Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2017

Dnes: Eurovision Pre-Party Riga

25.03.2017 - Dnes je na programu první ze šesti předsoutěžních akcí Eurovize. Do Lotyšska se sjede celkem pět letošních reprezentantů včetně české zástupkyně Martiny Bárty. Eurovision Pre-Party Riga bude vrcholit večerním koncertem, který můžete sledovat od 20:00 zde. Report z akce přineseme zítra.

Martina Bárta dorazila do Rigy

24.03.2017 - Česko bude letos k vidění na většině předsoutěžních promo akcí. První z nich - Eurovision Pre-Party Riga - se uskuteční tuto sobotu v Lotyšsku. Do místa konání už dorazila naše zástupkyně Martina Bárta. Report na našem webu přineseme v neděli.

Martina Barta - Czech Republic

Nová odrůda tulipánů byla pojmenována po Jamale

23.03.2017 - Tento týden se v Mezinárodním veletržním centru v Kyjevě, kde se také bude konat letošní Eurovize, uskutečnila výstava Flower Expo. Nizozemská společnost StoKolex zde představila novou odrůdu tulipánů, která kombinuje žluté, oranžové a červené květy. Květina byla vyšlechtěna speciálně pro východoevropský trh a pojmenována byla po loňské vítězce Eurovision Song Contest Jamale.

Video: Gréta Salóme a Hora z Hry o trůny

22.03.2017 - Dvojnásobná islandská reprezentantka Gréta Salóme si pro svou novinku zvolila velmi netradiční spolupráci. V klipu k písni "My Blues" totiž uvidíte herce Hafþóra Júlíuse Björnssona, který si zahrál Gregora Clegana alias Horu v populárním seriálu Hra o trůny. A Gréta se rozhodla, že chce nabrat stejnou svalovou hmotu, jakou má on!

Album letošní Eurovize vejde do prodeje 28. dubna

21.03.2017 - Už 28. dubna si budete moci zakoupit CD se všemi písněmi letošní Eurovize. Vůbec poprvé si také budete moci album pořídit ve formě vinylové desky, avšak pozor, půjde o speciální edici. DVD vejde do prodeje 23. června. Nakoupit si můžete i knihy, trika nebo hrnky se symbolikou letošního ročníku, a to už nyní. Více informací naleznete v obchodu Eurovision.tv zde.

Robbie Williams opět projevil zájem o účast na Eurovizi

21.03.2017 - Britská megastar Robbie Williams je velký fanoušek Eurovize. Už dříve prohlašoval, že by v případě vhodných podmínek neměl problém s reprezentací své rodné vlasti. Nyní v rozhovoru pro ruskou televizi prozradil, že by nebyl ani proti zastupování Ruska. V interview také zmínil, že loni fandil Sergeji Lazarevovi a jeho skvělé pódiové show.

Ukrajina připravila materiály pro zákaz účasti Julie Samojlové

20.03.2017 - Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem neutichá. Služba bezpečnosti Ukrajiny už má podle jejího šéfa Vasyla Hrycaka připravený materiál, na jehož základě chce projednávat zákaz účasti ruské reprezentantky Julie Samojlové na Eurovizi v Kyjevě. Nejde pouze o zpěvaččino nepovolené vystoupení na Krymu v létě roku 2015, nýbrž i o její nevhodné komentáře na sociálních sítích, kde se nelichotivě vyjadřovala o hostitelské zemi letošního ročníku a jejích představitelích. Rusko mezitím vyčkává a prohlašuje, že nevidí důvod k tomu, aby začalo s hledáním náhradního interpreta.

Video: Italská pohodovka od Raphaela Gualazziho a Maliky

18.03.2017 - A máme tu pro dnešek další duet, tentokrát vyloženě relaxační. Představuje se v něm jazzový zpěvák a stříbrný reprezentant Itálie z Eurovize 2011 Raphael Gualazzi v duetu se zpěvačkou Malikou Ayane. Tu si můžete pamatovat ze Sanrema. Jejich společná pohodovka se jmenuje "Buena Fortuna".

Video: Koit a Laura představili eurovizní verzi Verony

18.03.2017 - Další letošní eurosong prošel úpravami. Koit Toome a Laura z Estonska se rozhodli pro novou verzi svého duetu "Verona". Singl nyní zní moderněji a s ještě větší vervou bude bojovat o letošní výhru v Kyjevě. Poslechněte si jej zde.