The Humans RUMUNSKO

Exkluzivní rozhovor s The Humans


RumunskoNa dnešní den pro vás máme připravený další rozhovor. Ten bude s rumunskou skupinou The Humans, která se na hudební scéně objevuje teprve krátce. Jak se tato formace dala dohromady, jak vnímá své šance na Eurovizi a co její členy nadchlo při návštěvě České republiky?

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanty Rumunska! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodli této soutěže zúčastnit?

Ahoj a děkujeme! Eurovize je nejdůležitější hudební soutěž v Evropě, přesto jsme se rozhodli do národního kola přihlásit teprve dva dny před uzávěrkou přihlášek. Zúčastnili jsme se proto, že jsme věřili v naši píseň „Goodbye“ a chtěli jsme, aby se její poselství dostalo mezi co největší počet lidí. Vystupovat na takové úrovni je sen pro každého umělce a jsme z toho neskutečně nadšeni.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Zaprvé a především jsme skupina přátel. Cristina, Alex M, Alin a Adi spolu vystupovali v nejrůznějších skupinách po mnoho let, když se jednoho dne rozhodli, že budou dělat svoje věci tak, jak je sami vidí a naplno. Později se připojil Alex C se svým kytarovým příspěvkem a rozhodlo se o názvu kapely The Humans. Naši obvyklou sestavu tvoří ještě zpěvák Adrian, nicméně vzhledem k oficiálním pravidlům soutěže a struktuře písně bylo rozhodnuto, že jeho místo během vystoupení zaujme Corina. Ačkoliv jsme se dali dohromady už před několika lety, „Goodbye“ je teprve našim druhým singlem. Za sebou ale máme desítky živých koncertů a roční účinkování v populární televizní show.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Žijeme v uspěchané době, ve které lidé často zapomínají ocenit krásu, která se kolem nich nachází, a ve které stále nechtějí vidět to, co by pro ně mělo být největší a nejdůležitější povinností – být šťastní a naplnění. Stále bojujeme sami se sebou, s našimi obavami a se vším se chceme poprat sami. „Goodbye“ je manifest, ve kterém mnozí z nás naleznou útěchu. Je to povzbuzení, abychom se nevzdávali svých snů, a abychom se vzájemně akceptovali takovými, jakými doopravdy jsme bez ohledu na barvu kůže nebo společenské postavení.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rádi děláte ve volném čase!

Myslím si, že mnozí u lidí, kteří tráví tolik času dohromady, očekávají, že jakmile spolu být nemusí, utečou od sebe co nejdál to jde. My ale děláme spoustu věcí společně jako skupina i v době, kdy máme po práci. Podnikáme společně výlety, chodíme na filmy, jsme prostě jako jedna velká rodina.

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekli? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Ou, to je tolik věcí na výběr! Každý den se dostáváme do menších konfrontací, ty ale trvají maximálně pět minut a poté se zase všechno hned vrací do normálu. Cristina, naše frontmanka, je velmi dobrá organizátorka, až perfekcionistka, zatímco ostatní z nás… Řekněme, že zatím ještě nejsme na takové úrovni. Oba Alexové jsou milovníci jídla, zatímco Alin se je snaží naučit žít zdravěji. Jsme takový zábavný gang.

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Ano! Ale jelikož překvapení má být podle definice překvapivé, příliš vám toho neprozradíme. Začali jsme pracovat na konceptu celé show společně s týmem rumunské televize TVR a už se nemůžeme dočkat, až ji všem ukážeme.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Každý kolem nás podporoval od doby, co jsme se objevili na pódiu národního výběru, takže ano, užíváme si od Rumunů podporu a příval pozitivní energie. Jsme hrdí na to, že je budeme v Lisabonu reprezentovat! Dostali jsme také spoustu pozitivních reakcí od dalších evropských fanoušků a brzy se už vydáme na promo turné po Evropě, aby naše poselství mohlo před samotnou soutěží zasáhnout co nejvíce lidských srdcí.

Už jste slyšeli písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Je tam spoustu skvělých písní, vypadá to, že nás čeká úchvatná show! Mikolasův song se nám opravdu líbí, má moderní twist, který nás nutil do tance od první chvíle, co jsme ho slyšeli.

Už jste někdy byli v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Někteří z nás už Českou republiku navštívili a okamžitě se zamilovali do její historie, architektury a jídla. Určitě vás plánujeme navštívit společně jako kapela a velmi rádi bychom u vás koncertovali. Pouze čekáme na pozvání! ;)

Co byste na závěr rádi vzkázali svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Náš vzkaz pro ně je vzkazem z naší písně – nevzdávejte se svých snů, nezapomínejte být šťastní, buďte LIDMI a važte si všeho krásného, co je kolem vás. Řekněte ‚Goodbye‘ všemu, co je jed, který vás ničí a táhne dolů. Vykročte sebejistě do budoucnosti. Užijte si show v Lisabonu a hlasujte svým srdcem!

Děkujeme skupině The Humans za poskytnutí rozhovoru.

3 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s The Humans

  1. Anonymní

    Song nie je dobrý, ale 100 ľudí 100 chutí, postúpia vďaka diaspore ako aj Rusko Ukrajina, Azerbajdžan, a bez diadpory vďaka porote Austrália s tejto menovanej „silnej“ 5 si postup max zaslúži Australia, Ukrajina a to.Asi je všetko :(

  2. Lucasso

    Letos postoupěj, maj dobrej song a jinak podle interview jsou pohoďáci :)

  3. Anonymní

    Diaspora bude musieť tento rok trošku viacej hlasovať za Rumunov, ale tak tí vždy postúpia s hocicim :( :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>