Karel Gott ČESKÁ REPUBLIKA

Interpreti Eurovize znovu bodovali v Českém slavíku


Česká republikaVčera večer se v budově Státní opery udělovaly padesáté ceny domácí populární hudby Český slavík Mattoni. Během slavnostního galavečera byli znovu oceněni interpreti, kteří Česko reprezentovali na soutěži Eurovision Song Contest. Ta letos pro změnu slavila šedesát let.

V kategorii skupin již podesáté zvítězili naši historicky první reprezentanti. Kapela Kabát nadále potvrzuje dominantní postavení na české rockové scéně. Na druhém místě skončila kontroverzní skupina napojená na extremistická hnutí Ortel, bronz hlasující přisoudili projektu Kryštof. Gipsy.cz, kteří naši zemi zastupovali na Eurovizi 2009, jsou čtyřicátí.

Kategorii zpěvaček poosmnácté ovládla Lucie Bílá. Na medailových pozicích dále skončily vaše dvě favoritky na post budoucího reprezentanta Česka. Stříbro bere Lucie Vondráčková, třetí příčka byla přisouzena Ewě Farné. Letošní česká zástupkyně Marta Jandová si polepšila z loňské jedenácté na sedmou příčku a soutěžící z Eurovision Song Contest 2008 Tereza Kerndlová je dvacátá.

Diváci u obrazovek i přítomní v sále nejvíce očekávali vyhlášení kategorie zpěváků. V ní si svého čtyřicátého Slavíka vysloužil Karel Gott, který v tyto dny bojuje s rakovinou mízních uzlin. Rakouský reprezentant z ročníku 1968 neměl původně na předávání cen dorazit, avšak všechny nakonec překvapil krátkou návštěvou, čímž si vysloužil obrovský potlesk ve stoje. Gott se zároveň stal celkovým vítězem soutěže. Druhý skončil Tomáš Klus a třetí zpěvák Tomáš Ortel z již zmíněné provokativní kapely Ortel. Výrazně si v žebříčku polepšil náš letošní zástupce z Vídně Václav Noid Bárta, který poskočil z devatenáctého na osmé místo.

V anketě Slavíci bez hranic se podporují interpreti ze Slovenska. Tuto kategorii vyhrála formace No Name. Třetí místo náleží kapele Elán, která bojovala za Slovensko v kvalifikačním kole Eurovision Song Contest 1993. Reprezentantka z roku 2010 Kristina je sedmá, Tublatanka z ročníku 1994 získala dvanáctou pozici a zatím poslední slovenský zástupce Miroslav Šmajda alias Max Jason Mai skončil třicátý.

Kompletní výsledky ankety Český slavík Mattoni naleznete zde.

Jeden komentář ke článku “Interpreti Eurovize znovu bodovali v Českém slavíku

  1. Jan

    Doufám, že nás nikdo ze Slavíku reprezentovat nebude.. Teď jsem viděl klip KLARA. – Forever. Myslím, že by to mohlo uspět..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>