Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2018

 

Video: Stella Mwangi boduje v Itálii

27.07.2017 - Norská zpěvačka keňského původu Stella Mwangi, kterou si pamatujeme z Eurovize 2011 v Düsseldorfu, právě dobývá italské taneční hitparády s novinkou "Work". Tu také využila společnost Reebok pro svou reklamní kampaň. Více se o posoutěžní kariéře zpěvačky dozvíte v zítřejším vydání seriálu Šest let od Düsseldorfu.

Video: Další kytarová novinka od Brendana Murraye

26.07.2017 - Brendan Murray, letošní irský reprezentant, právě představuje další novinku. Jde o singl "Don't Take Me For Granted", který je opět čistě akustický. Brendanovi prostě stačí jen a pouze kytara a jeho hlas.

Portugalsko prozradilo detaily národního kola

26.07.2017 - Portugalsko po ohlášení pořadatelského města Eurovision Song Contest 2018 prozradilo i detaily svého nadcházejícího národního kola. Reprezentant země se bude opět vybírat přes soutěž Festival da Canção. Ta se bude tradičně skládat ze dvou semifinálových kol a velkého finále. Každého kvalifikačního přenosu se zúčastní deset soutěžících, přičemž kvalifikovat se bude vždy pět nejlepších. Během finále, které se uskuteční 4. března v Guimarães, tedy v jednom z kandidátských měst na pořádání příští Eurovize, vítěze zvolí televizní diváci společně s porotou.

Dnes: Ohlášení pořadatelského města

25.07.2017 - Dnes se v podvečerních hodinách dozvíme odpovědi na mnohé otázky ohledně nadcházejícího ročníku Eurovize. Během tiskové konference v budově portugalské televize RTP v Lisabonu bude prozrazeno jméno pořadatelského města, hostitelské arény a také data konání soutěže v roce 2018. Tiskovka je naplánována na 18:30 středoevropského času.

Video: Sergej Ćetković točil nový klip v Praze

24.07.2017 - Černohorský reprezentant z Eurovision Song Contest 2014 Sergej Ćetković rozhodně potěší všechny české fanoušky. Klip k novému singlu "Da si tu" totiž natáčel v Praze. Jedná se o duet, ke kterému si přizval populární zpěvačku Jasnu Gospić.

Video: Loïc Nottet představuje nový singl

23.07.2017 - Loïc Nottet je předloňským účastníkem Eurovize a podle britských médií jedním z největších objevů belgické hudební scény. Poslechněte si jeho další novinku z desky "Selfocracy" nazvanou "Mud Blood".

Video: Manel Navarro tentokrát vsází na akustiku

23.07.2017 - Letošní španělský reprezentant Manel Navarro si vystačí pouze s kytarou. Jeho aktuální novinka "Keep On Falling" je čistě akustická a jak je vidět, tato tvorba mu jednoznačně svědčí.

Video: Mimořádně úspěšná novinka od Poliny Gagariny

23.07.2017 - Polina Gagarina je v Rusku zpěvačkou číslo jedna. V roce 2015 skončila druhá na Eurovizi ve Vídni a všechny její následující singly spolehlivě okupují první příčky ruských hitparád. Aktuální novinka "Dramy bolše nět" nasbírala za pouhé dva dny už téměř milión zhlédnutí.