Eurovision Song Contest 2019 IZRAEL

Hostitelské město a data konání soutěže se dozvíme v září


IzraelV Ženevě tento týden probíhá další setkání izraelské televize IPBC a hlavního organizátora Eurovision Song Contest EBU. Izrael byl definitivně potvrzen jako pořadatel nadcházejícího ročníku show. Všechny nezbytnosti budou doladěny během léta a v září se dozvíme potřebné informace.

Hostitelské město se bude vybírat během léta a vítěz tendru bude ohlášen v září. Neoficiálně zatím o pořadatelství stojí Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Ejlat. Namísto interní volby bude vypsáno otevřené výběrové řízení.

V září se dozvíme i data konání příštího ročníku soutěže. Ve hře je oproti předchozím letům druhá polovina května, jelikož na začátku měsíce kolidují některé dny se státními svátky země. Pro židovskou komunitu je navíc problematické pořádání soutěže v sobotu, která je pro členy církve dnem klidu.

IPBC také přistoupila na podmínku EBU, která požaduje, aby se do pořádání akce co nejméně zapojovali političtí činitelé. Kvůli přehnané zaangažovanosti izraelských politiků hrozilo, že by se Eurovize příští rok mohla konat v Rakousku nebo na Kypru.

Jeden komentář ke článku “Hostitelské město a data konání soutěže se dozvíme v září

  1. Anonymní

    Stejně do toho budou ti politici kecat. Bude to problematický ročník :(

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>