Sennek BELGIE

Exkluzivní rozhovor se Sennek


BelgiePro dnešní den jsme připravili rozhovor s belgickou reprezentantkou Sennek. Jak se dostala k účasti na Eurovizi, jak se na soutěž připravuje a co si myslí o českém zástupci Mikolasi Josefovi? Odpovědi naleznete v následujícím interview.

Gratulujeme k Vašemu zvolení za reprezentantku Belgie! Co pro Vás Eurovize znamená a proč jste se rozhodla této soutěže zúčastnit?

K účasti jsem byla vyzvána naší veřejnoprávní televizí VRT, která už nějakou dobu sledovala moji kariéru. Chvíli jsem o jejich nabídce přemýšlela, jelikož je to velká zodpovědnost, ale po tom všem jsem řekla ano. A jsem šťastná, že jsem to udělala, protože to bude rozhodně skvělá zkušenost. K účasti jsem se rozhodla proto, že tato soutěž spojuje lidi dohromady a oslavuje hudbu. Poslední roky je Eurovize opravdu o dobré muzice, což dokazuje například vítězství Salvadora Sobrala.

Můžete se nám trochu více představit? Řekněte nám něco o Vaší kariéře, životě a o plánech do budoucna!

Pracuji v IKEE jako dekoratérka, to je moje každodenní práce. Také hraju a zpívám v belgické skupině Ozark Henry. Aktuálně pracuji na své sólové kariéře, ale zatím žádné konkrétní plány nemám. Teď se soustředím na Eurovizi a poté budu pokračovat v psaní singlů.

Můžete nám říct něco víc o Vaší písni?

Píseň „A Matter Of Time“ je o schopnosti vidět krásu v pomíjivých věcech. Je o napětí při sledování něčeho vzácného, o hledání krásy v něčem, co brzy zmizí. Život není pouze o jednorožcích a duhách, nepřízeň osudu a špatné zkušenosti vám naopak umožní růst. Naučí vás více si cenit věcí a zjistíte, že opravdovou krásu můžete nalézt i v malých věcech kolem sebe.

Řekněte nám něco o Vašich zálibách a o tom, co ráda děláte ve volném čase!

Každý svůj den začínám a končím doma na své cvičící podložce vinyasa jógou. Naučila jsem se to od své sestry. Je to pro mě druh relaxu. Kromě toho mám ráda různé tretky a navštěvuji second handy.

Můžete nám prozradit něco, co jste ještě nikdy nikomu neřekla? Něco, o čem se čeští fanoušci dozvědí jako úplně první?

Bojím se jehel, dokonce ani nemám propíchnuté uši.

Jak se připravujete na Lisabon? Chystáte nějaká překvapení ve svém vystoupení?

Aktuálně se plně soustředím na zkoušení, neboť jsme právě dokončili podobu našeho vystoupení. Budete si ale muset ještě počkat, jak bude vypadat, zjistíte až v Lisabonu. ;) Během dalších týdnů se také chystám na některé pre-shows. Bude to Madrid, Izrael a Amsterdam.

Jak vidíte své šance na soutěži? Cítíte podporu své země a Evropy?

Rozhodně cítím velkou podporu! Myslím si, že pokud budu schopná svým vystoupením lidi oslovit, pocítí to a budou pro mě hlasovat.

Už jste slyšela písně svých konkurentů? Které se Vám líbí a co říkáte na českou skladbu „Lie To Me“?

Ano, už jsem slyšela všechny písně. Moc se mi líbí Francie, ve své skladbě mají silné poselství. „Lie To Me“ zazní v prvním semifinále hned po mém vystoupení. Myslím si, že váš reprezentant je takový český Justin Timberlake! ;)

Už jste někdy byla v Česku nebo na Slovensku? Plánujete nějaké koncerty pro zdejší fanoušky?

Ještě ne, ale doufám, že brzy budu.

Co byste na závěr ráda vzkázala svým českým a slovenským fanouškům a čtenářům našich stránek?

Moc vám děkuji za vaši podporu, je to úžasný pocit. A doufám, že se s vámi v Lisabonu uvidím!

Děkujeme Sennek za poskytnutí rozhovoru.

4 komentářů ke článku “Exkluzivní rozhovor se Sennek

  1. Dan

    Ano, t.č. 4.misto bookemakeri tedy pekne prepalili…bude rada za top 20. Skladby tohoto typu nudi a eurovizi nikterak neobohati.

  2. Anonymní

    Přefavorizovaná? Problémem zpěvaček na Eurovizi je, že drtivá většina z nich soutěží s jednoduchou vygenerovanou hudbou a proto nejsou moc oblíbené. Zpěváci mají naopak většinou mnohem kvalitnější songy, protože s odrhovačkami by působili trapně, skupiny jsou zase originální, své a odlišné. A Sennek je přesně ten typ kvalitní zpěvačky s kvalitní hudbou, které by tam měly jezdit.

  3. Dan

    Na muj vkus dost přefavorizovaná, kdyby nepostoupila do finále, vůbec by mi to nevadilo. Muj šálek tohle fakt neni.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>