Expres


→→→

PŘEHLED DESETI POSLEDNÍCH NOVINEK ZE SVĚTA EUROVIZE STRUČNĚ, JASNĚ A PŘEHLEDNĚ

Eurovision Song Contest 2017

Kyjev chystá pro návštěvníky bohatý kulturní program

23.04.2017 - Ti, co zavítají na letošní Eurovizi, rozhodně nebudou litovat. Kyjev totiž pro návštěvníky připravil v době konání soutěže bohatý program, který bude stát za to. Kromě tradičních destinací, jako je například EuroClub nebo Eurovizní vesnice, můžete navštívit například festival The Eurovision: Retrospective, výstavu Týden kyjevského umění či 3D Light Fest a Mapping Show. Kompletní přehled akcí naleznete zde.

Audio: Oficiální remix Imriho eurosongu I Feel Alive

22.04.2017 - Izraelská soutěžní píseň "I Feel Alive" je taneční záležitostí, nicméně věřte, že může být ještě tanečnější. Reprezentant Imri právě představuje oficiální remix, který vás rozhodně nenechá v klidu sedět na židli!

Salvador Sobral vyhlásil soutěž pro své fanoušky

22.04.2017 - Milujete portugalskou skladbu "Amar Pelos Dois" a dokážete ji dokonce zazpívat? Tak právě pro vás je určena soutěž, kterou vyhlásil její autor Salvador Sobral. Až do 2. května můžete zasílat přes zpěvákův Facebook vlastní nahrávky písně, ze kterých on sám vybere dvacet nejlepších. Ti za svou snahu obdrží speciální promo CD "Amar Pelos Dois". Více informací naleznete zde.

Audio: Akustická verze eurosongu World od Lindity

22.04.2017 - S blížící se Eurovizí se setkáváme stále častěji s upravenými verzemi soutěžních písní. Aktuálně si můžete vychutnat akustickou verzi eurosongu "World" od albánské reprezentantky Lindity.

Video: Ilinca a Alex Florea představili videoklip

21.04.2017 - Také Rumunsko už má oficiální klip ke své soutěžní písni. Ilinca a Alex Florea natáčeli video ke svému mixu rapu, jódlování a rocku ve městě Kluž. Na výsledný videoklip ke skladbě "Yodel It!" se můžete podívat zde.

Rumunsko má letošní Eurovizi zadarmo

21.04.2017 - Rumunsko letos nemusí platit poplatky spojené s účastí na Eurovizi. V loňském roce televize TVR zaplatila za svou účast ve Stockholmu 130.000 eur, avšak EBU zemi kvůli nesplaceným dluhům ze soutěže diskvalifikovala pár týdnů před jejím startem. Po zahájení splátek se Rumuni na Eurovizi vrátili, a jelikož měli poplatky předplaceny, vyrazí letos do Kyjeva de facto zadarmo.

Norsko požaduje povolení nahraných elektronických vokálů

20.04.2017 - Letošní taneční track Norska "Grab The Moment" v podání JOWSTA a Aleksandra Walmanna obsahuje nahrané elektronické vokály. Na Eurovizi ale musí zaznít všechny hlasy živě. Norská televize NRK kvůli tomu požaduje u EBU výjimku. V případě, že nebude schválena, má duo připravenou druhou verzi své písně bez této varianty. Pánové se nicméně svěřili, že by soutěž měla změnit svá pravidla a podobné požadavky schvalovat automaticky, neboť současná hudební scéna je elektronických vokálů plná.

Video: Nathan Trent zpívá loňský eurosong od Amira

19.04.2017 - Letošní rakouský reprezentant Nathan Trent je velkým fanouškem Eurovize. Loni si oblíbil skladbu francouzského interpreta Amira "J'ai Cherché", kterou se rozhodl přezpívat ve vlastní akustické verzi.

Video: Manel Navarro a Robin Bengtsson v duetu

18.04.2017 - Mezi letošními interprety už vznikají první pevná přátelství. Jedno takové je k vidění mezi zástupcem Španělska Manelem Navarrem a reprezentantem Švédska Robinem Bengtssonem. Pánové společně nahráli cover verzi písně od Toma Pettyho "Free Falling". Podívejte se!

Video: Jala ve spolupráci s eurovizními hvězdami

17.04.2017 - Jala reprezentoval na loňské Eurovizi Bosnu a Hercegovinu společně s Deenem, Dalal a Anou Rucner. Tento oblíbený rapper se ovšem nebrání žádné spolupráci, a to zvláště pokud jde o další účastníky soutěže. Poslechněte si jeho novinky se Severinou (Chorvatsko 2006) a Milanem Stankovićem (Srbsko 2010).