Yanna ČESKÁ REPUBLIKA

Exkluzivní rozhovor s Yannou


Česká republikaAni letos nepřijdete o rozhovory s interprety, kteří přihlásili své písně do českého výběru Eurovize. Vyzpovídali jsme umělce, o jejichž zapojení do soutěže informovala Česká televize, stejně jako ty, o jejichž přihlášce zatím nevíte. Jako první nám interview poskytla talentovaná zpěvačka Yanna.

Ahoj Yanno, děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Mohla by ses nám na začátek představit?

Jmenuji se YANNA. Jsem finalistkou soutěže Hlas Československa. V červnu jsem vydala své debutové CD s názvem „Up in the air“. Mám za sebou spolupráci například s Lipem, Atmo Music, Darou Rolins, Monkey Business, Leošem Marešem, Ewou Farnou, Helenkou Vondráčkovou, Sebastianem a dalšími. :)

Letos Česká televize opět otevřela přihlašování písní do výběru široké veřejnosti. Víme, že se v tomto roce do soutěže hlásíš. Můžeš prozradit, co tě k tomuto kroku vedlo a o jakou píseň se bude jednat?

Na Eurovizi jsem se dostala vlastně úplnou náhodou. :) Měla jsem 22.6. křest CD v pražském klubu La Loca, kde byl i tým z Eurovize. Koncert se jim líbil, tak navrhli, abych se přihlásila. Udělalo mi to radost a momentálně nás to motivuje abychom makali na nových věcech. :) Píseň je v anglickém jazyce a je to pomalá věc s klavírem. Druhá píseň je modernější a rychlejší, také v angličtině…

Jak bys reagovala, pokud bys byla vybrána, abys zastupovala Českou republiku na Eurovizi 2018 v Lisabonu?

Zatím ani nedokážu říct, jak bude vypadat reakce, pokud to vyjde a vyberou nás, každopádně to s kapelou určitě oslavíme. :D

Čím bys chtěla evropské diváky soutěže oslovit?

Diváky bych chtěla oslovit hlavně písní, samozřejmě. :D

Jak bys zhodnotila naše poslední dva reprezentanty na Eurovizi a jejich soutěžní songy?

Rozhodně nechci holky nijak hodnotit… Před oběma smekám, protože to je obrovská zodpovědnost a stres, každopádně se toho obě zhostily krásně.

Pokud srovnáš naše účasti na Eurovizi v roce 2007 až 2009 a 2015 až 2017, jak bys celkově srovnala přístup k soutěži ze strany České republiky a ČT? Vidíš nějaký posun?

Myslím si, že se to každým rokem posouvá jak zvukově, tak největší rozdíly zaznamená člověk hlavně co se týká stage. Ta je oproti roku 2007 opravdu promakanější…

Slyšela jsi poslední vítěznou píseň od Salvadora Sobrala? Jak bys tuto píseň ohodnotila?

Ano slyšela, na to jde odpovědět čtyřmi slovy: v jednoduchosti je krása. :)

Myslíš si, že má Česko některého interpreta, který by měl reálnou šanci vyhrát Eurovizi? Pokud ano, který interpret by to byl?

Určitě ano, myslím si že v ČR je opravdu mnoho interpretů, kteří by nás mohli zastupovat, podle mého názoru například Ewa Farna, Elis, Leona Gyongyosi, Erika Fečová, Helena Zeťová,Martina Balogová, Dušan Marko, Martin Svátek a spousta dalších. :)

Co si myslíš, že je nejdůležitější pro vítězství na Eurovizi?

Myslím, že dobře zvolená píseň a projev.

Myslíš si, že by byla Česká republika schopna zorganizovat další ročník Eurovize, kdyby vyhrála?

Upřímně po tom, co mám možnost vidět v televizi, se toho trochu bojím… Zatím jsem tu neviděla žádnou TV show, u které bych si řekla ‚wow, tak to bylo perfektní‘, ať už co se týká stage, světel, projekcí a podobně.

Jaké máš plány pro nadcházející měsíce? Plánuješ nějaké turné, CD nebo jiná překvapení?

Děkuji za optání. :) Ano, právě jsme se s kapelníkem a skladatelem všech věcí, co dělám, Jirkou Vidasovem, domluvila, že opět v červnu vydáme desku. Takže začínáme pomalu makat. :) Teď nás čeká natáčení videoklipu k písni „Up in the air“, kterou už můžete slyšet v rádiích jako například Frekvence 1, Color radio a o víkendech Evropa 2 (DJ Rockstar)… Zároveň koncerty, kterých je kolem Vánoc opravdu dost, a na březen nebo duben chystám velký charitativní koncert, ale o tom zatím víc psát nechci. :)

Jaké máš záliby a co ráda děláš ve volném čase?

Ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli, to je pro mě nejvíc. Mám pejska Maxe a s ním jsem téměř non stop, takže když je alespoň relativně hezké počasí, tak s ním a se svým kamarádem Ríšou a jeho fenkou chodíme na procházky. Hrozně ráda také jím a mám ráda dobré víno a filmy. :) Mám prostě ráda, když se nemusím stresovat, mám klid, čas na tvorbu a vymýšlení nových věcí.

Máš nějaký pozdrav pro naše čtenáře a české fanoušky Eurovize z klubu OGAE?

Zdravím všechny fanoušky a čtenáře. :) Moc děkuji, že jste si udělali chvíli na tento článek a přeji krásné, klidné a brzké Vánoce.

ATMO Music feat. Yanna / Múza

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!

Jan Sak

Jeden komentář ke článku “Exkluzivní rozhovor s Yannou

  1. Lucasso

    Mám rád její song s Lipem, samotnou ji zatím neznám. Nic proti ní, ale proč zase nezkusila něco s Lipem, rozhodně by to bylo zajímavější. Samotný zpěvačky už jsou prostě velký passé na ESC.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>