Ilinca feat. Alex Florea EUROVIZE

Finalisté Eurovize začínají kritizovat Salvadora Sobrala


Eurovision Song ContestVypadá to, že počáteční nadšení z vítěze Eurovize opadá. Alespoň mezi finalisty letošního ročníku. Ti svému kolegovi Salvadoru Sobralovi po sobotním večeru blahopřáli, kde se dalo. Nyní se ale tři z nich pustili do ostré kritiky.

Manel Navarro ze Španělska byl ještě poměrně mírný. V televizním rozhovoru přiznal, že Salvadora Sobrala tipoval na celkové vítězství, nicméně jeho píseň rozhodně nespadá do stylu, který by poslouchal.

Švédský reprezentant Robin Bengtsson kritizoval na své sociální síti Salvadorovu vítěznou řeč, během které výherce letošního ročníku prohlásil, že je na čase vrátit do hudby opravdové umění na úkor umělých melodií a pyrotechniky. Podle Robina nebyl jeho proslov hodný vítěze, neboť i „fast foodová“ popová hudba může být za vhodných podmínek tou nejlepší na světě a každá píseň může být stejně tak krásná, jako ta jeho. Prostor by měli dostat všichni bez ohledu na styl hudby, se kterým se snaží těšit publikum. Příspěvek olajkovali například norský reprezentant Aleksander Walmann nebo Isaiah z Austrálie.

S kritikou vůbec nešetřil rumunský zástupce Alex Florea. Portugalsko podle něho vyhrálo s geniálně promyšleným marketingem a Salvador Sobral netrpí srdečními problémy. S celým týmem pouze po vzoru televizních reality show vymyslel emotivní příběh, který zafungoval na diváky. Kolem zpěváka se vytvořila záhadná aura, neboť o něm nebylo vidu ani slechu. Nerozdával interview, s nikým se nefotil a dokonce nepřijel ani na semifinálové zkoušky. Vše byla podle něho póza a hra. Se Salvadorem se osobně setkal a nikdy mu jeho údajné zdravotní komplikace nevěřil.

Podle Alexe jde o laciné divadlo, neboť v Kyjevě byli interpreti se skutečnými problémy. Ti je ovšem před publikem naopak tajili. Pokud chcete vyhrát, tak pomocí své profesionality, hlasu a show, a nikoliv přes hru na city. Jediná pozitivní slova rumunského zpěváka směřovala k portugalské písni, která je podle něho excelentní.

7 komentářů ke článku “Finalisté Eurovize začínají kritizovat Salvadora Sobrala

 1. Perunka

  Musela som sa zasmiať na tom, kto sa ozval. Ako zvykneme hovoriť, trafená hus zagágala, aj keď si nemyslím, že to Salvador myslel tak striktne, ako to oni asi pochopili. Zábavná hudba má, samozrejme, tiež svoje miesto, ale ako médiá doslova nivočia hudobné cítenie a vkus je fakt. Mladí toho moc na výber nemajú, pokiaľ cielene nehľadajú kvalitu a rôznorodosť. Furt dokola to isté, nenáročné, česť výnimkám. A tie dnešné trendy – uchmatnúť cudziu pieseň, upraviť v štúdiách, ucapkať a šup na piesňovú súťaž. Bez hanby. Tak málo originality a invencie až to bolí.
  A Rumunsko (nie len) v tomto roku bolo priam ukážkovým príkladom takéhoto prístupu a katastrofou je, kam to až dotiahli. A ten somár sa ešte ozve….úrovňou hodnej tej ich nechutnej zlátanine.

 2. Kiko

  Ano rumunovi sa páčila tá jeho parťačka, umečená koza, to je fakt umenie ako sviňa. Rumunský počin, bolo úplné dno fastfoodovej tvorby, tak len závidí a pľuje na všetky strany.

 3. Lukino15

  Osobne proti Salvadorovi a jeho songu nič nemám,ale netvrdte že nevyhral kvôli tomu že je chorý,respektíve možno len hral že je chorý,bola to len hra na city. Keby robil všetko normálne (chodil na skúšky,dával rozhovory) tak skončí možno na konci TOP 10.

 4. Coinín

  Tu Švédskou reakci chápu. Pokud někdo bere „co je nejlepší“ podle toho, co se líbí nejvíc lidem, má dokonce i pravdu. Osobně občas na „fastfood“ hudbu mám náladu taky, ono to třeba umí zvednout náladu nebo naopak občas se to k moc dobré náladě náramně hodí. Ale to nic neubírá faktu, že jsou písně, ve kterých je víc umění a dá víc práce tu krásu najít. Pokud tam jel s tím, že „bude párty, dobrá nálada, o to jde“ pak i chápu, že svůj příspěvek a jemu podobné považovat za ty co mohou být nejlepší.

  Rumun mě ale tímhle prohlášením vyloženě naštval. On sám tam přijel s naprosto hroznou písní a ještě horší prezentací, moc dobře to evidentně věděl a stejně bude někoho, kdo vyhrál zaslouženě (originální píseň, kvalitně zazpívaná, se smysluplným textem, nespoléhal se na efekty na jevišti…), kritizovat takle hloupým způsobem. Mohl říct, že je doktor, třeba by to byl kvalitní marketing zase pro něj…

 5. Lucasso

  Ono to všem Tijanám, Janám a dalším dá lekci. Snad to zastaví invazi švédskýho mainstreanu na Esc.

 6. Jimi

  Svedsko rok co rok posila jen mainstream a o nic takoveho se nikdy nepokusi, protoze na to nema koule. Co se tyce Rumuna, nemam slov, jak nekdo muze byt tak tupej. Potkal jsem ho a neprisel mi nemocnej. What the fuck

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>