Eurovision Song Contest 2018 EUROVIZE

Informace o Eurovizi 2018


Eurovision Song ContestJako každý rok Vám krátce po skončení aktuálního ročníku Eurovize přinášíme informace o tom nadcházejícím. Díky vítězství Salvadora Sobrala se Eurovision Song Contest 2018 stěhuje vůbec poprvé do Portugalska.

Nečekají se žádné změny co do počtu přenosů. Příští rok uvidíme znovu dva semifinálové večery a velké finále. Předběžné termíny zatím nebyly stanoveny. Soutěž se ale opět uskuteční v květnu.

Přenosy zprostředkuje televize RTP.

Domovem soutěže bude Lisabon. Hostitelská hala zatím vybrána nebyla, nicméně největším favoritem organizátorů je MEO Arena s kapacitou 20.000 diváků.

Národní kola jednotlivých zemí budou probíhat od září 2017 do poloviny března roku 2018.

K dnešnímu dni účast potvrdilo čtrnáct zemí. Jedná se o hostící Portugalsko, Belgii, Bulharsko, Estonsko, Finsko, Kypr, Litvu, Německo, Norsko, Polsko, Řecko, Španělsko a Švédsko. Po roční pauze se vrátí Rusko, které s největší pravděpodobností vyšle soutěžit letos diskvalifikovanou zpěvačku Julii Samojlovou.

Debutantem příštího ročníku by mohlo být Lichtenštejnsko, pokud bude letos potvrzeno členství jeho vysílatele v EBU. O vstupu do unie také již několik let jedná Kazachstán a Kosovo, které se již jako samostatný národ účastní některých soutěží. Vatikánská televize vysílá pouze náboženské pořady, proto se nemůže ESC zúčastnit.

Česká republika se letos na Eurovizi objevila pošesté. O naší další účasti zatím není rozhodnuto, nicméně České televize se nechala slyšet, že chce ze soutěže vytvořit tradici bez ohledu na sledovanost.

Slovenska hrají roli finance. Soutěž navíc nemá u současného vedení podporu. Změna názoru může přijít s letošní volbou nového generálního ředitele RTVS.

Ve své účasti bude pravděpoobně pokračovat Austrálie. Probíhají jednání s Čínou, avšak varianta další globalizace soutěže je zatím spíše nepravděpodobná.

Reálný je návrat Turecka, které s EBU vyjednává každý rok. Otazník visí nad Lucemburskem, Monakem a Marokem. S jejich účastí se ovšem pro nezájem příliš nepočítá. Andorra už účast na Eurovizi v Lisabonu odmítla. Návrat Bosny a Hercegoviny je kvůli vysokým finančním závazkům vůči EBU nepravděpodobný.

Nejistá je účast Izraele. Místní veřejnoprávní televize ukončila společně s letošním finále Eurovize své vysílání a náhradní společnost KAN zatím není členem EBU. Stanice navíc neplánuje vysílání zpravodajských pořadů, čímž nesplňuje podmínky unie pro její přijetí.

Do finále je nominováno šest zemí v případě, že všechny potvrdí svou účast. Jedná se o hostící Portugalsko a zástupce Velké pětky, tedy Francii, Itálii, Německo, Spojené království a Španělsko.

O dalších novinkách ohledně příštího ročníku Eurovize Vás samozřejmě budeme i nadále informovat!

11 komentářů ke článku “Informace o Eurovizi 2018

 1. admin

  Doodle: Bohužel ne, loni se nové hlasování dočkalo své premiéry a šlo pouze o srovnání s předchozím ročníkem.

 2. Perunka

  Hej, každý rok to spomenú, ale tie reakcie!!! A vlastne aj majú pravdu. Vo väćšine. ESC sa vlastnou vinou u nás dosť zhovadila. A tie sumy za účasť? To čo má byť?

 3. Rick

  Ak by dokázali Slovenské televizie spolupracovat kludne by to slo a zase na druhu stranu ESC na Slovensku na tom nie je az tak zle ako napriklad v ČR, kadý rok o nej píšu v novinách a dostáva sa do správ a to tamuž 5 rokov nie sme. Ak pojdu cestou naco tam pojdeme ked neuspejeme tak sa asi ani nikdy nevratime. Spevákov ktorí by na ESC radi išli je na Slovensku dosť. Finančne by to zvládli určite keď to zvláda San Maríno a Moldavsko dokonca aj s národným kolom.

 4. Miňo

  K Slovensku…v skutočnosti by som financie ako problém nevidel. RTVS je najvýkonnejšia za posledné roky a je veľmi pravdepodobné, že by ESC hravo zvládla. Problém však je, že na Slovensku nie je až taký záujem o samotnú ESC, a teda pri internej voľbe v rokoch 2011-2012 bola šanca na úspech minimálna.

  RTVS vyhráva vlastná tvorba a to Mika vie. Jediná šanca na úspech ESC na Slovensku je (u všetkých riaditeľov) organizácia národného výberu, ktorý nebude veľmi viazaný na ESC. Preto si myslím, že kým sa v RTVS nevymyslí nejaká pre divákov zaujímavá forma výberu, tak Slovensko sa nezúčastní.

 5. Doodle

  Chcem sa opýtať :) Poskytnete aj tento rok pohľad na to, ako by dopadli výsledky, keby bol ešte starý VOTING SYSTEM? :) vďaka

 6. Djkob

  No, odstoupí Izrael a mohlo by přistoupit Maroko a Libanon. A vlastně i Katat, ten vyjednáva o členství, myslím.
  Ale já bych raději Izrael, můj oblíbený :D

 7. yinloveyang

  Kdybych byla chytrá, tak se na příští rok už konečně vykašlu…. ovšem na konci mi ten Portugalec ani zas tak moc nevadí…. ne jako Jamala minulý rok, takže se asi bude koukat i nadále :)

 8. Rick

  Andorra na to ide z hurta :D ak sa odhlási Izrael tak asi bude trochu invázia nových krajín ktoré čakajú asi len kým Izrael odstúpi :D Slovensko radšej komentovať nejdem ale pravdepodobne budeme robiť Bosne spoločnosť medzi odpadlíkmi :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>