Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2018

 

Změny v pravidlech sanmarinského hlasování

20.02.2018 - V San Marinu se opět mění pravidla národního kola 1in360. Během finále nezasedne do poroty zpěvačka Zoë, jelikož je autorkou několika soutěžních písní. Hlasující veřejnost bude moci nadále své favority podpořit přes PayPal, nicméně namísto jednoho eura za hlas bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jednotlivé interprety může podpořit částkou od 20 do 8 000 eur, přičemž celková výše jejich příspěvku rozhodne o celkovém přídělu bodů. Ze sanmarinského výběru se tak stává velký byznys.

Litva a Lotyšsko udělí divoké karty

19.02.2018 - Dvě pobaltské země budou udělovat v rámci svých národních kol divoké karty. V Lotyšsku bude jedna a rozhodnou o ní porotci. Verdikt se dozvíme zítra. V Litvě se do soutěže vrátí rovnou dva vyřazení interpreti a rozhodnout o nich můžete i vy zde.

Vanja Radovanović zůstane věrný své rodné řeči

18.02.2018 - Včera zvolený reprezentant Černé Hory Vanja Radovanović dnes médiím prozradil, že na Eurovizi zůstane věrný své rodné řeči. Jeho skladba "Inje" se tak do angličtiny překládat nebude. Odhaleny zároveň byly kompletní výsledky soborního národního kola. Zatímco Vanja ovládl závěrečné superfinále, během první fáze soutěže skončil až třetí s 18 % hlasů. První byla Lorena Janković, která jich obdržela 40 %. V superfinále se ovšem propadla na bronzovou příčku.

Známe název písně gruzínské skupiny Iriao

18.02.2018 - Gruzínská reprezentační skupina Iriao, která kombinuje jazz a tradiční folkovou muziku svého národa, prozradila název svého eurosongu. Do Lisabonu pánové odcestují se skladbou “Sheni Gulistvis (For You)”.

Video: Salsa verze známého hitu v podání Mandingy

17.02.2018 - Rumunskou kapelu Mandinga si pamatujeme z Eurovize 2012 a věřte, že tato partička těší fanoušky se svými latinskoamerickými rytmy i nadále. Jejich aktuální hitovka "Mayores" se nese v duchu salsy. Nejedná se ovšem o původní tvorbu skupiny, nýbrž o předělávku stejnojmenné písně od Becky G & Bad Bunny, která už má na internetu přes miliardu zhlédnutí. Mandinga se svým necelým miliónem proto bude muset ještě značně přidat.

Video: Saara Aalto zveřejnila další píseň

16.02.2018 - Píseň pro interně zvolenou reprezentantku Finska Saaru Aalto se bude vybírat před národní kolo. Ve hře budou celkem tři skladby, přičemž druhá z nich se právě dočkala své premiéry. Jmenuje se "Domino" a poslechnout si ji můžete v následujícím videu.

Video: Valentýnská novinka od Sergeje Lazareva

14.02.2018 - Dnešní den je ve znamení všech zamilovaných. Předloňský reprezentant Ruska Sergej Lazarev se rozhodl, že právě Valentýn bude ideálním termínem pro představení videoklipu k novince "Sdavajsja". Podívejte se na něho!

Dánský eurosong byl původně přihlášen do Melodifestivalenu

14.02.2018 - V sobotu v dánském finále zvítězil eurosong "Higher Ground" v podání Rasmussena. Autoři skladby ovšem svůj počin nejdříve přihlásili do švédského kola Melodifestivalen, kde jej měl zazpívat Dennis Bengtsson. Televize STV nicméně píseň pro přímé přenosy nezvolila a tak se skladatelé pokusili jinde. Jejich další štací bylo Dánsko, avšak s podmínkou, že jej zazpívá některý z dánských interpretů, a že projde výraznými úpravami. Poslechněte si, jak zněla původní demo verze!