Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2018

 

Video: Anglická verze eurosongu od metalových AWS

20.04.2018 - Maďarsko letos reprezentuje metalová a post-hardcorová skupina AWS. Ta bude v Lisabonu zpívat ve své rodné řeči, pro fanoušky ovšem nahrála i anglickou verzi své písně "Viszlát Nyár". Poslechněte si ji!

Dva letošní singly jsou už platinové

18.04.2018 - Dvě letošní písně dosáhly obrovského úspěchu už před Eurovizí. Italský počin "Non Mi Avete Fatto Niente" od italské dvojice Ermal Meta a Fabrizio Moro a singl "Dance You Off" v podání švédského reprezentanta Benjamina Ingrossa se už ve svých zemích dočkaly platinového ocenění. Gratulujeme!

Video: Sevak Chanagjan má nový nesoutěžní singl

16.04.2018 - Na blížící se Eurovizi bude arménský reprezentant Sevak Chanagjan zpívat skladbu "Qami". Pokud jste si jej oblíbili, můžete si ještě před soutěží vychutnat jeho další novinku. Je v ruštině, jmenuje se "Čuvstvuju kožej" a jedná se o duet s ruskou hvězdou Ljudmilou Sokolovou.

Výsledky finské televizní show De Eurovisa

15.04.2018 - V mnoha zemích světa se vysílají televizní show, ve kterých hudební odborníci hodnotí jednotlivé písně Eurovize. Ve Finsku už je dohlasováno a my vám přinášíme výsledky. V pořadu De Euroviza bodovalo skladby letošní soutěže dvanáct porotců a první pětice vypadá následovně: Izrael, Francie, Finsko, Gruzie a Dánsko.

O kostýmy Madame Monsieur se postará Jean-Paul Gaultier

14.04.2018 - Světoznámý módní návrhář Jean-Paul Gaultier se postará o kostýmy francouzského reprezentačního dua Madame Monsieur. Na jejich podobu si ještě budeme muset počkat, nicméně čas si můžete zkrátit alespoň poslechem anglické verze písně "Mercy".

Izrael potvrzuje účast na Eurovizi v roce 2019

13.04.2018 - V posledních letech se stalo zvykem, že některé země potvrzují účast v budoucích ročnících Eurovize ještě před zahájením těch aktuálních. Izrael, který je velkým favoritem na pořádání soutěže v roce 2019, už ví, že za rok na největší hudební show světa chybět nebude. Zájemci už dokonce mohou posílat soutěžní písně pod heslem HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2019, ze kterého vyplývá, že se reprezentant země bude i pro příští rok vybírat přes talentovou show Rising Star.