Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2017

Česká televize představila teaser k videoklipu

24.02.2017 - Čekání na představení písně "My Turn" Martiny Bárty je pro fanoušky dlouhé, a proto se jim Česká televize rozhodla lehce ukrátit chvíli. Podívejte se na teaser k oficiálnímu videoklipu!

Poslechněte si úryvek ze skladby Jacquese Houdka

24.02.2017 - Chorvatský reprezentant Jacques Houdek představí svůj eurosong "My Friend" až v březnu. Už nyní si ale můžete přehrát instrumentální úryvek z jeho skladby. Vypadá to, že Jacques vsadí především na smyčcové nástroje.

Švédsko zveřejňuje minutové úryvky ze zkoušek

23.02.2017 - Už v sobotu odstartuje čtvrté semifinále švédského kola Melodifestivalen a s tím pochopitelně souvisí fakt, že se v místě konání začalo se zkouškami. SVT exkluzivně zveřejňuje minutové záběry z nácviků, díky kterým se poprvé můžeme seznámit s jednotlivými písněmi. Videa jsou postupně přidávána a sledovat je můžete zde.

Video: Zlata Ogněvič se už těší na teplé dny

23.02.2017 - Ukrajinská reprezentantka z Eurovize 2013 Zlata Ogněvič oslavuje ve své novince jaro a léto. Píseň "Za litom, za vesnoju" kombinuje tradiční národní hudbu s moderními prvky. Netradiční videoklip navíc rozhodně stojí za zhlédnutí!

Známe další data prezentací písní

23.02.2017 - A máme tu další porci dat, kdy nám letošní reprezentanti naservírují své eurosongy. Jacques Houdek z Chorvatska se pochlubí 2. března. Na píseň od belgické zástupkyně Blanche se poté můžeme těšit 8. března.

Austrálie představí reprezentanta v březnu

22.02.2017 - Austrálie se opět rozhodla pro interní volbu reprezentanta. Nejčastěji se v této souvislosti hovoří o dívčím duu The Veronicas, avšak ve hře jsou i další jména. Zástupce země bude představen 7. března.

Singl Francesca Gabbaniho je už zlatý

21.02.2017 - Vítěz letošního Sanrema a reprezentant Itálie na Eurovizi v Kyjevě Francesco Gabbani může být na sebe pyšný. Jeho hitovka "Occidentali's Karma" se v zemi původu stala obrovským fenoménem. Píseň už obdržela zlatou desku, videoklip nabral za týden přes 22 miliónů zhlédnutí a všichni Italové se učí proslulý gorilí tanec. Bude zpěvák stejně tak úspěšný i u evropského publika?

Ukrajina představila nový vedoucí tým letošní Eurovize

20.02.2017 - Poté, co vedoucí tým letošního ročníku Eurovize v Kyjevě rezignoval po několika měsících práce na své funkce (psali jsme zde), bylo třeba nalézt nové kandidáty. Ti byli představeni dnes a jsou jimi Larisa Koval (obchodní ředitelka), Kirill Voronin (event manager) a Oleh Zapadňuk (vedoucí bezpečnostní složky).

Video: Sirusho zpívá o arménské genocidě

20.02.2017 - Téma genocidy je v Arménii stále žhavé a už jsme si zvykli, že se mu ve své tvorbě věnuje mnoho bývalých reprezentantů země. Dalším z nich je Sirusho z Eurovize 2008, která aktuálně vydává novinku "Der Zor".

Malta zveřejnila kompletní pořadí národního kola

20.02.2017 - V sobotu se na Maltě uskutečnilo finále národního kola MESC, které vyhrála zpěvačka Claudia Faniello. Televize TVM odkryla kompletní výsledky, které prozradily, že Claudia zvítězila nad druhou Janice Mangion o pouhých 500 hlasů. Více než tisíc hlasů obdržely skladby na prvních pěti místech, poslední Miriana Conte jich měla pouze 156. Kompletní pořadí naleznete zde.