IPBC IZRAEL

IPBC obdržela výjimku a potvrzuje účast Izraele


IzraelDalší účast Izraele byla nejistá. Televize IBA ukončila společně s letošním finále soutěže své vysílání a nahrazena byla novou společností IPBC, která není členem EBU. Země by se tak Eurovision Song Contest neměla podle regulí zúčastnit.

Izraelská veřejnoprávní televize IBA nečekaně ukončila své vysílání v týdnu, kdy se konal letošní ročník Eurovize v Kyjevě. Historicky posledním pořadem, který odvysílala, bylo finále show v sobotu 13. května. Následně ji v éteru nahradila společnost IPBC.

Ta ani jako nástupnická stanice neobdržela automatické členství v EBU a musela o něho zažádat. Vzhledem k tomu, že původně neplánovala vysílání zpravodajských pořadů, schválení členství bylo navíc značně nejisté. Zpravodajství nakonec bylo do programové nabídky dodatečně zařazeno.

Členem EBU ovšem stále není a v nejbližší době se jím pravděpodobně ani nestane, nicméně Evropská vysílací unie společnosti udělila výjimku. Ihned po jejím obdržení Izrael potvrdil svou účast v Lisabonu.

Reprezentant země bude počtvrté v řadě zvolen přes talentovou show Rising Star.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>