Eurovision Song Contest 2019 EUROVIZE

Informace o Eurovizi 2019


Eurovision Song ContestJako každý rok Vám krátce po skončení aktuálního ročníku Eurovize přinášíme informace o tom nadcházejícím. Díky vítězství Netty se Eurovision Song Contest 2019 stěhuje už potřetí do Izraele.

Nečekají se žádné změny co do počtu přenosů. Příští rok uvidíme znovu dva semifinálové večery a velké finále. Předběžné termíny zatím nebyly stanoveny. Finále Eurovize se nemusí konat v sobotu, jelikož v tento den židovská komunita slaví šabat. Jisté je, že se soutěž opět uskuteční v květnu.

Přenosy zprostředkuje televize KAN, která je nástupcem společnosti IBA. Své vysílání zahájila teprve v loňském roce.

Domovem soutěže bude pravděpodobně Jeruzalém. Ten má k dispozici Pais Arenu s kapacitou přes 15 000 diváků a nezastřešený stadión Teddy, na který se vejde téměř 32 000 lidí. Tel Aviv zatím s účastí v projektu nepočítá. Ve hře je také město Haifa.

Národní kola jednotlivých zemí budou probíhat od září 2018 do poloviny března roku 2019.

K dnešnímu dni účast potvrdilo jedenáct zemí. Jedná se o hostící Izrael, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francii, Německo, Norsko, Polsko, Srbsko, Španělsko a Švédsko.

Debutantem příštího ročníku by mohlo být Lichtenštejnsko, pokud bude letos potvrzeno členství jeho vysílatele v EBU. O vstupu do unie také již několik let jedná Kazachstán a Kosovo, které se již jako samostatný národ účastní některých soutěží. Vatikánská televize vysílá pouze náboženské pořady, proto se nemůže ESC zúčastnit.

Česká republika se letos na Eurovizi objevila posedmé. O naší další účasti zatím není rozhodnuto, nicméně Česká televize bude letošní výsledky sledovanosti a umístění domácího reprezentanta analyzovat. V případě potvrzení naší přítomnosti v Izraeli se opět plánuje výběr interpreta přes národní kolo.

Slovenska hrají roli finance. Soutěž neměla u předchozího vedení televize podporu, aktuální postoj je ovšem vstřícnější.

Ve své účasti bude pravděpodobně pokračovat Austrálie. Probíhající jednání s Čínou, jejíž účast by vedla k možné globalizaci soutěže, budou po letošní cenzuře některých vystoupení pravděpodobně přerušena.

Návrat Turecka je v příštím roce spíše nereálný. Otázkou také zůstává, jak na pořádání Eurovize v Izraeli zareagují země s převážně muslimským obyvatelstvem. Otazník visí nad AndorrouLucemburskem, Monakem a Marokem. S jejich účastí se ovšem pro nezájem a finanční limity příliš nepočítá. Návrat Bosny a Hercegoviny je kvůli finančním závazkům vůči EBU a stávajícímu rozpočtu nepravděpodobný.

Vzhledem k finančním problémům a trvajícím neúspěchům vyslaných reprezentantů je možné odhlášení Černé Hory a Makedonie.

Politikové některých zemí vyzývají k bojkotu soutěže v Izraeli. Tím chtějí vyjádřit podporu Palestincům, kteří v zemi žijí.

Do finále je nominováno šest zemí v případě, že všechny potvrdí svou účast. Jedná se o hostící Izrael a zástupce Velké pětky, tedy Francii, Itálii, Německo, Spojené království a Španělsko.

O dalších novinkách ohledně příštího ročníku Eurovize Vás samozřejmě budeme i nadále informovat!

9 komentářů ke článku “Informace o Eurovizi 2019

 1. Myscho

  Miňo: Ak chceme aby bol u nás o ESC aspoň priemerný ohlas musí, či už ČT príp. niektorá severská(tiež hokejová krajina rozumej švédsko, Fínsko), zalobovať v EBU aby sa to neprekrývalo s MS v hokeji, ktoré budú na SK od 10. – 25. 5. 2019 Ostýva teda varianta prvý májový týždeň, alebo úpne posledný!

 2. Anonymní

  Tu je to video teda zvukovy zaznam ,zo všetkého si robia srandu, dokonca aj z Česka :( ani jedna skladba až na Irsko alebo miestami Izrael sa jej nepáčila, zmienovala ZE odmiestla ponuky Slovenska o reprezentaciu a taktiež vlani mala ísť za Švajčiarsko ale nakoniec nešla …viem že to je vramci srandy ale aj tak twnto rok neboli hrozné skladby …
  https://m.mixcloud.com/radiofm/euroviza-1252018/

 3. Grobian

  Pokud si dobře vzpomínám, ta teorie se Celeste vzásadě vycházela z toho, že tehdy v nějakém rozhovoru naznačila, že chystá cosi mezinárodního a nechtěla o tom víc prozradit, že to ještě není jisté. Loni na podzim ovšem v jednom pořadu na Óčku mluvila o tom, že před nějakou dobou měla nazpívat duet s Pitbullem a nakonec z toho sešlo. Tak jsem si hned pomyslel, že to byl asi ten tajemný mezinárodní plán a s Eurovizí to tedy vůbec nesouviselo. Ale kdo ví, taky mohlo jít o dva různé projekty.

 4. Anonymní

  Čo som pocul iba pár sekúnd z insta tak dako ju to nebavilo, tak ona to asi nebola, dokonca sa jej nepáčila ani ta Cyperska Shakira :(

 5. Anonymní

  Celeste komentovala ako hosť ESC finále na radiu fm myslím a bol tam aj jaro slávik u Baláža a Hubinaka sa to volalo ,teda volá :D

 6. Opice

  Jééé, já už se těšim :D.

  A kdo nás pojede reprezentovat příště, už to máte vymyšlený? :)

 7. Grobian

  Některé finančně méně stabilní televize to řeší tak, že podmínkou pro reprezentaci umělce v Eurovizi je, že si všechno (asi až na ty vstupní poplatky EBU) zaplatí sám. Staging, kostýmy, hotely, tanečníky etc. Přijde mi to sice krapet nemorální, ale když s tím ti umělci souhlasí, tak asi proč ne.

  Píšu to proto, že před dvěma lety byly nějaké zvěsti, že se slovenské televizi s takovouhle nabídkou přihlásil nějaký adept, jenomže prý příliš pozdě. Spekulovalo se tehdy, že to byla Celeste Buckingham, ale oficiálně nikdo jmenován nebyl. Takže kdo ví, třeba se ta situace zopakuje a pokud je aktuální postoj RTVS vstřícnější, jak se píše v článku, třeba budeme překvapeni.

 8. Nik

  Slovensko sa na 99% nevráti tak isto si myslím že sa nevráti ani žiadna iná krajina aj keď Andorra má záujem ale nemajú peniaze, debutovať bude pravdepodobne lichtenštajnsko ak.im to konečne povolia inak čakám že nebude ani 40 krajín o rok pár sa odhlási niekto možno pôjde do bojkotu no uvidíme, ebu by mohla byť ústretová a začať nejakú spoluprácu s neverrjnymi televíziami ktoré peniaze majú

 9. Miňo

  V prípade Slovenska je to takmer nereálne. Nechcem malovať čerta na stenu ale v tom čase pôjde až veľmi veľa financií na sprostredkovanie prenosov z majstrovstiev sveta v hokeji…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>