Destination Eurovision FRANCIE

Francie zná všech osmnáct účastníků národního kola


FranciePoprvé od roku 2014 bude Francie hledat svého reprezentanta přes národní kolo. Na rozdíl od předchozího výběru se ovšem formát soutěže rozroste na tři soutěžní večery, kterých se zúčastní celkem osmnáct soutěžících. Od dnešního dne známe všechny kandidáty o letenku do Lisabonu.

Francouzské národní kolo Destination Eurovision se uskuteční v lednu a bude se skládat ze tří přenosů. Každého ze dvou semifinále se ve dnech 13. a 20. ledna zúčastní devět interpretů. Do finále postoupí z každého večera čtyři z nich. O jejich osudu bude rozhodovat tříčlenná francouzská porota, ve které mimo jiných zasedne reprezentant země z ročníku 2016 Amir, a tříčlenná mezinárodní porota, jejímiž členy jsou šéfové delegací Švédska, Itálie a Běloruska.

Během velkého finále, které je na programu 27. ledna, zvolí celkového vítěze televizní diváci a desetičlenná mezinárodní jury.

Celkem se do francouzského výběru přihlásilo přes 1.500 interpretů. Osmnáctku účastníků přímých přenosů zvolila speciální odborná komise. Nejúspěšněji se ze seznamu soutěžících uchytili na domácí scéně především účastníci talentových show Igit, Jane Constance a Lisandro Cuxi. Velmi úspěšné je také electro popové duo Madame Monsieur.

Účastníci francouzského kola:

* Ehla / J’ai cru
* Emmy Liyana / OK ou KO
* Enéa / I’ll Be There
* Igit / Lisboa Jérusalem
* Jane Constance / Un jour j’ai rêvé
* June The Girl / Same
* Lisandro Cuxi / Eva
* Louka / Mamma Mia
* Lucie / My World
* Madame Monsieur / Mercy
* Malo‘ / Ciao
* Masoe / Paradise
* Max Cinnamon / Ailleurs
* Nassi / Rêve de gamin
* Noée / L’un près de l’autre
* Pheno Men / Jamais sans toi
* Sarah Caillibot / Tu me manques
* Sweem / Là-haut

Úryvky soutěžních písní si můžete přehrát zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu francouzské Eurovize zde.

15 komentářů ke článku “Francie zná všech osmnáct účastníků národního kola

 1. Myscho

  * Pheno Men / Jamais sans toi
  * Sarah Caillibot / Tu me manques
  * Sweem / Là-haut

 2. Anonymní

  Ak by Francúzsko chcelo zahrať na city tak určite vyhrá Jane Constance — keďže je slepá :( vlani (aj) Salvadorovi „pomohli“ jeho problémy cca takže tym netvrdim že pieseň je zlá, len úprimne už sa stalo, že napr aj vlani poslali Rusi ženu na vozíčku ano bolo to hlavne z iného dôvodu ale keby ju nechali postúpiť tak by skončili hodne vysoko, ďalej Poľsko 2015 prešlo do finále a malo ženu na vozíčku, či Fínsko 2015 …takže možno sa týmto budú riadiť aj Francúzi …uvidíme osobne aZ tak nemám v laske Janinu pieseň, ale to sa možno po živom vystúpení zmení :)

 3. Sandra

  Nezdá se mi, že by tam byla vyloženě špatná píseň (alespoň ty úryvky tak špatně nezněly), ale není tam ani píseň o které bych si myslela, že je jasný favorit. Jen asi 3-4 mě zaujaly o něco více než ostatní.
  Moje top 3:
  1. Nassi / Rêve de gamin
  2. Ehla / J’ai cru
  3. Madame Monsieur / Mercy

 4. Anonymní

  MoŽno je odvážne tvrdiť, že je to silný a najlepší výber aký doteraz ponukli Francúzi (s porovnaní s inými krajinami) ale tak úprimne …doteraz zatiaľ ziadna krajina nemala v tomto roku tak vyrovnaný výber a hodne kvalitný :) Malta su skoro same balady, lotyssko 3 dobre skladby, Maďarsko take ako vždy nemastne -/neslane ..a vyzera to tak že aj švédi tento rok nechcú zaujať, osobne sa teším na Italiu, Norsko a Arménsko :D

 5. Lucasso

  To je náš Standa, zatvrdlý v diskotékách 90. let. Francouzi opět kvalitativně hodně vysoko!

 6. Tess9a

  * Emmy Liyana / OK ou KO
  * Enéa / I’ll Be There
  * Igit / Lisboa Jérusalem
  * Lisandro Cuxi / Eva
  * Louka / Mamma Mia
  * Madame Monsieur / Mercy
  * Nassi / Rêve de gamin
  * Sweem / Là-haut
  Z těchto ať vyhraje kdokoliv a já budu spokojená… :)

 7. HonzaCZE

  Stačí aby v národním byla jedna mega pecka a 29 průměrných. Ale Francie rozhodně bude patřit mezi ty kvalitnější, mnoho úryvků mě zaujalo. Těším se na tři francouzské soboty, vysílat se budou i na TV 5 Monde! Jupí.

 8. Standa

  @ Anonymní – určitě je průměrný, cca 4 – 5 písniček hodně dobrých, 4 – 5 špatných, zbytek průměr. Lepší než Lotyšsko to určitě je, ale zatím ty národní výběry letos docela bída.

 9. Anonymní

  Priemerný výber ?? Najlepší aký mohol byť vo Francuzsku doteraz a zatiaľ aj zo všetkých krajín čo ponúkli náhľad k piesňam …Lotyšsko má asi 3 skladby dobre, Maďarsko možno 5-6, Rumunsko tiež 4-5, Albánsko tiež malo hodbe asi najlepšie kedy čo ponúkli …ale celkovo Francúzsko vedie, tu je veľa dobrých a kvalitných piesni…ale 100 ľudí 100 chutí :D za mňa * Ehla / J’ai cru
  * Emmy Liyana / OK ou KO
  * Igit / Lisboa Jérusalem
  * Louka / Mamma Mia
  * Madame Monsieur / Mercy
  * Nassi / Rêve de gamin
  * Noée / L’un près de l’autre
  * Sarah Caillibot / Tu me manques
  * Sweem / Là-haut
  Toto je moja finalova 8 a z týchto mi.je jedno kto pôjde do Lisabonu :)

 10. Standa

  Taky vcelku průměrný výběr, hodně se mi líbí ale Madame Monsieur / Mercy, to by byla výborná volba, případně ještě Jane Constance / Un jour j’ai rêvé, Noée / L’un près de l’autre nebo Sarah Caillibot / Tu me manques

 11. Sisska

  Určite pesničku po francúzsky.
  Nassi / Rêve de gamin
  Louka / Mamma Mia
  Noée / L’un près de l’autre

 12. Anonymní

  Kdokoliv zde:
  Nassi / Rêve de gamin
  Jane Constance / Un jour j’ai rêvé

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>