Vanja Radovanović ČERNÁ HORA

Exkluzivní rozhovor s Vanjou Radovanovićem


Černá HoraPředvelikonoční víkend si zpříjemníme dalším rozhovorem. Tentokrát přišla řada na reprezentanta Černé Hory Vanju Radovanoviće. Proč se rozhodl do soutěže přihlásit, jak rád tráví svůj volný čas a co si myslel o české písni v momentě, kdy ji slyšel poprvé?

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentanta Černé Hory! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodl této soutěže zúčastnit?

Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli zvládnu udělat tříminutovou píseň. Přitom jsem vždycky nesnášel, když mi někdo říkal, že má skladba musí být taková nebo maková, že by měla být delší nebo kratší. Tvorba muziky znamená pro umělce naprostou svobodu, ale tentokrát jsem to vzal jako výzvu a nakonec to funguje dobře.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

No, tohle nedělám rád. Mám svou hudbu, aby za mě mluvila, a jsem dost starý na to, abych věděl, že plány jsou jen pošetilé věci. Nerad plánuji, prostě žiju a jdu s proudem. Život není tak vážná věc, jak si myslíme.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

„Inje“ znamená jinovatka. Je to velmi emotivní příběh o zamrzlém vztahu a muži, který i v tomto smutném okamžiku dokázal nalézt cestu k tomu, aby jeho srdce mohlo být šťastné.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co rád děláte ve volném čase?

Čas trávím se svou rodinou a rád hraju fotbal, plavu a jezdím na kajaku.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Nemyslím na to, jedu do Lisabonu, abych se pokusil s písní a krásnou uměleckou koncepcí reprezentovat svou zemi a naši kulturu. Doufám, že si ji lidé zamilují. Líbit se jim přesto nemusí a je to v pořádku. Vždyť je to jen jedna písnička.

Už jste slyšel písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Ou, je fantastická, opravdu moderní popový song, skvělý interpret. Abych byl upřímný, když jsem ji slyšel poprvé, myslel jsem si, že je to nový americký hit nebo něco takového. ;)

Už jste někdy byl v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Nikdy jsem tam nebyl, ale už roky plánuji navštívit Prahu. Doufám, že se to už brzy povede.

Co byste na závěr rád vzkázal svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Jenom abyste pozorně poslouchali a užívali si hudbu.

Děkujeme Vanjovi Radovanovićovi za poskytnutí rozhovoru.

2 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor s Vanjou Radovanovićem

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>