? Plánujete zde nějaké koncerty pro své fanoušky?

Ne, ještě jsem nebyl, ale moc rád bych tam jel. Miluji cestování a setkávání se s různými lidmi z celého světa. Mám přátele, kteří u vás už byli, a říkají, že je to tam velmi přátelské a nádherné!

09. Otázka od čtenáře (Pavel): Melodifestivalen byl letos velmi těžký, jelikož byl plný velkých jmen. Myslíte si, že jste letos měl silnější píseň než je „Constellation Prize“ z roku 2016? Nejste smutný, že letos nebudete hrát na harmoniku jako loni?

Ahoj Pavle, myslím si, že obě mé písně jsou srovnatelně dobré. Miluji obě, ale každou trochu jinak. Nicméně mám dojem, že „I Can’t Go On“ se díky celému vystoupení hodí na Eurovizi více. Myslím si, že běžecký pás je nakonec ještě víc cool než harmonika, co myslíš? ;)

10. Co byste rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Děkuji vám za všechnu podporu! Některé z vás jsem už viděl na svém Twitteru, kde se snažím všem, co mi tam napíší, odpovídat na jejich otázky jak to jen jde. A doufám, že se s vámi někdy a někde setkám!

Děkujeme Robinu Bengtssonovi za poskytnutí rozhovoru.

2 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Robinem Bengtssonem

  1. Rick

    tiež na mňa pôsobil dosť namyslene ale inak vyzerá byť na jedného z najpohodovejších z tejto ESC

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>