Jon Ola Sand EUROVIZE

Informace ze setkání delegací a EBU


EBUNa začátku týdne došlo v ukrajinském hlavním městě k setkání 43 delegací letošní Eurovize a představitelů EBU. Přinášíme informace z Kyjeva a výhled do dalších dnů.

Během setkání obdrželi vedoucí delegací všechny potřebné informace o průběhu následujících týdnů. Soutěž startuje za necelé dva měsíce a přípravy jsou v plném proudu.

V současné době známe všech 43 účastníků soutěže a 42 písní. Ta poslední, arménská, bude představena v sobotu. Následně bude speciální tým posuzovat, jestli jednotlivé skladby splňují pravidla Eurovize.

Brzy se dozvíme pořadová čísla vystoupení všech semifinalistů. O nich rozhodnou opět organizátoři akce. Tradičně si své finálové umístění vylosovala hostitelská země. Ukrajina bude soutěžit pod číslem 22.

Speciálními hosty přenosů budou obě ukrajinské vítězky. Uvidíme vystoupení Ruslany i Jamaly.

Euroclub bude umístěn do budovy CEK Parkovy a otevřen bude od 1. do 14. května. Pro koncerty a akce pro fanoušky zde budou vyhrazena dvě patra, celková kapacita je 3.500 osob. Od 4. do 14. května budete moci navštívit Eurovizní vesnici, kde se kromě vystoupení interpretů dočkáte i mnoha soutěží a prezentací jednotlivých zemí. Jejím domovem bude 1,3 km dlouhá hlavní třída Kyjeva – ulice Kreščatik. Sledovat zde také bude možné všechny tři večery show na velkoplošných obrazovkách. Zahajovací ceremonie na červeném koberci je na programu 7. května před budovou Mariinského paláce.

Na přípravách nyní pracuje 220 specialistů a 1.000 dobrovolníků. Mezinárodní veletržní centrum, kde se bude soutěž konat a kam se také zástupci delegací podívali, bude pro potřeby soutěže k dispozici od 22. března. S pracemi se začne 28. března.

Sděleny byly také praktické informace o dopravě, ubytování a službách. Zástupci televizních společností obdržely instrukce k průběhu natáčení pohlednic. Jak jsme vás již informovali, ty se budou realizovat v zemích interpretů a také v Kyjevě.

Zdroj: Eurovision.tv

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>