Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2018

 

Německo si nepřeje znovu vyhrát Eurovizi

24.09.2017 - Poslední roky byly v Německu poněkud zvláštní. Naši západní sousedé měli možnost poslat na Eurovizi takové hvězdy jako Söhne Mannheims, Unheilig, Avantasiu nebo Xaviera Naidoo. Místo toho vsázeli na začínající zpěvačky, které domů přijeli většinou s posledním místem. A možná už víme proč. Programový ředitel ARD Volker Herres deníku Süddeutsche Zeitung přiznal, že si vítězství své země na Eurovizi nepřeje. Vznikla by tím totiž povinnost pořádat následující ročník, což rozhodně není levná záležitost. Tak tomu se říká motivace!

Audio: Sólová novinka od Oviho

23.09.2017 - Oviho známe jako dvojnásobného reprezentanta Rumunska, avšak pouze ve spolupráci se zpěvačkou Paulou Seling. Mimo soutěž ovšem většinou vystupuje sólově. Poslechněte si jeho aktuální novinku "Vreau sa-mi fac viata".

Hvězdy Eurovize bodují v talentových soutěžích

23.09.2017 - Eurovize je zajímavá tím, že v ní měří své síly a kvality jak zkušení umělci, tak i úplní nováčci. Zatímco někteří interpreti sedí v souvislosti s talentovými soutěžemi v porotách, ti méně úspěšní se pokouší i po reprezentaci své země prosadit v zahraničí jako jejich účastníci. Lidia Isaac to aktuálně zkouší v Hlasu Rumunska a Slavko Kalezić v britském X Factoru. Oba přes castingy úspěšně prošli. Co bude dále, ukáže budoucnost.

Video: Novinka od Maraayi odkazuje na Donalda Trumpa

22.09.2017 - Podívejte se na klip k novince od slovinského reprezentačního dua Maraaya z Eurovize 2015 a hledejte souvislosti. Hitovka "Diamond Duck" totiž odkazuje na amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Švýcarsko trhlo rekord v počtu přihlášených písní

22.09.2017 - Do švýcarského národního kola Entscheidungsshow dorazil rekordní počet písní. Je jich 670. Odborná porota nicméně všechny do finále soutěže nepustí. Vybírat se bude šest až sedm nejlepších. Připomínáme, že Švýcaři budou svého reprezentanta pro Lisabon vybírat 4. února.

Video: Amir má nový singl a klip

21.09.2017 - Loňský reprezentant Francie Amir se díky své účasti na Eurovizi stal ve své vlasti velkou hvězdou, která rozhodně neusíná na vavřínech. Poslechněte si zpěvákovu novinku "États D’Amour", ke které nedávno představil videoklip.

Estonské kolo bude tentokrát bez superfinále

20.09.2017 - Pravidla estonského národního kola se příliš měnit nebudou. Soutěž Eesti Laul se bude opět skládat ze dvou semifinále a velkého finále. Nově se ovšem vítěz nebude volit skrze superfinálové rozhodnutí, do kterého postupovali nejúspěšnější interpreti finálového večera. Reprezentant země bude vybrán skrze jediné hlasování, do kterého se zapojí diváci i porotci. Známe už i data konání. Diváci se mohou těšit na přímé přenosy ve dnech 10. února, 17. února a 3. března.

Bosna a Hercegovina definitivně potvrzuje neúčast v Lisabonu

19.09.2017 - Bylo to očekávané rozhodnutí, nicméně nyní je definitivně potvrzené. Bosna a Hercegovina, na rozdíl od předchozích let, nezašle předběžnou přihlášku do nadcházejícího ročníku Eurovize, a už nyní oznamuje, že do Lisabonu neodcestuje. Oznámila to televize BHRT na svém Twitteru. Důvodem jsou chybějící finance. V minulosti si země nechávala delší čas na rozmyšlenou a svou účast rušila až dodatečně.

Do Švédska dorazil nejvyšší počet písní od roku 2012

19.09.2017 - Národní kolo Melodifestivalen je každý rok spolehlivě tím nejsledovanějším pořadem ve Švédsku. Není proto divu, že zájem o účast mají tisíce interpretů. Letos dorazilo celkem 2.771 písní, což je nejvíce od roku 2012.